Przenieś z Active Duty do Gwardii Narodowej lub rezerw

Istnieje kilka sposobów wczesnego oddzielenia od czynnego obowiązku

Tetra Images / Getty

Niektóre z amerykańskich sił zbrojnych pozwalają personelowi poprosić o wczesną separację, aby służyła w Gwardii Narodowej lub w rezerwach aktywnych.

Inne służby czynne będą czasami pozwalać ci na zwolnienie z czynnego obowiązku służenia w Strażach lub rezerwach w ramach Wyzwania Wydatków Rządu.

Kiedy wojsko może zażądać absolutorium

Wojsko może również korzystać z tego przepisu, gdy chce rozpocząć separację, ale nie ma podstaw, by wymagać oddzielenia w ramach jakiegokolwiek innego programu.

Na przykład, jeśli wygrałeś loterię państwową i stałeś się multimilionerem z dnia na dzień, wojsko prawdopodobnie uznałoby to za przeszkadzające morale innych pracowników. W takim przypadku najprawdopodobniej zatwierdzą wniosek o udzielenie absolutorium zgodnie z "wygodą rządu".

Jednakże, aby się zakwalifikować, musisz być w wyznaczonym czasie (zwykle jeden lub dwa lata) od swojej normalnej daty separacji. Zatwierdzenie nie jest automatyczne, a zatwierdzenia do przeniesienia zależą od potrzeb danej usługi w danym momencie.

Zobowiązanie służbowe do rezerw

Może cię zaskoczyć fakt, że wszyscy, którzy dołączają do wojska po raz pierwszy, muszą poświęcić co najmniej ośmioletnie zobowiązanie do służby . Nie ma znaczenia, czy podpisałeś dwuletnią czynną umowę o pracę, czteroletnią umowę, czy nawet sześcioletni kontrakt. Twoje całkowite zaangażowanie wojskowe wynosi osiem lat.

Każdy czas, który nie jest poświęcony na czynną służbę, musi być obsługiwany w aktywnej straży / rezerwach (program, w którym wykonuje się ćwiczenia przez jeden weekend w miesiącu i dwa tygodnie w roku) lub w nieaktywnych rezerwach.

W nieaktywnych rezerwach nie wykonuje się ćwiczeń, ale w każdej chwili można je przywoływać do czynnej służby na wojnę lub na wypadek zagrożenia narodowego).

Wczesne zwolnienie z aktywnego obowiązku

Podczas gdy możesz łatwo zostać zwolnionym z Programu Opóźnionego Werbowania (DEP), wydostanie się z wojska, gdy jesteś na służbie i zanim zakończy się aktywne zobowiązanie służbowe, nie jest prostym procesem.

W prawie wszystkich przypadkach ciężar członka armatora, który zwróci się o udzielenie absolutorium, będzie wymagał udowodnienia, że ​​działanie jest uzasadnione.

Inne powody wcześniejszego zwolnienia z aktywnego obowiązku

Departament Obrony pozwoli na wcześniejsze zwolnienie członka wojska, aby kontynuował edukację, jeśli będzie on w ciągu 90 dni od normalnej daty separacji.

Czasami marynarka wojenna lub siły powietrzne zatwierdzają wniosek na dłużej niż 90 dni, ale nie ma takiego postanowienia w armii lub marines. Są jednak pewne warunki.

W przeciwieństwie do przeszłości, kiedy ciąża była powodem automatycznego zwolnienia kobiet w wojsku, istnieją teraz szczegółowe zasady dotyczące tego, kiedy kobieta w ciąży może poprosić o urlop i na jak długo. Będą się różnić w zależności od branży usług, w której się znajduje i jej szczególnych uwarunkowań medycznych.

Należy pamiętać, że jeśli otrzymasz zwolnienie z powodu ciąży, rodzaj upustu (honorowy lub ogólny) wpłynie na rodzaj świadczeń, do których masz prawo oraz na status weterana.