Jak korzystać z LinkedIn jako stażysta

Często pomijany, LinkedIn jest cennym narzędziem dla studentów i nowych uczniów

LinkedIn to największa profesjonalna strona sieciowa dostępna już dziś. LinkedIn umożliwia kontakt z innymi specjalistami i pomaga pozostać w kontakcie z milionami użytkowników. LinkedIn jest ściśle wykorzystywany do wymiany wiedzy, pomysłów i możliwości zatrudnienia, a także staje się coraz bardziej wiodącym narzędziem pomagającym osobom w rozwijaniu sieci, a także znajdowaniu miejsc pracy w swojej dziedzinie.

Jaki powinien być mój profil na LinkedIn?

LinkedIn to profesjonalny sposób promowania swojej osobistej marki online.

LinkedIn jest zwykle jedną z pierwszych stron internetowych wyświetlanych w wynikach wyszukiwania i dlatego jest doskonałym narzędziem do ustalenia obecności w Internecie i nawiązania kontaktu z profesjonalistami.

Pomyśl o LinkedIn jako o bardziej dynamicznej i wizualnej wersji swojego CV. Możesz dołączyć tradycyjne informacje zawodowe, takie jak wykształcenie, oczekiwana data ukończenia studiów, doświadczenie zawodowe, nagrody w szkołach, kluby i hobby. Ale zamiast tylko wymieniać te informacje, LinkedIn pozwala rozwinąć każdy punkt. Możesz udostępniać projekty, z których jesteś szczególnie dumny, takie jak PowerPoint, który zrobiłeś dla klasy lub broszurę, którą zaprojektowałeś dla organizacji non-profit, w której jesteś wolontariuszem.

Możesz również dołączyć headshot; staraj się nie używać selfie lub innego zwykłego zdjęcia. Chcesz zaprezentować się jako wypolerowany, ubrany tak, jak na rozmowę o pracę.

Wreszcie jedną z najsilniejszych cech LinkedIn jest możliwość dołączania referencji i rekomendacji.

Jeśli masz wcześniejszych profesorów lub menedżerów, którzy docenili Twoją pracę, możesz poprosić o przesłanie rekomendacji, która pojawi się na Twoim profilu dla potencjalnych pracodawców.

Inne narzędzia

LinkedIn ma również tysiące grup związanych z Twoją branżą lub niszą. Możesz znaleźć podobnie myślących specjalistów w Twojej okolicy, którzy uczestniczą w tych grupach.

Często omawiają najnowsze trendy w branży, udzielają porad, a nawet dzielą się ofertami pracy. Dołączanie i angażowanie się w te grupy to świetny sposób na poszerzenie swojej profesjonalnej sieci.

LinkedIn ma również potężną sekcję z listami zadań. W odróżnieniu od innych witryn, umieszczenie pracy na LinkedIn wymaga opłaty, która eliminuje liczbę oszustw. LinkedIn umożliwia dokładne zbadanie firmy, innych pracowników i opisu stanowiska przed złożeniem wniosku. Możesz nawet połączyć się online z menedżerem ds. Rekrutacji, aby omówić rolę za pośrednictwem usługi LinkedIn InMail.

Pulse to sekcja, w której ludzie mogą publikować artykuły. Wiele z nich pochodzi od liderów branży, ale początkujący profesjonaliści, tacy jak Ty, mogą publikować treści. Artykuły często zawierają porady dotyczące zarządzania produktywnością i wiadomości o trendach w branży i zmieniających się modelach biznesowych. Angażowanie się z autorami i publikowanie własnych treści to przydatny sposób na zbudowanie sieci i uzyskanie rozpoznawalności swojego nazwiska w branży.

Chociaż LinkedIn może być niezbędny dla studentów poszukujących stażu lub pierwszej pracy, pamiętaj, że LinkedIn jest dla profesjonalistów; utrzymuj profesjonalną obecność we wszystkich interakcjach, postach i zdjęciach, aby uniknąć złego wrażenia.

Przy odpowiednim wykorzystaniu LinkedIn może być potężnym narzędziem podczas poszukiwania pracy.