Często zadawane pytania - Praca w sprawach karnych i kryminologii

Odpowiedzi na pytania dotyczące wymiaru sprawiedliwości, kryminologii i medycyny sądowej

Tarcza. Bansby / Creative Commons

Niezależnie od tego, czy nadal jesteś w szkole i po prostu badasz swoje możliwości, czy trafiasz na chodnik ciężko pracujący na polowaniu, jeśli w ogóle interesujesz się karierą kryminalną i kryminologią, prawdopodobnie masz mnóstwo pytań. Wiemy, ponieważ ich pytasz. Aby dowiedzieć się, jakie rodzaje pracy są dostępne, do jakiego rodzaju dyplomów potrzebujesz, otrzymujemy informacje, których potrzebujesz, aby odkryć i wylądować świetną robotę.

Aby uzyskać te informacje tak szybko i wygodnie, jak to możliwe, oto odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących karier kryminologicznych.

Jakie rodzaje pracy są dostępne w sądownictwie kryminalnym i kryminologii?

Jedną z najlepszych rzeczy w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i kryminologii jest ogromna różnorodność dostępnych opcji kariery. Oczywiście, istnieją tradycyjne ścieżki kariery związane z przemysłem, takie jak egzekwowanie prawa i korekty, ale naprawdę jest o wiele więcej.

Profesorowie uczelni wyższych, decydenci, urzędnicy zajmujący się ochroną, prawnicy, dyspozytorzy, prywatni specjaliści ds. Bezpieczeństwa i zapobiegania stratom - wszyscy odgrywają ważną rolę w ramach wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i kryminologii. W rzeczywistości, bez względu na to, jakie masz zainteresowanie, bardzo prawdopodobne jest znalezienie odpowiedniej ścieżki kariery w branży.

Jakie rodzaje pracy są dostępne w kryminalistyce?

Podobnie jak prawo karne i kryminologia, kryminalistyka oferuje szeroką gamę specjalizacji, dzięki czemu jest miejsce dla prawie każdego. Poza najczęściej spotykaną pracą badacza zbrodni, niemal każda dyscyplina naukowa ma element kryminalistyki.

Odpowiednio wykwalifikowani i wykształceni poszukujący pracy mogą badać entomologię, psychologię, antropologię, balistykę, biologię i inne, z praktycznymi zastosowaniami w zawodach takich jak specjaliści od wzorców zaplamienia krwi. Jest także miejsce dla technologicznie nastawionych dzięki informatyce komputerowej i cyfrowej, a także dla osób zorientowanych na szczegóły poprzez analizę pisma ręcznego.

Ile płacą karnie sądowe i kariery kryminologiczne?

Ludzie, którzy wchodzą w sądownictwo kryminalne i kryminologia zazwyczaj robią to z powodu chęci służenia społeczeństwu. W przeważającej części są to głównie usługi i poświęcenie. Niestety, altruizm nie położy jedzenia na stole ani nie spłaci kredytu hipotecznego, więc będziesz chciał wiedzieć, ile możesz zarobić.

Wynagrodzenia różnią się znacznie w zależności od poziomu wykształcenia, odpowiedzialności i wiedzy technicznej niezbędnej do wykonywania pracy, ale ogólnie rzecz biorąc, prawdopodobnie zaczniesz zarabiać od 30 000 do 40 000 USD. Urzędnicy ds. Korekty, dyspozytorzy policji i pracownicy zajmujący się zapobieganiem stratom znajdują się zazwyczaj na niższym poziomie skali płac, podczas gdy profesorowie, naukowcy i prywatni konsultanci mogą zarobić znacznie ponad 100 000 USD rocznie.

Jakie są najlepsze kierunki pracy w zakresie prawa karnego?

Ze względu na różnorodność dostępnych miejsc pracy istnieje wiele ścieżek edukacyjnych, które można podjąć, aby przygotować się do kariery. Zazwyczaj osoby zainteresowane karnymi sądami i karierami kryminologicznymi będą chciały studiować nauki społeczne. Najlepszymi stopniami dla tego rodzaju zawodów, oprócz wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i kryminologii, są socjologia, psychologia lub nauki polityczne, z dowolną kombinacją kierunków i nieletnich w tych dziedzinach.

Jakie są najlepsze kierunki kariery nauk sądowych?

