Wydostanie się z wojska: Wczesna separacja i rozładowanie

Dlaczego wczesna separacja od służby wojskowej Active Duty jest rzadka

Nie za często, ale dość często młodzi członkowie wojska chcą się wycofać z wojska, zanim ich zaangażowanie się skończy. Często zdarza się, że podczas treningu lub podstawowego treningu chcesz wrócić do domu, ponieważ wielu młodych nastoletnich rekrutów tęskni za swoim cywilnym życiem, rodziną i przyjaciółmi. Czasami osoba jest rozczarowana tym, co wydawało się idealną pracą w szkole średniej.

Być może ich rekruter ich okłamywał , a może nie robił wystarczająco dużo badań na temat ich przyszłej pracy, gdzie mieli mieszkać i ile mieliby wolnego czasu. W pewnym momencie rekrut decyduje podczas lub po szkoleniu podstawowym , że nie lubi wojska i chce wyjść przed zakończeniem czteroletniego zaciągu.

Szukanie wczesnej separacji od wojska

Niestety, nie ma jednego prostego sposobu na wydostanie się z wojska przed ukończeniem służby. Po zaprzysiężeniu na szkolenie podstawowe, zwolnienie się z pracy po wypełnieniu obowiązków służbowych nie jest łatwym zadaniem. Przystąpienie do wojska nie jest jak przyjęcie innej pracy. Kiedy podpisujesz umowę, składasz przysięgę, jesteś prawnie (i moralnie) zobowiązany do wypełnienia warunków umowy, nawet jeśli ci się nie podoba. Podczas gdy "rzucenie palenia" nie jest opcją, istnieje kilka sposobów, w jakie możesz zostać zwolniony z czynnej służby, ale rzadko są one dobrowolne.

Szczególnie ważne jest, aby zauważyć, że wczesna separacja lub zwolnienie z wojska różni się od emerytury wojskowej, a nawet niepełnosprawności lub medycznych separacji . Wypowiedzenie wojskowe oznacza, że ​​zwolniono cię z obowiązku kontynuowania służby w siłach zbrojnych i że zwolniono cię z wszelkich przyszłych zobowiązań związanych z usługami wojskowymi lub wycofujesz .

Ponownie, te wczesne wyładowania są rzadkie.

Przywołanie kontraktu wojskowego

Złamanie twojej umowy o werbunek może być warunkami dobrowolnego wcześniejszego oddzielenia od wojska, ale jest to bardzo rzadkie. Niektórzy ludzie błędnie wierzą, że odkrycie nieuczciwości ze strony ich rekrutera wojskowego stanowi naruszenie umowy i jest podstawą do szukania separacji. O ile nieuczciwość może być niefortunną konsekwencją sposobu, w jaki tworzony jest wojskowy system rekrutacji, nieuczciwość rekrutera nie jest z natury naruszeniem umowy.

W rzeczywistości sekcja D i blok 13a umowy o świadczenie usług obejmują:

"Oświadczam, że uważnie przeczytałem ten dokument, a wszelkie pytania, które miałem, zostały wyjaśnione ku mojej satysfakcji.W pełni rozumiem, że będą honorowane tylko te umowy w sekcji B tego dokumentu lub zapisane w załączonym załączniku (załącznikach). obietnice lub gwarancje złożone przeze mnie zostały napisane poniżej. "

Przeczytaj umowę - pozwól rodzicom lub innym dorosłym przeczytać umowę

Ostatecznie, jeśli nie jest to zapisane w umowie o pracę, to nie jest obietnica, a zatem nie może być podstawą do naruszenia umowy. To takie proste. To powiedziawszy, w rzadkich przypadkach, istnieje możliwość zwolnienia z pracy z powodu prawdziwego naruszenia umowy.

W większości przypadków jest to związane z gwarantowaną pracą.

Aby zrozumieć, w jaki sposób może dojść do naruszenia umowy, ważne jest, aby zrozumieć, co oznacza "gwarancja" w kontekście umowy o werbunek. Na przykład "gwarantowana praca" w umowie o zatrudnienie nie zawsze oznacza, że ​​dostaniesz tę pracę po szkoleniu podstawowym. Istnieje wiele powodów, dla których możesz nie dostać pracy, do której masz gwarancję, szczególnie jeśli wymaga to trudnego procesu selekcji i nie spełniasz standardów - standardów akademickich, fizycznych, medycznych lub bezpieczeństwa.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie możesz uzyskać pracy z powodu czegoś poza twoją kontrolą (np. Usługa wycofała się z pracy, zmniejszyła pracę, popełniła błąd i odkryła, że ​​nie kwalifikujesz się do pracy, lub odmawiasz poświadczenie bezpieczeństwa z powodów innych niż fałszowanie informacji), wtedy będziesz mieć możliwość złożenia wniosku o zwolnienie lub wybór nowej pracy .

