Medal za zasługi dla sił zbrojnych

 • 01 Opis

  Air Force Personnel Center

  Medal służby zbrojnej jest brązowym medalionem o średnicy 1 3/8 cala. Na przedniej stronie znajduje się pochodnia, przypominająca Statuę Wolności, graniczącą u góry z napisem "Medal służby zbrojnej". Na odwrotnej stronie widnieje orzeł, taki jak na pieczęci Departamentu Obrony, między wieńcem laurowym na dole a słowami "W pogoni za demokracją" na szczycie.

 • 02 Wstążka

  Wstążka medalu z usługą sił zbrojnych ma szerokość 1 3/8 cala i ma jedenaście pasków: pierwszy pasek ma 1/16 cala złotego światła, a następnie 1/8 cala zieleni dżungli, 1/8 cala zieleni, 1/8 cala z mosstone, 1/8 cala goldenlight i środkowy pasek 1/4 cala bluebird. Następne paski to 1/8 cala złotego światła, 1/8 cala mosstone, 1/8 cala zieleni, 1/8 cala zieleni dżungli i 1/16 cala złotego światła.

 • 03 Kryteria

  Medal za Medal Sił Zbrojnych przyznawany jest personelowi za działania, w których nie napotkano zagranicznej opozycji zbrojnej lub nadchodzącej groźby antagonistycznego działania w operacjach na obszarze określonym przez Departament Obrony (DOF).

  Członek uzbrojenia, który otrzyma medal, musi być członkiem jednostki uczestniczącej przez jeden lub więcej dni w operacji z wyznaczonym obszarem kwalifikującym się. Inni pracownicy, którym zostanie przyznany medal, musieli zostać objęci bezpośrednim wsparciem przez 30 kolejnych dni w zakresie kwalifikowalności (lub w pełnym wymiarze czasu, gdy operacja trwa krócej niż 30 dni) lub przez 60 kolejnych dni, pod warunkiem że wsparcie to obejmuje obszar kwalifikowalności lub uczestniczył jako regularnie wyznaczony członek załogi statku powietrznego wlatującego do obszaru kwalifikowalności wspierającego operację, znajdującego się w nim, w nim lub poza nim.

  Następujące operacje wojskowe USA są zatwierdzone do przyznania AFSM przez przewodniczącego, Joint Chiefs of Staff (JCF):

  (1) W operacjach dotyczących byłej Republiki Jugosławii od 1 czerwca 1992 r. Do daty następnej. Obszar ten obejmuje siły zbrojne rozmieszczone w operacjach Zapewnienie obietnicy, Wspólne wysiłki, Able Sentry, Odmowa lotu, Monitor morski, Ostre straże i Straż Graniczna w całkowitej przestrzeni lądowej i powietrznej byłej Republiki Jugosławii, kraju Włoch (w tym Sycylii); oraz wody i przestrzeni powietrznej nad tą częścią Morza Adriatyckiego, która leży na północ od czterdziestu stopni szerokości geograficznej północnej;
  (2) W operacjach: Misje Organizacji Narodów Zjednoczonych na Haiti (UNMIH); US Forces Haiti (USFORHAITI) i US Support Group-Haiti (USSPTGP-Haiti) od 1 kwietnia 1995 r. Do daty do ustalenia. Obszar ten obejmuje całkowitą powierzchnię lądową, morską i powietrzną określoną przez następujące współrzędne: 16-30N / 71-40W; 18-00N / 71-45W; wzdłuż granicy Haiti / Republika Dominikańska do 20-00N / 71-44W; 21-00N / 71W; 21-25N / 73-00W; 21-25N / 74-00W; 20-00N / 74-00W; 19-45N / 75-00W; 19-00N / 76-00W; 16-30N / 76-00W; do 16-30N / 71-40W. "

 • 04 Tło

  Na prośbę Urzędu Asystenta Sekretarza Obrony (Polityka Zarządzania Siłą) (OASD-RMP) z 2 marca 1995 r. Instytut Heraldyki zaprojektował medal i wstęgę dla Medalu Służby Zbrojnej. Medal ten miał zostać przyznany personelowi wojskowemu, który brał udział w operacjach wojskowych znacznej liczby osób, które nie miały zagranicznego sprzeciwu zbrojnego lub zbliżającej się groźby antagonistycznego działania, w operacjach w obszarze określonym przez Departament Obrony. Medal został zaproponowany, aby spełnić lukę w kryterium między Medalem Ekspedycyjnym Sił Zbrojnych a Medalem Służby Humanitarnej . Medal służby zbrojnej został ustanowiony rozporządzeniem wykonawczym 12985 podpisanym przez prezydenta Williama J. Clintona 11 stycznia 1996 roku.

 • 05 Symbolizm

  Pochodnia, zaczerpnięta z Statuy Wolności, oznacza zasady demokracji oraz przywództwa i przewodnictwa. Orzeł, zaczerpnięty z pieczęci Departamentu Obrony, jest znakiem wysokiego stopnia nagrody i jej znaczenia. Laurel reprezentuje honor i osiągnięcie.