Jak to jest być małżonkiem policjanta?

Małżonkowie przestrzegający prawa popełniają ofiary, zbyt.

Pracuję w organach ścigania od 2001 roku i przedtem znałem mnóstwo rodzin i przyjaciół funkcjonariuszy policji . Przez te wszystkie lata przyszło mi do głowy, że pomimo skupienia się na ofiarach, bólach serca i niebezpieczeństwach, z jakimi spotykają się nasi policjanci w typowy dzień w pracy , zbyt często nie zdajemy sobie sprawy z tego, co przeżywają ludzie w domu.

Spędziwszy dużo czasu rozmawiając z ludźmi, którzy są małżeństwem różnych specjalistów w zakresie egzekwowania prawa, pomyślałem, że warto tylko uświadomić ci, jak to jest być małżonkiem funkcjonariusza policji.

Gra oczekująca

Być może najbardziej oczywistym, ale nie mniej ważnym zagadnieniem, z którym mają do czynienia małżonkowie oficerski, jest pytanie, czy ich mąż lub żona będą codziennie wracać do domu.

Podczas gdy wypadki i tragedie zdarzają się każdego dnia, dotykając ludzi i rodziny ze wszystkich zawodów, małżonkowie organów ścigania różnią się pod tym względem, że oglądają swój ukochany pasek na kamizelce kuloodpornej i świadomie i dobrowolnie wchodzą w niepewne niebezpieczeństwo w każdy dzień roboczy.

Dla większości wiadomości o tym, że oficer jest ranny lub zabity na służbie, to kolejna smutna historia w gazecie; niepokojące, owszem, ale coś, o czym łatwo zapomnieć po zakończeniu cyklu wiadomości. Dla rodzin oficerskich, to jeszcze jedno wyraźne przypomnienie, że ostatni raz, kiedy pocałowali ukochaną osobę na pożegnanie, mogło być naprawdę ostatnim razem.

Wakacje? Urodziny? Gry w piłkę?

Zbrodnia nie śpi, więc ktoś musi patrolować ulice 24/7.

W przypadku większości działów oznacza to zwykle zmiany na przemian i rotację dni wolnych . W zależności od tego, gdzie pracuje funkcjonariusz, może ona otrzymywać tylko weekendy co 3 miesiące. To samo dotyczy zmiany dziennej. A dla rodzin nowych oficerów można zapomnieć o wakacjach. Nawet wielu weteranów, którzy chcą pomóc swoim rodzinom związać koniec z końcem, decyduje się na pracę w wakacje, aby skorzystać z możliwości płacenia urlopów.

Dla małżonków oznacza to, że będą spędzać dużo urodzin, wakacji i samych gier piłkarskich dla dzieci. Słyszałem, że zarówno policjanci, jak i ich współmałżonkowie mówią mi, że czasami nierządnik czuł się jak samotny rodzic, ponieważ nawet jeśli większość funkcjonariuszy pracuje w standardowym, 40-godzinnym tygodniu pracy, jak większość innych osób, dziwne godziny często wydaje się, że nie ma ich przez cały czas, śpiąc, podczas gdy wszyscy inni nie śpią i pracują, podczas gdy wszyscy inni w domu śpią.

Wszystkie stresy i bez dekompresji

Funkcjonariusze pełniący służbę doświadczają wielu stresorów przez cały dzień, a ich nad-czujność podczas zmiany może - i zazwyczaj się zdarza - okazać się wyczerpującą. Kiedy wracają do domu z pracy, oficer może się całkowicie wyłączyć, przechodząc od jednej skrajności do drugiej w ciągu kilku minut. To z kolei może prowadzić do mniejszej interakcji z członkami rodziny i stresujących sytuacji w domu.

Liczne badania wykazały, że kariery organów ścigania mogą potencjalnie prowadzić do zagrożeń dla zdrowia , a także wiele badań wyszczególniających zagrożenia wynikające ze zmęczenia organów ścigania . Następnie małżonkowie policjantów nabierają dodatkowego stresu, martwiąc się o zdrowie swojej ukochanej nie tylko w czasie, gdy są w pracy, ale nawet wtedy, gdy siedzą w fotelu i patrzą na rurkę.

Beaming z Pride

Pomimo trudności, jedną rzeczą, którą stale słyszę, jest to, jak dumni małżonkowie są ze swoich funkcjonariuszy organów ścigania . Uznają, że potrzeba specjalnej osoby, aby założyć mundur i wykonywać swoją pracę, i czują się bezpiecznie wiedząc, że żyją z kimś, kto nie tylko wie, jak je chronić, ale jest gotowy i gotowy zrobić wszystko, aby utrzymać im i innym bezpiecznie.

Służyć i chronić

Wiem o pewnym funkcjonariuszu, który po przygotowaniu się do pracy na kolejną długą nocną zmianę, wszedł do salonu w mundurze, gotów wydostać się z drzwi. Kiedy się wprowadził, by dać swojemu synowi pocałunek na pożegnanie, chłopiec spojrzał na niego z podziwem i powiedział mu: "wyglądasz jak superbohater!" Oficer - i jego żona, która podsłuchała - wiedzieli, że cokolwiek innego przyszło, praca a ofiara była tego warta.

W tej krótkiej chwili oboje zdali sobie sprawę, jak wiele naprawdę oznacza zawód egzekwowania prawa.