Dobre przykłady pracy zespołowej w rozmowach kwalifikacyjnych

Typowe pytanie o rozmowę kwalifikacyjną, które pracodawcy będą prosić o odkrycie, jak dobrze będzie pracować z innymi pracownikami, to: "Podaj nam kilka przykładów pracy zespołowej". Pracodawcy chcą zatrudniać ludzi, którzy są członkami zespołu, więc odpowiedz w sposób, który wskaże menedżerowi ds. Zatrudnienia, że ​​możesz dobrze współpracować z innymi.

Najlepsze strategie udzielania odpowiedzi na to pytanie

Niewiele zleceń wykonuje się w izolacji.

Oznacza to, że każda rola - od asystenta pierwszego stopnia do pracownika handlu detalicznego po pracowników szczebla kierowniczego - musi być w stanie wspólnie generować pomysły, realizować projekty, komunikować problemy i kolejne kroki, przezwyciężyć problemy i ogólnie wydajnie współpracować z innymi.

Przygotuj się na to pytanie z wywiadu i inne pytania dotyczące pracy zespołowej, zastanawiając się nad czasami, w których pracowałeś w zespole w sytuacji pracy. Najlepsze odpowiedzi dadzą konkretne przykłady, najlepiej ze stosunkowo niedawnych miejsc pracy. Jeśli jesteś pracownikiem na poziomie podstawowym, możesz użyć przykładów z projektów szkolnych, pracy wolontariackiej lub zajęć pozalekcyjnych.

W swojej odpowiedzi podaj trochę kontekstu: chcesz, aby osoba przeprowadzająca wywiad wiedziała trochę o zespole i jakie były cele zespołu. Możesz podać liczbę osób w zespole, swoją konkretną rolę i tak dalej. Chociaż nie musisz wchodzić w szczegóły, pomocne jest podanie nieco informacji podstawowych.

Następnie podziel się najważniejszymi osiągnięciami zespołu, a zwłaszcza wyzwaniami i doświadczeniami. Mówienie o trudnościach, które pomogłeś swojemu zespołowi przezwyciężyć, jest szczególnie inteligentną strategią, ponieważ demonstruje skuteczne rozwiązywanie problemów w ramach pracy zespołowej. Możesz także omówić konkretne sposoby zaangażowania się w zespół.

Przykłady pracy zespołowej

"Na mojej ostatniej pozycji byłem członkiem zespołu zajmującego się wdrażaniem oprogramowania. Wszyscy pracowaliśmy razem, aby zaplanować i zarządzać harmonogramem wdrożenia, zapewnić szkolenia dla klientów i zapewnić płynne przejście dla naszych klientów. Nasz zespół zawsze realizował nasze projekty przed terminem z bardzo pozytywnymi opiniami naszych klientów. "

"Byłem częścią zespołu odpowiedzialnego za ocenę i wybór nowego dostawcy sprzętu i materiałów biurowych. Zespół międzyresortowy dokonał przeglądu opcji, porównał ceny i usługi, wybrał dostawcę i wdrożył przejście do nowego dostawcy. "

"Na obecnym stanowisku jestem częścią zespołu koordynującego sesje lunch-and-learn firmy. Każdego tygodnia spotykamy się, aby przeprowadzić burzę mózgów, którzy byliby ekscytującymi gośćmi. Wszyscy pracujemy razem, aby zapewnić zróżnicowaną mieszankę głośników, dążąc do odwołania się do szerokiej rzeszy ludzi w firmie. Ponieważ wszyscy członkowie zespołu pochodzą z różnych obszarów w firmie, wszyscy nauczyliśmy się wiele o wielkich pomysłach, od marketingu po technikę. "

"W ramach zespołu programistycznego o napiętych harmonogramach projektów zawsze istniały pożary, które trzeba było zgasić. Być może największym wyzwaniem, przed którym stanęliśmy razem w zespole, było to, że nasz projekt został nagle hospitalizowany, dziesięć dni przed ostatecznym wdrożeniem.

Ale nawet pod jej nieobecność pokonaliśmy to wyzwanie, pracując w godzinach nadliczbowych i dokładając wszelkich starań, aby wszyscy członkowie zespołu byli "w pętli" w odniesieniu do codziennych statusów projektu. Wydanie wyszło bez żadnych problemów. "

"Bank, w którym pracowałem przez ostatnie dwa lata, stanowczo zachęcał swoich pracowników do udziału w projektach pomocy społecznej dla wolontariuszy. To był świetny sposób na budowanie morale - prowadziliśmy przyjazną rywalizację pomiędzy działami, aby zobaczyć, ile godzin pracy społeczności możemy zdobyć każdego miesiąca. Mój wydział zdecydował się na wolontariat w Habitat for Humanity w weekendy, a my wygraliśmy konkurs na trzy miesiące z rzędu! "

"W szkole średniej lubiłem grać w piłkę nożną i występować z orkiestrą marszową. Każdy wymagał innego rodzaju gry zespołowej, ale ogólny cel, jakim było nauczenie się bycia członkiem grupy, był nieoceniony. "

"W dalszym ciągu rozwijałem się jako członek zespołu podczas pracy w zespole koszykówki w moim zespole sororytów oraz w mojej zaawansowanej klasie marketingowej, gdzie mieliśmy liczne zadania zespołowe."

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.

Więcej o pracy zespołowej: jak odpowiadać na pytania dotyczące wywiadów o pracy zespołowej | Jakie strategie używałbyś, aby zmotywować swój zespół? | Umiejętności budowania zespołu | Umiejętność pracy zespołowej