Dla tych, którzy interesują się karierą w dziedzinie medycyny sądowej, kluczowym słowem jest "nauka". Najlepsze stopnie znajdują się w naukach przyrodniczych, takich jak biologia, chemia i fizyka.

Oprócz podstaw, jeśli masz szczególną specjalność, możesz odkryć entomologię, antropologię, psychologię, informatykę, żeby wymienić tylko kilka. Ponownie należy położyć nacisk na budowanie wiedzy i szkolenia w zakresie naukowych zasad i procesów.

Ile edukacji naprawdę potrzebuję w karierze kryminologicznej?

College to ogromna inwestycja, zarówno pod względem czasu, jak i pieniędzy. Jeśli zamierzasz dokonać takiej inwestycji, na pewno chcesz wiedzieć, ile skóry w grze potrzebujesz i jakiego zwrotu możesz się spodziewać. Ilość wykształcenia, którą będziesz potrzebować, zależy w dużej mierze od rodzaju wykonywanej pracy.

Istnieje wiele karnych kryminałów i kryminologii, które nie wymagają żadnego stopnia, podczas gdy inne wymagają magistra, a nawet doktoratu. Będziesz musiał przeprowadzić trochę badań na temat konkretnej pracy, której szukasz, i upewnij się, że bierzesz pod uwagę potencjalne źródło zarobku, więc nie musisz spłacać długów pożyczek studenckich i minimalnych środków, aby je spłacić.

Mam dyplom kryminologii. Co mogę z tym zrobić?

Naszą pierwszą zasadą decydowania o kierunkach studiów jest ustalenie, co dokładnie chcesz zrobić, zanim wybierzesz stopień do zdobycia, abyś mógł dostroić cele edukacyjne do swoich celów zawodowych. Powiedziawszy to, wielu ludzi ma dyplom ukończenia studiów, z których nie są pewni, co robić. Jeśli uzyskałeś dyplom z kryminologii, masz wiele dostępnych opcji. Możesz zostać kryminologiem, młodocianym funkcjonariuszem wymiaru sprawiedliwości, kuratorem sądowym lub specjalistą ds. Kontroli społeczności, a nawet pracować w polityce rządowej, między innymi.

Uzyskałem dyplom z zakresu prawa karnego. Gdzie mogę pracować?

Stopień sprawiedliwości w sprawach karnych najlepiej nadaje się dla osób, które chcą pracować w wymiarze sprawiedliwości. Te stopnie najlepiej przygotują cię do pracy jako oficer policji lub oficer poprawek. Mogą również zapewnić podstawową wiedzę dla aspirujących prawników. Jeśli masz wykształcenie karne, szukaj pracy w egzekwowaniu prawa, dochodzeniach lub systemie sądowniczym.

Gdzie powinienem szukać pracy w sprawach karnych i kryminologii?

Istnieje mnóstwo opcji dostępnych dla poszukiwaczy karnych wymiaru sprawiedliwości i kryminologii, ale musisz wiedzieć, gdzie je znaleźć. Większość tych miejsc pracy znajdzie się w sektorze publicznym. Odwiedź swoje strony gminne, stanowe, powiatowe i federalne i skup się na organach ścigania, działach poprawek i biurach śledczych.

Jeśli masz konkretny obszar zainteresowania lub wiedzę, zajrzyj do biura lub działu, który nadzoruje ten obszar. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że większość agencji rządowych, szczególnie na szczeblu stanowym i federalnym, zatrudnia jakiś rodzaj organów ścigania lub dochodzeniowych, w tym rolnictwo, pocztę, wojsko, a nawet systemy parków. Istnieją oczywiście także oferty pracy w sektorze prywatnym, takie jak zapobieganie stratom, bezpieczeństwo i doradztwo, ale miejsca pracy rządowej są najlepszym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań.

Jakie rzeczy w moim tle mogą powstrzymać mnie przed zdobyciem pracy?

Duża liczba zadań w zakresie prawa karnego i kryminologii wymaga obszernego dochodzenia w tle, które może obejmować sprawdzenie przeszłości, zatrudnienia, historii kryminalnej, a nawet ocen psychologicznych i egzaminów poligraficznych. Rzeczy z twojej przeszłości, które mogą się ujawnić podczas procesu, mogą bardzo dobrze wpłynąć na twoją zdolność do zatrudnienia.

