Egzaminy Polygraph i wstępne badanie zatrudnienia w zakresie egzekwowania prawa

Jak pracują egzaminy Polygraph i dlaczego nie należy ich denerwować

Dla większości osób poszukujących pracy w zawodach związanych z egzekwowaniem prawa istnieje duże prawdopodobieństwo, że egzamin na poligrafie jest w ich przyszłości. Zrozumiałe jest, że tak zwany test "wykrywacza kłamstw" jest ogromnym źródłem niepokoju dla tak wielu aspirujących policjantów , agentów FBI i innych kandydatów na karierę sądową w trakcie dochodzenia w sprawie zatrudnienia .

Na szczęście poligraf nie musi być stresującym doświadczeniem.

Nauka o egzaminie i jego działaniu może pomóc ci poczuć się lepiej z perspektywy przejścia i pomóc ci zbliżyć się o krok do doskonałej pracy kryminalnej .

Wynalezienie testu wykrywacza kłamstw, AKA - wykrywanie metodą Polygraph

Poligraf został opracowany przez Johna Larsona, policjanta i studenta medycyny w Berkley w Kalifornii i jest używany od prawie 100 lat. Larson wierzył, że kiedy ludzie kłamią, doświadczą drobnych, mimowolnych zmian fizjologicznych. Gdyby mógł wykryć i zapisać te zmiany, mógłby złapać kłamstwo.

Instrument mierzy wiele parametrów życiowych, aby wskazać, czy ktoś jest zwodniczy. Lekarz badający poligrafy szuka zmian w ciśnieniu krwi, częstości akcji serca i oddychania w celu zidentyfikowania oszustwa.

Proces analizy Polygraph

W przypadku kandydatów na organy ścigania , test na wykrywanie poligrafii jest prawdopodobnie najbardziej irytującym krokiem w procesie rekrutacji.

Pre Polygraph Test

Egzamin przed zatrudnieniem rozpoczyna się zazwyczaj od kwestionariusza poprzedzającego egzamin. Kwestionariusz jest podobny do wniosku uzupełniającego, który większość agencji wymaga od kandydatów ukończenia przed badaniem przesiewowym. Wstępny egzamin jest jednak o wiele bardziej zaawansowany.

Pytania są podzielone na sekcje, a wnioskodawca udziela pisemnych odpowiedzi w książce.

Ogólnie rzecz biorąc, ukończenie broszury zajmie nowemu kandydatowi do dwóch godzin. Dla wcześniejszych funkcjonariuszy organów ścigania lub korekty i personelu wojskowego może to potrwać jeszcze dłużej ze względu na bardziej istotne pytania dotyczące ich wcześniejszego zatrudnienia.

Wnioskodawcy mogą spodziewać się odpowiedzi na pytania dotyczące przeszłego zażywania narkotyków, zachowań przestępczych i historii zatrudnienia . Mogą również zostać poproszeni o ujawnienie informacji na temat częstotliwości i ilości ich spożywania alkoholu, a także innych kwestii, które, choć nie są nielegalne, mogą wskazywać na cechy osobowości lub nawyki, które są mniej pożądane w zatrudnieniu policyjnym.

Wykonywanie wykrywacza kłamstw

Po wypełnieniu kwestionariusza rozpocznie się prawdziwy test wariografu. Wnioskodawca zakłada mankiet do pomiaru ciśnienia krwi i inne urządzenia podłączone do przyrządu testującego. Egzaminator uzyska podstawowe odczyty parametrów życiowych.

Egzaminator poprosi następnie o serię pytań "tak" lub "nie", o których już wiadomo, że są prawdziwe. Na przykład, jeśli wnioskodawca ma na imię Robert, egzaminator zapyta "Czy masz na imię Robert", na co Robert odpowiedziałby tak. Podobnie, wnioskodawca zostanie poproszony o inne tak lub nie pytania dotyczące już znanych informacji i zostanie poinstruowany, aby kłamać celowo.

W ten sposób egzaminator może ustalić zapis, z którym może porównywać wyniki rzeczywistego testu.

Po ustaleniu pytań podstawowych i kontrolnych zaczyna się właściwy egzamin. Co zaskakujące, zwykle zajmuje to najmniej czasu. Wnioskodawca zostanie poproszony o serię pytań "tak" lub "nie" w oparciu o odpowiedzi udzielone w kwestionariuszu przed egzaminem.

