Wywiady Pytania o nie być promowane w pracy

Przyszli pracodawcy dokładnie przeanalizują historię zatrudnienia , oceniając wniosek o pracę. Mogą się zastanawiać, dlaczego twój obecny pracodawca cię nie awansował, szczególnie jeśli złożyłeś podanie o pracę na wyższym poziomie niż twoja obecna pozycja. Może to być trochę niewygodne, ale ważne jest, aby wiedzieć, jak odpowiedzieć na pytania o brak awansu w pracy.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej będą próbowali określić swoje mocne i słabe strony oraz to, jak wpłyną one na twoją zdolność do wykonywania pracy.

Możesz zostać poproszony o wiele różnych pytań na swój temat , wymagających zastanowienia się, jakiego rodzaju jesteś pracownikiem. Jeśli wydaje Ci się, że zostałeś przekazany do awansu, powinieneś poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, jak najlepiej odpowiedzieć na pytania o brak awansu w Twojej ostatniej firmie.

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące braku promocji w poprzedniej pracy

W jaki sposób możesz przedstawić swoją przeszłość i doświadczenie zawodowe ankieterowi i przekonać ich, że jesteś gotowy na zajęcie wiodącej pozycji w swojej organizacji? Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki i najlepsze odpowiedzi.

Oto kilka wskazówek dotyczących obsługi tego typu pytań:

Im bardziej jesteś przygotowany, tym bardziej pewni siebie i pewni siebie pojawią się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Są to dwie kluczowe cechy, których będą poszukiwać u kandydatów do obsadzania wyższych stanowisk.

Najlepsze odpowiedzi na pytania o brak promocji

Dobrze jest podzielić się logicznymi powodami, dla których nie przeprowadziłeś wywiadu z prowadzącym rozmowę. Na przykład być może długoletni, dobrze szanowani koledzy zajmowali jedyne pozycje, do których można się awansować, a być może cięcia budżetowe wstrzymały promocję. Te naprawdę nie mają wiele wspólnego z twoimi kwalifikacjami.

W innych przypadkach może brakować umiejętności lub mandatów wymaganych przez obecnego pracodawcę, aby uzyskać awans. Jest to całkowicie uzasadniony powód, dla którego nie można awansować i jeśli te same kwalifikacje nie są wymagane lub preferowane przez docelowego pracodawcę, nie powinno to wpływać negatywnie na szanse na zatrudnienie.

Na przykład być może twój poprzedni pracodawca wymagał tytułu magistra na wyższym poziomie, a tytuł magistra nie jest kluczową kwalifikacją do twojej docelowej pracy. Możliwe, że twoje lata doświadczenia dały ci więcej w aplikacjach w prawdziwym życiu, które pozwolą ci przynieść bardziej ugruntowaną perspektywę do tej pozycji.

Ponadto, nie zapomnij wspomnieć o wszystkim, co zrobiłeś, aby się poprawić. Jeśli niedawno ukończyłeś studia lub inny rodzaj treningu, który ulepsza twoje umiejętności lub kwalifikacje, powinieneś wspomnieć o tym jako o powodzie, dla którego jesteś teraz lepiej przygotowany do pracy na wyższym poziomie.

Wymień obowiązki i projekty

Innym podejściem jest wspomnieć o wszelkich dodatkowych obowiązkach, które twój pracodawca przyznał ci w obecnej roli. Te obowiązki mogą wskazywać, że jesteś gotowy na role przywódcze.

Na przykład, być może zostałeś nazwany kierownikiem projektu lub liderem zespołu dla dużego projektu lub poprosiłeś o dołączenie do komitetu doradczego w sprawie kluczowej kwestii organizacyjnej. Być może zostałeś poproszony o mentorowanie lub szkolenie młodszych pracowników i celowanie w tej roli. Tego rodzaju doświadczenia pokazują, że jesteś gotowy, aby przejść na wyższą pozycję.

Ponadto, gdy tylko jest to możliwe, otrzymuj rekomendacje od byłych lub obecnych opiekunów potwierdzające, że jesteś godny awansu i prawdopodobnie awansowałbyś, gdyby dostępne były zasoby lub otwarte pozycje. Można również użyć odnośników, aby potwierdzić, że możesz obsłużyć pracę na wyższym poziomie i dlaczego uważają to za prawdziwe.

Nie krytykuj firmy

Niezależnie od przyjętego podejścia, nie krytykuj swoich przełożonych ani kierownictwa. Uczciwi lub nie, przyszli pracodawcy będą dążyć do tego, by stanąć po stronie twoich poprzednich pracodawców i mogą uznać cię za skarżącego. Upewnij się, że twoje komentarze są pozytywne lub przynajmniej neutralne, niezależnie od okoliczności w twojej obecnej lub poprzedniej firmie.

Nie czuj się źle - nie jesteś sam

Wiele razy, nawet jeśli wykonujesz spektakularną pracę, w końcu zostaniesz pominięty w czasie promocji. Może to nie mieć absolutnie nic wspólnego z twoimi kwalifikacjami i może po prostu być polityką firmy w zakresie wynajmu zarządzania na zewnątrz.

Czasami najlepszym sposobem na awans w obecnym klimacie biznesowym jest zmiana firmy. Menedżerowie ds. Wynajmu są tego świadomi i tak długo, jak można uzyskać wiarygodny argument dotyczący twoich kwalifikacji, powinieneś mieć sprawiedliwą szansę na zdobycie wywiadu i zdobycie pracy.