Główne problemy, które mogą cię zranić, obejmują powszechne dyskwalifikacje, takie jak wcześniejsze zażywanie narkotyków, szczególnie poważniejsze leki, takie jak kokaina i halucynogeny; wykryte i niewykryte poważne wykroczenia i zbrodnie; wzorce złego zachowania w pracy; sfałszowane podania o pracę; wszelkie problemy związane z przemocą w rodzinie; i słaba rejestracja jazdy.

Większość agencji przyjrzy się całokształtowi okoliczności i jeśli pomiędzy problematycznym wydarzeniem a twoją aplikacją jest znaczna ilość czasu, można go przeoczyć. Ważne jest jednak, aby zdać sobie sprawę z tego, że musisz ciężko pracować, aby zachować jak najwięcej tła i skazy, aby dać sobie najlepszą szansę.

Wiele zadań wymaga doświadczenia. Jak mogę to dostać?

To odwieczny paradoks: nie możesz dostać pracy bez doświadczenia i nie możesz zdobyć doświadczenia bez pracy. Czy możesz? To prawda, że ​​wiele zadań wymaga pewnych doświadczeń, ale możesz je uzyskać z różnych źródeł. Oczywiście, jeśli nadal jesteś w szkole, staże są świetnym rozwiązaniem. Nawet jeśli jesteś na studiach, są szanse na zdobycie cennego doświadczenia, aby uzyskać pracę, którą chcesz.

Poszukaj możliwości wolontariusza w wybranej dziedzinie. Jeśli chcesz pracować w egzekwowaniu prawa, na przykład rozważ pracę w charakterze rezerwy lub pracownika pomocniczego. Być może będziesz musiał pomyśleć o rozpoczęciu pracy na niższym poziomie niż wolisz, aby postawić stopę w drzwiach. Hej, każdy musi gdzieś zacząć.

Jak ubiegać się o stanowiska w zakresie prawa karnego i kryminologii?

Praktycznie rzecz biorąc, istnieje wiele sposobów ubiegania się o pracę. Większość pracodawców ma teraz jakiś system aplikacji online lub możesz przejść na tradycyjną papierową trasę. Poznanie procesu aplikacji jest stosunkowo proste. Jednak poprawne wypełnienie wniosku jest zupełnie inne.

Podczas wypełniania wniosku o pracę, upewnij się, że wypełniasz go całkowicie. Proste błędy i zaniedbania mogą sprawić wrażenie, że pracodawca jest nieuczciwy lub nieuważny, z których żaden nie zatrudni cię. Upewnij się, że rozumiesz, o co pytasz w aplikacji, a jeśli naprawdę masz pytanie, skontaktuj się z rekruterem lub przedstawicielem ds. Zatrudnienia, aby uzyskać wyjaśnienie.

Twoje podanie o pracę jest często pierwszym wrażeniem, jakie sam sobie wyświadczysz potencjalnemu pracodawcy, więc niech to się liczy. Unikaj błędów ortograficznych i błędów gramatycznych i pamiętaj o wypełnieniu go starannie, jeśli nie możesz go wpisać.

Jak mogę zostać naukowcem sądowym?

Takie pokazy, jak CSI i Dexter , zwiększyły popularność i zainteresowanie kryminalistycznymi karierami naukowymi. W połączeniu z postępem naukowym i technologicznym w tej dziedzinie, te kariery stają się coraz bardziej atrakcyjne, a przez to bardziej konkurencyjne. Aby zostać naukowcem sądowym, będziesz chciał skupić się na nauce. W college'u studiuj nauki przyrodnicze i doskonal swoją wiedzę, jeśli jesteś zainteresowany konkretną specjalizacją. Postaraj się znaleźć staże w laboratoriach kryminalistycznych, uczących się u innych naukowców i rozwijaj silne umiejętności komunikacji pisemnej i ustnej. Możesz także oczekiwać, że będziesz musiał przejść sprawdzenie przeszłości.

Jak mogę zostać śledczym na miejscu przestępstwa?

Podczas gdy niektóre agencje zatrudniają nie zaprzysiężonych techników na śledczych, wiele wydziałów nadal korzysta z przysięgłych oficerów. Typowa trasa ma zacząć od znalezienia pracy jako oficer policji przez kilka (zwykle dwa lub więcej) lat, a następnie przejście do specjalnej pozycji, takiej jak technika kryminalna.

