Dowiedz się o 24-godzinnym wojskowym systemie czasu

Kiedy po raz pierwszy usłyszysz, że ktoś w wojsku daje ci czas, możesz potrzebować przerwać kilka sekund, wykonać szybką matematykę, aby określić porę dnia. Dopóki nie dorastałeś w gospodarstwie domowym, prawdopodobnie nie znasz sposobu, w jaki wojsko mówi czas. Cywile zazwyczaj rozbijają dzień na AM i PM, które są blokami od 2 do 12 godzin dziennie, oznaczającymi poranek i popołudnie / wieczór.

Jednak wojsko działa z całodobowym zegarem, zaczynającym się o północy (czyli o 0000 godzin). Tak więc, 1 AM to zero sto (0100) godzin, 2 AM to zero dwieście (0200) godzin, i tak dalej aż do 23:00, czyli 2300 godzin. Po południu (1200 godzin), aby przetłumaczyć normalny czas po południu i wieczorem, po prostu dodajesz 12 godzin, aby znaleźć się w standardach militarnych. Na przykład 1 PM to 1300 godzin, a 5 PM to 1700 godzin.

Oto cała lista:

W przypadku większości codziennych spraw wojskowi używają czasu lokalnego jako punktu odniesienia. W porządku słowa "zgłoszenie się do zera na siedemset (0700)" oznaczałoby, że musisz być w pracy o 7 rano, czasu lokalnego. "Dowódca chce się z tobą zobaczyć w wieku piętnastuset (1500) godzin," oznacza, że ​​musisz być w biurze dowódcy o trzeciej po południu, czasu lokalnego.

Podczas korzystania z czasu lokalnego Wojsko przestrzega czasu letniego , jeśli uzna go państwo lub kraj, w którym znajduje się baza.

Jeśli chodzi o kwestie operacyjne (takie jak komunikacja, ćwiczenia szkoleniowe, rozmieszczenie, ruchy statków powietrznych itp.), Wojsko musi często koordynować z bazami i personelem znajdującym się w innych strefach czasowych. Aby uniknąć nieporozumień, w tych sprawach wojsko używa czasu w Greenwich w Anglii, który jest powszechnie nazywany Greenwich Mean Time (GMT). Wojsko USA odnosi się do tej strefy czasowej jako Zulu Time i dołącza sufiks "Zulu" (Z), aby upewnić się, że wskazana strefa czasowa jest jasna.

Dla ułatwienia w komunikacji, do każdej strefy czasowej została przypisana litera alfabetu. Strefie czasowej dla Greenwich w Anglii przypisano literę "Z." Wojskowym alfabetem fonetycznym oznaczającym literę "Z" jest "Zulu." Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych oznaczane jest literą "R" (Romeo)

Na przykład komunikat wojskowy lub komunikat wojskowy może stwierdzać: "Statek przejdzie do obszaru operacji (AOO) w 1300Z". Oznacza to, że statek przybędzie do AOO, gdy o 1 po południu w Greenwich w Anglii. Tam, gdzie jest to mylące, musisz przetłumaczyć czas na miejsce pobytu.

Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych jest pięć godzin później niż czas środkowoeuropejski. Tak więc 1300Z na GMT jest takie samo jak 0800 na Wschodnim Wybrzeżu.

Aby było jeszcze bardziej Mylące, liczba zmienia się, gdy Stany Zjednoczone przestrzegają czasu letniego (DST). Tak więc, zamiast 5 godzin później niż Greenwich Mean Time, Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych w miesiącach od marca (2. niedziela) i listopadzie (1. niedziela) różnica czasu wynosi sześć godzin. Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych będzie oznaczone literą Q (Quebec) w czasie letniego oszczędzania czasu.

Więcej powiązanych pomyłek

Dlaczego wojsko nazywa ten czas "czasem zulu?" Można by pomyśleć, że świat może być równo podzielony na 24 godzinne dziennie. Jednakże, ze względu na międzynarodową linię dat (środkową część Oceanu Spokojnego), istnieją faktycznie trzy dodatkowe strefy, a wiele stref nie znajduje się dokładnie w odstępie godziny (jak Słońce podróżuje).

Niektóre są oddalone od siebie o 30-45 minut. Ale jakoś system działa tak, jak jest używany głównie przez oceaniczne statki handlowe i światowe marynarki.