Czym jest technik weterynaryjny?

Informacje o karierze

Ponieważ pielęgniarki są dla lekarzy, technicy weterynarii są weterynarzami . Pomagają weterynarzom w diagnozowaniu i leczeniu zwierząt w prywatnych klinikach, szpitalach dla zwierząt i placówkach badawczych. Ten tytuł pracy jest często używany zamiennie z "technologiem weterynaryjnym" i chociaż istnieją pewne różnice między tymi dwoma zawodami, są one niewielkie. Technicy weterynarii, jak się często nazywa, mogą nadzorować asystentów weterynarii.

Szybkie fakty

Role i obowiązki

Jakie są obowiązki zawodowe technika weterynaryjnego? Aby odpowiedzieć na to pytanie, poszliśmy od razu do źródła - tych, którzy ich zatrudniają. Oto zadania wymienione w ogłoszeniach o pracy w Indeed.com i Amerykańskim Centrum Weterynaryjnego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynaryjnych (AVMA):

Prawda o byciu lekarzem weterynarii

Porównanie kariery: technik weterynarii i asystent weterynaryjny

Lekarze weterynarii i asystenci weterynarii pracują w szpitalach dla zwierząt i klinikach, ale właśnie tam kończą się podobieństwa między tymi dwiema karierami. Różnią się one zarówno obowiązkami służbowymi, jak i wymaganiami w zakresie wykształcenia i szkolenia. Podczas gdy asystenci potrzebują tylko dyplomu ukończenia szkoły średniej lub równoważności, technicy muszą ukończyć dwuletni program szkolenia w zakresie technologii weterynaryjnych. Oprócz formalnego przeszkolenia zwykle potrzebują też licencji wydanej przez państwo.

Dodatkowe szkolenie techników pozwala im wykonywać zadania, takie jak podawanie znieczulenia oraz przyjmowanie leków i szczepienie zwierząt. Asystenci karmią i kąpią zwierzęta, przygotowują badania i sale operacyjne, a także mogą wykonywać obowiązki biurowe. Ustawodawstwa państwowe regulują to, co wolno robić osobom pracującym w każdym zawodzie. Strona internetowa Amerykańskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynaryjnych (AVMA) zawiera przewodnik po określonych obowiązkach asystentów i techników.

Jak zostać technikiem weterynaryjnym

Jeśli jesteś aspirującym technikiem weterynarii, powinieneś wziąć udział w dwuletnim programie technologii weterynaryjnej, który uzyskał akredytację Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycyny Weterynaryjnej (AVMA) ds. Edukacji i Działalności Weterynaryjnej (CVTEA). Zazwyczaj po ukończeniu takiego programu zazwyczaj uzyskasz dyplom ukończenia studiów. Listę akredytowanych programów można znaleźć w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie na stronie AVMA: Programy Veterinary Technology Accredited by AVMA CVTEA.

Formalne szkolenie obejmuje pracę laboratoryjną i kliniczną z żywymi zwierzętami. Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej, który jest zainteresowany tą dziedziną, pamiętaj, aby wziąć udział w zajęciach z nauk przyrodniczych, takich jak biologia, a także w zajęciach z matematyki. Powinieneś również rozważyć zgłoszenie się do wolontariatu w biurze lekarza weterynarii lub w schronisku dla zwierząt, gdzie możesz zdobyć doświadczenie i dowiedzieć się, czy lubisz pracować w tym środowisku.

Wymogi licencyjne dla techników weterynarii różnią się w zależności od państwa. Zazwyczaj będziesz musiał wziąć udział w egzaminie krajowym lekarza weterynarii, którym administruje Amerykańskie Stowarzyszenie Państwowych Zarządów Weterynaryjnych (AAVSB). AAVSB utrzymuje informacje kontaktowe dla tablic licencyjnych w USA i Kanadzie na swojej stronie internetowej.

Jakie miękkie umiejętności pomogą Ci odnieść sukces w tej karierze?

Wiele się nauczysz poprzez formalne szkolenie, ale będziesz potrzebował także osobistych cech, zwanych umiejętnościami miękkimi , aby odnieść sukces w tej dziedzinie.

Czego oczekują od Ciebie pracodawcy?

Oto kilka wymagań z aktualnych ogłoszeń o pracy znalezionych na stronach Indeed.com i AVMA.org:

Czy ten zawód jest odpowiedni dla ciebie?

Zawody z powiązanymi zadaniami i działaniami

Opis

Mediana rocznego wynagrodzenia

(2016)

Minimalne wymagane wykształcenie / szkolenie
Zarejestrowana pielęgniarka Leczy, doradza i zapewnia emocjonalne wsparcie pacjentom i ich rodzinom 688,450 USD Licencjat lub Associate Degree lub Diploma in Nursing
Technolog radiologiczny Wykorzystuje zdjęcia rentgenowskie, MRI i tomografię komputerową, aby pomóc lekarzom w diagnozowaniu chorób i urazów 57 450 USD Associate Degree in Radiography
Licencjonowana pielęgniarka Zapewnia podstawową opiekę nad pacjentem pod zarejestrowanym nadzorem pielęgniarek i lekarzy 44 090 USD Zatwierdzony przez państwo program edukacyjny
Surgical Technologist Pomaga członkom zespołu sali operacyjnej, w tym chirurgom i zarejestrowanym pielęgniarkom 45.160 USD Associate Degree, Diploma lub Certificate in Surgical Technology

Źródła:
Biuro Statystyki Pracy, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Okupacji Zawodowej , 2016-17 (odwiedzono 23 czerwca 2017 r.).
Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 23 czerwca 2017 r.).