Niezależnie od tego, czy jesteś przysięgły, czy nie, będziesz musiał mieć wiedzę i przeszkolenie, aby wykonać to zadanie. Pomocna będzie podstawowa znajomość nauk przyrodniczych, podobnie jak prowadzenie zajęć i kursów certyfikacyjnych na miejscu zbrodni. Rozwijaj umiejętności fotografowania, analizy i komunikacji oraz szukaj okazji do stażu lub praktyki.

Jak mogę zostać policjantem?

Najczęściej proces zostania policjantem odbywa się poprzez szereg kroków, począwszy od podania o pracę. Musisz zdać pisemny test podstawowych umiejętności, ocenę sprawności fizycznej, badanie oczu i fizyczne.

Możesz spodziewać się gruntownych badań, które mogą obejmować poligraf, ewentualnie ocenę psychologiczną, aby ustalić, czy jesteś odpowiedni do pracy, i możesz udać się do komisji przesłuchań ustnych. I, oczywiście, będziesz musiał pomyślnie ukończyć akademię policyjną i szkolenie w terenie.

Dlaczego powinienem wziąć pod uwagę pracę kryminalną lub kryminologiczną?

Istnieje wiele rzeczy, które sprawiają, że praca w sądownictwie kryminalnym i kryminologii jest atrakcyjna, zarówno ze względów praktycznych, jak i osobistych. Po pierwsze, masz okazję pomóc i służyć innym. Istnieje również stabilność pracy, dobre wynagrodzenie oraz wspaniałe świadczenia zdrowotne i emerytalne. Podsumowując, kariery kryminologiczne są doskonałą okazją do satysfakcjonującej i satysfakcjonującej pracy.

Jakie są poza kryminalne aspekty wymiaru sprawiedliwości i kryminologii?

Zbyt często ludzie natychmiast łączą wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych i kryminologii z organami ścigania i dochodzeniami. Prawdę mówiąc, istnieje wiele, wiele opcji kariery poza policjantami.

Analitycy kryminalni zbierają i interpretują dane dla wszystkich rodzajów aplikacji wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Dyspozytorzy policyjni zapewniają wsparcie komunikacyjne funkcjonariuszom policji, którzy muszą bezpiecznie wykonywać swoje zadania i stanowią linię ratunkową między osobami potrzebującymi a osobami, które mogą im pomóc. Inne wielkie cywilne kariery obejmują adwokatów ofiar, naukowców sądowych, psychologów sądowych i kryminologów, aby wymienić tylko kilka.

Jakie są testy sprawności fizycznej?

W przypadku egzekwowania prawa i karier specjalnych agentów ocena kondycji fizycznej jest ważnym elementem procesu rekrutacji. Charakter tych prac wymaga czasami wysiłku fizycznego, aby pomóc innym ludziom, uchwycić uciekających podejrzanych i chronić siebie.

Zdolności fizyczne przeprowadzane przez agencje mogą się nieznacznie różnić, ale zazwyczaj polegają na ocenie cię na podstawie siły i wytrzymałości, na przykład liczby pompek i przysiadów, które możesz wykonać oraz szybkości, z jaką "jestem w stanie biec 1,5 mil; inne popularne narzędzie oceny obejmuje przebieg przeszkód w czasie, który symuluje niektóre z rzeczy, które możesz faktycznie wykonywać w pracy.

Dla każdego testu najlepszym sposobem przygotowania jest utrzymanie reżimu treningowego i staranie się utrzymać dobrą kondycję fizyczną.

Jak dokładne są kontrole w tle?

Wrażliwość pracy i poziom autorytetu i odpowiedzialności często dyktują, jak dokładne może być dochodzenie w tle, ale można oczekiwać, że pracodawcy kopią dość głęboko.

Oczywiście, sprawdzą, czy masz jakieś wcześniejsze aresztowania, ale możesz też oczekiwać, że sprawdzą, czy kiedykolwiek używałeś alkoholu nadmiernie lub nadużywał narkotyków.

Kontaktowanie się z przeszłymi pracodawcami jest również standardową praktyką, podobnie jak kontrole kredytowe, które mają na celu upewnienie się, że nie jesteś tak zadłużony, aby narazić na szwank twoją zdolność do wykonywania swojej pracy i że spełniasz swoje zobowiązania.

Prowadzący badanie może również przeprowadzić wizyty domowe i spotkać się z sąsiadami, aby uzyskać lepszy obraz tego, kim jesteś. W skrócie, oczekuj, że sprawdzenie danych będzie bardzo dokładne.

