Profesjonalne porady sieciowe

Networking to jedna z najczęściej omawianych strategii w znalezieniu pracy, która może być również wykorzystana do znalezienia staży. Mówi się, że do 85% miejsc pracy nigdy nie jest reklamowanych i możemy założyć, że istnieje również wiele staży, które nigdy nie są reklamowane. Networking pomaga nam odkryć te ukryte możliwości. Oto wskazówki dotyczące tworzenia sieci, które każdy powinien znać.

 • 01 Przygotuj "Mowę windy"

  " Mowa windy" daje ci możliwość dostarczenia najważniejszych informacji o Tobie każdemu, z kim się kontaktujesz. Chcesz zwięzłe wprowadzenie do najważniejszych umiejętności, osiągnięć i zasobów.

  W tej wstępnej rozmowie uwzględnisz swoje kolegium, główne i wszelkie istotne fakty dotyczące twoich zainteresowań akademickich i motywacji. Można również uwzględnić wcześniejsze doświadczenia, a także zajęcia ochotnicze i zajęcia w ramach programu nauczania. Będziesz także chciał uwzględnić swoje zainteresowania i rodzaj kariery, w której chcesz zdobyć doświadczenie.

 • 02 Osoby kontaktowe, które już znasz

  Rozpocznij wyszukiwanie stażu, kontaktując się z przyjaciółmi, rodziną, wykładowcami i byłymi pracodawcami. Połączenia te mogą znać istniejące możliwości lub znać osoby aktualnie pracujące w branży, które Cię interesują.

  Wydział jest dobrym źródłem do rozważenia przy poszukiwaniu staży, ponieważ zazwyczaj znają innych studentów, którzy mają podobne zainteresowania do ciebie i którzy mogą mieć staże w terenie.

 • 03 Wykonaj wywiady informacyjne

  Wywiady informacyjne to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z absolwentami ze swojej uczelni oraz kontakt z profesjonalistami, którzy obecnie pracują w tej dziedzinie.

  Pamiętaj, aby przygotować listę pytań i zapytać o wszelkie możliwości na poziomie podstawowym, które pracodawca może mieć. Pod koniec wywiadu możesz poprosić osobę przeprowadzającą wywiad, czy zna kogoś z dziedziny, z którą powinieneś rozmawiać.

 • 04 Weź udział w targach kariery

  Targi kariery są sposobem na poznanie wielu pracodawców w ciągu jednego dnia i zapewniają możliwość dystrybucji swojego CV. Koniecznie przygotuj "przemówienie na temat windy" i przygotuj się na wiadomość z podziękowaniami dla każdego rozmówcy, z którym rozmawiałeś bezpośrednio.

 • 05 Bądź aktywny w wyszukiwaniu

  Chociaż możesz po prostu odwiedzić przyjaciela lub uczestniczyć w imprezie sąsiedzkiej, skorzystaj z okazji, aby porozmawiać z ludźmi o obszarach zainteresowania i zainteresowaniu w znalezieniu stażu.

  Są to wspaniałe okazje do poznania nowych ludzi w swobodnym i nieformalnym otoczeniu i poinformowanie ich, że szukasz praktyki w biznesie, administracji, sztuce itp.

 • 06 Dołącz do stowarzyszeń zawodowych

  Profesjonalne stowarzyszenia mogą zapewnić nową listę kontaktów do tworzenia sieci. Większość stowarzyszeń organizuje doroczne konferencje, na których można dowiedzieć się więcej o tej dziedzinie oraz spotkać osoby już pracujące w tej dziedzinie.

  Stowarzyszenia umożliwiają również czytanie publikacji i czasopism branżowych, które obecnie czytają specjaliści w tej dziedzinie.

  Wiele stowarzyszeń oferuje członkostwo studentów ze zniżkami. Na przykład American Management Association oferuje studentom roczne członkostwo za 95 USD w porównaniu do 225 USD dla profesjonalistów.

 • 07 Wykonaj swoje badania

  Przeczytaj wszystko, co możesz, aby dowiedzieć się więcej o tej dziedzinie i znaleźć typy organizacji, w których zatrudniani są ludzie w tej dziedzinie. Chcesz również znaleźć typowe tytuły pracy, które istnieją.

  Gazety, internetowe witryny z ofertami pracy, takie jak Monster i Career Builder, oferują informacje o bieżących pracach w terenie. Informacje te będą pomocne, gdy będziesz się kontaktować z ludźmi, ponieważ będziesz w stanie określić rodzaj pracy, w której chcesz zdobyć doświadczenie uczestnicząc w stażu.

  Profesjonaliści będą bardziej skłonni do aktywnego zainteresowania wyszukiwaniem, jeśli poświęciłeś czas na przeprowadzenie badań .

 • 08 Buduj relacje

  Rozwijające się relacje utrzymają cię w pętli komunikacji i zapewnią ci więzi z ważnymi kontaktami i kluczowymi graczami. Pomagając innym w ich rozwoju, nawiążesz wzajemnie korzystne relacje, które mogą istnieć w Twojej karierze. Właśnie o to chodzi w sieci.

 • 09 Wyślij podziękowania

  Okazuj wdzięczność, wysyłając notatki z podziękowaniami, gdy jest to konieczne. Wysyłanie notatek z podziękowaniami jako kontynuacji wywiadów informacyjnych i targów karier jest nie tylko uprzejmą, ale także tworzy pozytywne wrażenie dla pracodawcy i może prowadzić do przyszłych możliwości w organizacji.

 • 10 Utrzymaj swoją sieć

  Utrzymuj sieć , utrzymując kontakt z ludźmi, z którymi się spotykasz, i pamiętaj, aby aktualizować ich postępy. Pomoże to zapewnić trwały wzajemny związek, w którym tworzenie sieci stanie się korzystne dla obu stron.