Jak zakończyć list (z przykładami zamknięcia)

Sposób, w jaki kończysz list biznesowy, jest ważny. Zamknięcie Twojego listu wymaga pozostawienia czytelnikowi pozytywnego wrażenia zarówno Ciebie, jak i napisanego przez Ciebie listu. Przy zamknięciu twojego listu ważne jest, aby użyć odpowiednio szanującego się i profesjonalnego słowa lub frazy.

Większość formalnych opcji zamykania listów jest zarezerwowana, ale pamiętaj, że istnieją różne stopnie ciepła i znajomość opcji. Twój związek z osobą, do której piszesz, wpłynie na to, które zamknięcie wybierzesz.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jakie są najczęstsze dostępne opcje zamykania, i uzyskaj pomoc w ustaleniu, które z nich są odpowiednie w jakiej korespondencji.

Przykłady zamykania listów

Poniżej znajdują się listy, które są odpowiednie dla listów biznesowych i związanych z zatrudnieniem. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, kiedy należy korzystać z każdego z nich.

Z poważaniem, Pozdrawiam, Z poważaniem, i Pozdrawiam - To najprostsze i najbardziej użyteczne zamknięcie listów w oficjalnym otoczeniu biznesowym.

Są one odpowiednie niemal we wszystkich przypadkach i są doskonałym sposobem na zamknięcie listu motywacyjnego lub zapytania .

Pozdrawiam serdecznie, serdecznie i z szacunkiem - te zamknięcie listu zaspokaja potrzebę czegoś bardziej osobistego. Są one odpowiednie, gdy masz już pewną wiedzę o osobie, do której piszesz. Być może korespondowałeś kilka razy pocztą e-mail, przeprowadziłeś wywiad twarzą w twarz lub telefon lub spotkałeś się na spotkaniu networkingowym.

Serdecznie pozdrawiam, pozdrawiam i doceniam - te zamknięcia list są również odpowiednie, gdy masz już jakąś wiedzę lub połączenie z osobą, do której piszesz. Ponieważ mogą odnosić się do treści listu, mogą zamknąć punkt listu. Używaj ich tylko wtedy, gdy mają sens z treścią twojego listu.

Więcej przykładów zamknięcia listu

Kiedy kończysz swój list, pamiętaj, aby wybrać zamknięcie listu, które jest odpowiednie do tematu twojego listu oraz do twojej osobistej sytuacji i relacji z osobą, do której piszesz. Oto więcej przykładów do wyboru.

Najlepiej,

Serdecznie Wasz,

Z pozdrowieniami,

W uznaniu,
W sympatii,

Z poważaniem,
Bardzo dziękuję,
Serdeczne życzenia,

Wielkie dzięki,

Pozdrowienia,
Z szacunkiem,
Z poważaniem,

Z poważaniem,
Z poważaniem,

Dzięki,
Dziękuję Ci,
Dziękuję za pomoc w tej sprawie,
Dziękuję za uwagę,
Dziękuję za twoją rekomendację,
Dziękuję za Twój czas,

Gorące pozdrowienia,
Ciepłe życzenia,
Serdecznie,
Z uznaniem,
Z najgłębszym współczuciem,
Z wdzięcznością,
Z serdecznymi podziękowaniami,
Ze współczuciem,

Twoja pomoc jest bardzo doceniana,
Pozdrawiam serdecznie,
Z poważaniem,
Z poważaniem,
Z poważaniem,

Kapitalizacja

Zamień na pierwsze słowo twojego zamknięcia. Jeśli twoje zamknięcie zawiera więcej niż jedno słowo, wpisz jako pierwsze słowo i użyj małych liter dla pozostałych słów.

Zamykanie listów, których należy unikać

Istnieją pewne zamknięcia, których chcesz uniknąć w każdym liście biznesowym. Większość z nich jest po prostu zbyt nieformalna. Oto kilka przykładów zamknięć, których należy unikać:

Zawsze,
Twoje zdrowie,
Miłość,
Dbać,
BUŹIAKI,

Są one zbyt nieformalne, a niektóre (takie jak "Miłość" i "XOXO") oznaczają poziom bliskości, który nie jest odpowiedni dla listu biznesowego.

Unikaj tego rodzaju podpisów, które są bardziej odpowiednie dla wiadomości do znajomych lub bliskich.

Twój podpis

Pod listem zamykającym wpisz swój podpis. Jeśli jest to litera fizyczna, najpierw wpisz swoje nazwisko w piórze, a następnie wpisz swój podpis na klawiaturze poniżej.

Jeśli jest to litera e-mail, po prostu wpisz swój podpis pod swoim wysłaniem.

Ważne jest również, aby w liście znaleźć swoje dane kontaktowe. Jeśli jest to litera fizyczna, twoje dane kontaktowe znajdą się na początku listu. Jeśli jednak jest to wiadomość e-mail, umieść tę informację pod swoim wpisanym podpisem . Dzięki temu odbiorca może łatwo odpowiedzieć.

Jak sformatować zakończenie listu

Po wybraniu słowa lub frazy do użycia jako polecenia wysyłania, wykonaj to za pomocą przecinka, spacji i podpisu.

Jeśli wysyłasz list papierowy, pozostaw cztery linie odstępu między zamykającym a wpisaną nazwą. Użyj tego miejsca, aby podpisać swoje imię w piórze.

Jeśli wysyłasz wiadomość e-mail, zostaw jedną spację między bezpłatnym zamknięciem i wpisanym podpisem. Uwzględnij swoje dane kontaktowe bezpośrednio pod swoim wpisanym podpisem.

Hard Copy Letter
(przestrzeń)
Z poważaniem,
(przestrzeń)
Odręczny podpis (w przypadku listu wysłanego pocztą)
(przestrzeń)
Wpisany podpis

List e-mailowy
(przestrzeń)
Pozdrowienia,
(przestrzeń)
Wpisany podpis
Dane kontaktowe (w przypadku listu przesłanego pocztą elektroniczną)

Przykłady liter i wskazówki dotyczące pisania

Przykładowe listy
Próbki listów dla osób poszukujących pracy, w tym listy motywacyjne, listy z podziękowaniami z podziękowaniami, listy uzupełniające, listy akceptacji i odrzucenia pracy, listy rezygnacyjne, listy uznania i więcej przykładów wielkich listów zatrudnienia.

Przykładowe wiadomości e-mail
Przykłady profesjonalnych wiadomości e-mail. Użyj tych próbek, aby sformatować profesjonalne wiadomości e-mail.

Listy biznesowe
Jak pisać listy biznesowe, ogólny format listów biznesowych i szablony oraz przykłady listów biznesowych związanych z zatrudnieniem.