Jak zdobyć doświadczenie w karnej lub karnej kryminologii

Przekazywanie przeszłych doświadczeń i znajdowanie nowych szans na sukces

Kandydat do pracy jest gotowy na rozmowę kwalifikacyjną. Departament Spraw Weteranów USA

Zarówno dla nowych absolwentów przygotowujących się do wejścia na rynek pracy, jak i dla zaprawionych w podeszłym wieku osób pragnących dokonać zmiany kariery, przeszkoda często stoi na przeszkodzie: doświadczenie. To odwieczny paradoks poszukiwania pracy. Nie możesz dostać pracy bez doświadczenia, ale nie możesz zdobyć doświadczenia, jeśli nie masz pracy.

W kryminologii i kryminalistycznej karierze pozostaje problem: jak wylądować, jeśli nie masz doświadczenia w tej dziedzinie, a jeśli nie możesz zdobyć pracy, jak zdobyć doświadczenie?

Czy jesteś doświadczony?

Choć może wydawać się to frustrujące, istnieją rozwiązania. Możliwe jest uzyskanie doświadczenia, którego potrzebujesz, aby wylądować, jak chcesz. W rzeczywistości możesz już go mieć. Aby znaleźć się w najlepszej sytuacji, aby zdobyć karierę swoich marzeń, musisz wyrazić swoje doświadczenie, a następnie wzmocnić je doświadczeniem, którego będziesz potrzebować.

Najpierw najważniejsze rzeczy

Zanim zaczniesz się martwić o pracę, upewnij się, że wiesz, jaką pracę chcesz wykonać. Zbyt często ludzie decydują się na zmianę zawodu lub zdobywają dyplom w danej dziedzinie, nie wykonując badań niezbędnych do tego, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście będą mogli znaleźć pracę.

Określając, jakiego rodzaju kariery byłyby Państwo zainteresowane, zanim zaczniecie szukać pracy, możecie zacząć pracować nad uzyskaniem rzeczywistych doświadczeń w wybranej dziedzinie.

Jakie doświadczenie potrzebujesz?

Zakładając, że wykonałeś swoje badania, dowiesz się, jakiego rodzaju doświadczenia i wykształcenia potrzebujesz i jakich umiejętności wymaga Twoja branża. Aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju doświadczenie będziesz potrzebować, jeśli chodzi o miejsca pracy w sądownictwie kryminalnym i kryminologii , oto krótki przegląd niektórych podstawowych umiejętności i doświadczeń, które pracodawcy będą chcieli zobaczyć:

Niektóre zadania, takie jak zostawanie policjantem , będą wymagać minimalnego doświadczenia w rzeczywistym świecie. Zamiast tego odpowiednie doświadczenie zawodowe można znaleźć w różnych zawodach i środowiskach, w tym w przeszłości, w szkolnictwie wyższym i w służbie wojskowej.

Artykułowanie przeszłych doświadczeń

Egzamin na poligrafie lub badania w tle pozwolą zademonstrować twój poziom uczciwości i uczciwości. Resztę musisz wyjaśnić w swoim CV lub wniosku o pracę. Oto dobra wiadomość: są szanse, że jeśli zagłębisz się w swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe, prawdopodobnie odkryjesz, że masz już to, czego potrzebujesz. Przynajmniej w abstrakcji.

Kluczem do tego jest możliwość wyrażenia, w jaki sposób doświadczenie, które już posiadasz, może przełożyć się na karierę, jakiej oczekujesz. Na przykład umiejętności komunikacji pisemnej można wykazać poprzez pracę na studiach koledżowych i korespondencję z potencjalnymi pracodawcami.

Obsługa klienta i kontakt publiczny mogą być pokazane za pomocą różnych prac w niepełnym wymiarze, w tym czekania i pracy jako kasjer.

Zasadniczo każda praca, w której miałeś styczność z publicznością, może wykazać umiejętności interpersonalne, obsługę klienta, doświadczenie w kontaktach publicznych, a nawet komunikację ustną.

Zdobycie doświadczenia, którego potrzebujesz

Co jednak dzieje się, gdy okazuje się, że twoje doświadczenia nie pokrywają się z oczekiwaniami pracodawców? Oto część, której nie chcesz słyszeć. Prawda jest taka, że ​​jeśli poważnie myślisz o znalezieniu pracy, którą chcesz, być może będziesz musiał pracować za darmo - na krótko.

Wiele karier zawodowych w zakresie kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych będzie wymagało wcześniejszego doświadczenia w wybranej dziedzinie. To doświadczenie nie musi jednak koniecznie być płatnym doświadczeniem.

Jeśli nadal jesteś w szkole, poszukaj praktyk, płatnych lub nieopłacanych. Możesz je znaleźć za pośrednictwem biura rozwoju kariery uniwersyteckiej lub kontaktując się z agencjami, dla których chcesz pracować, i prosząc o rozmowę z kimś w biurze zatrudnienia lub rekrutacji.

Jeśli już ukończyłeś szkołę, rozważ wolontariat, wywiady informacyjne i śledzenie pracy. Ponieważ tak wiele zadań w zakresie wymiaru sprawiedliwości w sprawach kryminalnych i kryminologii jest pozycją w służbie publicznej, jest całkiem prawdopodobne, że będziesz mógł jeździć wzdłuż trasy, zwiedzać obiekty, a nawet poświęcić czas na pomoc w niektórych obszarach.

Staże i praca wolontariuszy mogą pomóc ci w zdobyciu doświadczenia, którego potrzebujesz. Mogą również wykazać zaangażowanie w wybrany zawód i, co ważniejsze, zapewnić ważne kontakty, aby pomóc Ci w poszukiwaniu pracy.

Znajdowanie staży i możliwości

Szukając możliwości pracy dla wolontariuszy lub stażystów, upewnij się, że praca wolontariuszy jest odpowiednia do wykonywanej pracy. Na przykład, jeśli Twoim marzeniem jest praca w kryminalistyce , będziesz chciał wykazać się doświadczeniem w pracy w laboratorium prowadzącym badania terenowe. Można to osiągnąć, kontaktując się z lokalnym uniwersytetem w celu uzyskania informacji na temat pomocy w wydziałach nauk fizycznych.

Niektóre miejsca, w których można szukać możliwości odbycia stażu i pracy wolontariackiej, obejmują:

To, że uważasz, że nie masz doświadczenia, nie oznacza, że ​​musisz zrezygnować ze swojej wymarzonej pracy. Możesz znaleźć sukces w poszukiwaniu pracy, patrząc na doświadczenie, które już masz, i określając, jak to doświadczenie może przełożyć się na wybraną przez ciebie karierę.

Pracuj w kierunku pracy, którą chcesz

Nawet jeśli nie masz tego doświadczenia, z odrobiną samostanowienia i osobistej ofiary, możesz zdobyć umiejętności, których potrzebujesz, dzięki stażom i wolontariatowi. Dzięki badaniom, pracy i poświęceniu nie będziesz miał problemów ze znalezieniem wspaniałej pracy w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości lub kryminologii.