Czy powinienem uzyskać tytuł magistra w dziedzinie prawa karnego lub kryminologii?

Pytanie, czy uzyskać tytuł magistra, zależy od tego, jakiego rodzaju pracy chcesz i jakie są twoje cele zawodowe. W przypadku większości zawodów stopień magistra nie będzie wymagany, nawet jeśli chodzi o awans. Może jednak sprawić, że staniesz się bardziej atrakcyjnym kandydatem do awansu i przygotujesz się do pracy na wyższym poziomie w swojej organizacji.

Jeśli chcesz pracować w branży badawczej lub mieć projekty dotyczące nauczania na poziomie uniwersyteckim lub uniwersyteckim, konieczny będzie tytuł magistra lub wyższy.

Co powinienem zrobić, aby przygotować się do kariery w zakresie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych lub kryminologii?

Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie badań i sprawdzenie, jakie zawody najbardziej Cię interesują. Gdy wybierzesz ścieżkę kariery, możesz skoncentrować swoje wysiłki na spełnieniu wymagań i uczynieniu siebie konkurencyjnymi na tym konkretnym rynku pracy.

Weź pod uwagę wymagania dotyczące wykształcenia, szkolenia i doświadczenia i pracuj nad stworzeniem CV, które uczyni cię atrakcyjnym kandydatem.

Podczas gdy jesteś na tym, pracuj nad spotkaniem z wybraną branżą, aby nawiązać kontakty sieciowe i dowiedzieć się więcej o pracy, którą próbujesz wylądować. Powiedzenie, że wiedza jest potęgą, jest tutaj bardzo prawdziwe, więc im więcej możesz zebrać, tym lepiej przygotujesz się, gdy nadejdzie czas, aby szukać pracy.

Jak mogę znaleźć dla mnie najlepszą pracę z zakresu prawa karnego?

Znajdź pracę, którą kochasz, więc powiedzenie mówi, i nigdy nie będziesz pracował jeden dzień w swoim życiu. Kluczem do znalezienia pracy, którą kochasz, jest ustalenie, co lubisz robić. Spójrz na swoje hobby i osobiste preferencje, aby poinformować, jaki rodzaj wok może być najlepiej nadaje się.

Jeśli lubisz czytać lub interesujesz się statystykami i gromadzeniem danych, możesz znaleźć pozycję jako naukowiec, naukowiec lub analityk. Z drugiej strony, jeśli lubisz przebywać na świeżym powietrzu lub wchodzić w interakcje z innymi ludźmi, możesz cieszyć się pracą na drodze jako patrol lub oficer dzikiej przyrody. Znajdź swoją pasję, a następnie wykonaj badania, aby znaleźć najlepszą pracę.

Dlaczego nie zatrudniam się i co mogę z tym zrobić?

Jeśli masz problemy ze znalezieniem pracy, jest wiele powodów, dla których nie możesz zostać zatrudniony, a niektóre z nich możesz kontrolować, a niektóre nie. Sztuką jest zrozumienie różnicy, a następnie praca nad rzeczami, z którymi możesz coś zrobić.

Upewnij się, że wypełniasz swoje aplikacje dokładnie i dokładnie. Upewnij się, że twoje kwalifikacje odpowiadają tym z określonego opisu stanowiska. Przygotowując swoje CV, na przykład, należy je dostosować do swoich celów zawodowych. Pracuj nad tym, aby twoje wykształcenie i doświadczenie były na takim poziomie, na jakim powinny być.

Niezwykle ważne jest, aby zawsze profesjonalnie się ubierać podczas interakcji z potencjalnymi pracodawcami, a także aby zapewnić, że twoja komunikacja jest profesjonalna i że najlepiej przedstawiają najlepszy możliwy obraz. Przede wszystkim trzymaj głowę w górze, bądź wytrwały.

Zapytany i udzielono odpowiedzi

Mając tak wiele do nauczenia się o tych wspaniałych karierach, zrozumiałe jest, że możesz mieć więcej pytań, które nie pojawiają się tutaj. Na szczęście dla ciebie będziemy nadal dodawać zasoby, abyś mógł uczyć się i rozwijać swoje perspektywy kariery, aby dać ci najlepszą możliwą szansę na odkrycie i wyniesienie satysfakcjonującej kariery kryminalnej lub kryminologicznej.