Wykrywanie oszustwa

Celem testu poligrafii zatrudnienia jest oczywiście ustalenie, czy kandydat jest zgodny z prawdą na swoim wniosku o pracę . Jakiekolwiek oznaki oszustwa mogą być przyczyną dyskwalifikacji ze względu na zatrudnienie.

Odpowiedzi z kwestionariusza poprzedzającego egzamin mogą również wskazywać na dyskwalifikację w tle, zwłaszcza jeśli pokazują wcześniej niewykryte poważne przestępstwa lub jeśli odpowiedzi są inne niż podane w dodatkowym wniosku.

Czy testy Polygraph naprawdę działają?

Wiele sceptycyzmu otacza ważność poligrafii, ale faktem jest, że są one skutecznym narzędziem do kontroli kandydatów na stanowiska w zakresie prawa karnego . Bez względu na to, czy instrument potrafi niezawodnie wykryć oszustwo, nie można zignorować faktu, że taktyka może często wywoływać prawdziwe odpowiedzi od ludzi, którzy w przeciwnym razie byliby skłonni kłamać podczas badania ich tła. Tak długo, jak ludzie wierzą, że istnieje lepsza niż przeciętna szansa, że ​​się o tym dowiedzą, będą częściej niż nie mówić prawdy.

Aby złapać Predator ...

W rzeczywistości, poligrafia na temat zatrudnienia odegrała zasadniczą rolę w odkryciu wielu poważnych przestępstw, które w przeciwnym razie mogły pozostać niewykryte. Wiele z tych zbrodni, w tym poważne zbrodnie i poważne wykroczenia, zostało skutecznie ściganych z powodu własnych zeznań skarżących, zapisanych w ich książeczce przed egzaminem.

Czy możesz pokonać egzamin Polygraph?

Czy możesz pokonać test na wariografie? Jeśli starasz się o karierę w wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych , być może lepszym pytaniem jest, jeśli spróbujesz pokonać test wykrywacza kłamstw. Pamiętaj, że specjaliści od egzekwowania prawa z konieczności zajmują wysokie stanowiska w swoich społecznościach. Jeśli jesteś kimś, kto jest skłonny do ominięcia badań poligraficznych, być może kariera w sądach karnych nie jest dla ciebie.

W związku z tym zasada testu wymaga, aby badany wiedział, że kłamie i że obchodzi ich, że są zwodnicze. Są członkowie populacji, dla których kłamstwo nie ma wpływu na ich sumienie, a zatem będzie mniej prawdopodobne, aby pokazać typy reakcji fizjologicznych, które instrument ma mierzyć.

Nerwowo o wykrywaczu kłamstw

Jednak dla osób o nerwowym usposobieniu lub wyrzutach sumienia nie trzeba się obawiać. Celem początkowych pytań kontrolnych jest ustalenie normalnego zakresu osobnika. Ponieważ test szuka zmian w fizjologii, twoje ogólne zachowanie nie będzie miało wpływu na egzamin; zamiast tego, jak się czujesz w odniesieniu do każdego zadanego pytania, zarejestrujesz się jako odpowiedź prawdomówna, zwodnicza lub niejednoznaczna.

Uwolnienie lęku przed próbami Polygraph

Badania na obecność poligrafii w zatrudnieniu stały się cennym narzędziem w badaniach przed zatrudnieniem, przynajmniej dla specjalistów i agencji zajmujących się przestępczością. Zrozumiałe jest jednak, że istnieje ogromny niepokój i lęk przed nieznanym w związku z egzaminem. Chociaż lepsze zrozumienie działania testu wykrywacza kłamstw może znacznie pomóc złagodzić stres, to jednak nie ma nic innego do roboty, jak tylko go podjąć, jeśli naprawdę chcesz pracować.

Jeśli denerwujesz się swoim zbliżającym się poligrafem, pamiętaj o kilku kluczowych rzeczach:

Uczciwość jest zawsze najlepszą polityką podczas egzaminów Polygraph Zawsze najlepsza polityka podczas egzaminów Polygraph

Podczas gdy niektóre drobne przeszłe niedyskrecje można wybaczyć, nie chcesz rozpocząć nowej kariery od nieuczciwej notatki, a większość wydziałów ukarze kłamstwo szybciej niż jakiekolwiek inne wykroczenie. Jak powiedział Aesop, uczciwość jest zawsze najlepszą polityką, szczególnie jeśli chodzi o wykrywanie kłamstw i proces zatrudnienia.