Większość służb nakłada termin na złożenie wniosku o dobrowolne udzielenie absolutorium z powodu tego rodzaju naruszenia umowy. Zwykle musisz złożyć wniosek o udzielenie absolutorium w ciągu 30 dni od otrzymania powiadomienia, że ​​jedna z gwarancji w Twojej umowie w sprawie rekrutacji nie może zostać spełniona.

W takim przypadku wybór należy do Ciebie. Należy jednak zauważyć, że chociaż zdarzały się takie sytuacje, nie zdarzają się one często. A jeśli nie kwalifikujesz się do pracy gwarantowanej z przyczyn pod twoją kontrolą (nie zdasz egzaminu, wpadniesz w kłopoty lub na przykład odmówiono ci pozwolenia na ochronę), jednak wybór nie należy do Ciebie. Wojsko zdecyduje, czy cię zwolnić (zasadniczo cię wyrzuci), czy zatrzymać i przekwalifikować cię na stanowisko, do którego się kwalifikujesz - zwykle potrzeby wojska będą kierować wyborami. W tym przypadku wybór armii należy do ciebie.

Zrzuty ciążowe

W przeszłości, kobieta w armii, która zaszła w ciążę podczas aktywnego dyżuru, mogła zażądać separacji wojskowej i uzyskać ją niemal automatycznie. Ale dzisiaj kobiety odgrywają znacznie większą rolę w wojsku niż kiedykolwiek wcześniej, a zasady dotyczące absolutorium dla ciąży zmieniły się w rezultacie. Krótko mówiąc, sama ciąża nie jest już powodem rozładowania wojskowego. Podczas gdy różne gałęzie wojskowe zajmują się ciążą w inny sposób, wszystkie są zobowiązane do zaoferowania urlopu macierzyńskiego.

Jedyny syn, który przeżył, lub córka z wojskowym upustem

Z wyjątkiem sytuacji wojny lub stanu wyjątkowego, możesz poprosić o zwolnienie, jeśli są " jedynym ocalałym synem lub córką ". Najważniejszą rzeczą, którą należy zwrócić uwagę na tę możliwość udzielenia absolutorium, jest to, kto kwalifikuje się jako jedyne ocalałe dziecko. Bycie jedynym dzieckiem lub jedyne dziecko urodzone przez twoich rodziców nie kwalifikuje Cię do tego statusu. Nie jest też jedynym dzieckiem z powodu cywilnej śmierci rodzeństwa. Dotyczy tylko rodzeństwa, które umiera w służbie swojego kraju jako członek wojska.

Mimowolne zrzuty

Podczas gdy w większości przypadków nie można po prostu opuścić wojska, służby wojskowe mogą z pewnością wykopać cię, jeśli nie sprostasz ich standardom. Zwolnienie z służby wojskowej przez mimowolne zrzuty nie jest ani szybkie, ani przyjemne. W większości przypadków twój dowódca musi wykazać, że "środki rehabilitacyjne" zostały podjęte zanim on lub ona może nałożyć przymusowe zwolnienie, co może oznaczać nieistotną karę lub art. 15 , który może utracić pasy, utratę wynagrodzenia, ograniczenia, dodatkowe obowiązki i aresztu poprawczego, zanim zostaniesz oficjalnie zwolniony. Jeśli uważasz, że nie lubisz wojska przed próbą wyrzucenia, spróbuj bycia żołnierzem, który wszystko zawodzi i nie powoduje nic poza kłopotami w łańcuchu dowodzenia.

Istnieje kilka powodów, dla których możesz być przetwarzany w przypadku niezamierzonego zwolnienia. Obejmują one, ale nie są ograniczone do:

To tylko niektóre ze sposobów na wyrzucenie, ale wszystkie przyniosą "inne niż honorowe" lub nawet "nieuczciwe zwolnienia", które mogą mieć wpływ na resztę twojego życia dzięki przyszłym pracom i innym wolnościom.

Inne sposoby wydostania się z wojska

Oprócz tych wczesnych wyładowań wojskowych, niektóre służby wojskowe pozwalają personelowi, który poprosił o wcześniejszą separację, aby zwolnić Gwardię Narodową lub Rezerwy Aktywne . Inne rodzaje wczesnej separacji przyznawane są z powodów takich, jak zobowiązania służbowe, trudności, dalsze kształcenie, wygoda rządu i sprzeciwy sumienia.