7 porad i wskazówek dotyczących poszukiwania pracy dla pokolenia milionerów

Rodzice młodych ludzi i Tysiąclecia zasługują na to, by czuć się dumni ze swoich dzieci, a także oddać sobie samemu sobie gratulacje na plecach, gdy ich dziecko kończy studia. Dla absolwentów, którzy są gotowi rozpocząć pracę i rozpocząć poszukiwanie pracy, polowanie powinno rozpocząć się nie po ukończeniu studiów, ale na początku ostatniego semestru studiów. Jak wszyscy wiedzą, poszukiwanie pracy jest o wiele większe niż w czasach, kiedy rodzice Młodych pokoleń byli młodzi, a firmy chodzili do kampusu uniwersyteckiego, gotowi zaoferować stanowiska młodym mężczyznom i kobietom lub odesłano je w odpowiedzi na reklamy w gazetach. Poszukiwanie pracy wiąże się teraz z dużo większą ilością.

 • 01 Przygotuj się na dużo pracy

  Getty

  Dla szczęśliwców, praca jest łatwa do znalezienia i kończą w piątek, czekając na nową pracę w poniedziałek. Jednak dla większości absolwentów ukończenie szkoły jest zaledwie początkiem jednego z najtrudniejszych momentów w życiu młodej osoby - znalezienia właściwej pierwszej pracy. W tej sytuacji ważne jest, aby patrzeć na znalezienie pracy tak, jakby była to praca. Prowadzenie harmonogramu, wstawanie każdego ranka w rozsądnej godzinie, śledzenie kontaktów, śledzenie zapytań, nawet uderzanie w chodnik - wszystkie te rzeczy mogą nie tylko pomóc w polowaniu, ale mogą zatrzymać młodą osobę poszukującą pracy czując się bez celu i rozczarowany. Podobnie jak wejście do college'u, znalezienie odpowiedniej pracy wymaga czasu, koncentracji i entuzjazmu.

 • 02 Znajdź najlepsze witryny wyszukiwania ofert pracy

  Getty

  Jest tak wiele miejsc poszukiwania pracy online i trudno jest określić, które z nich są najlepsze. Są to jedne z najwyższych pozycji w rankingu według różnych źródeł.

  Glassdoor.com
  Indeed.com
  JobIsJob.com

  Sprawdź także niszowe strony z ofertami pracy, które mogą przekierować osobę poszukującą pracy bezpośrednio na miejsca pracy, które są specyficzne dla ich konkretnych umiejętności lub zainteresowań.

 • 03 Znajdź mentora

  Getty

  Znalezienie mentora idealnie zaczyna się na długo przed ukończeniem szkoły. Dzięki stażom, wolontariatowi, pracy w niepełnym wymiarze godzin lub z profesorami znalezienie kogoś, kto udzieli porad i wskazówek, jest nieocenione i może sprawić, że różnica między znalezieniem dobrej pracy a właściwą pracą. Mentory mogą być naturalnym rozwojem między dwojgiem ludzi lub, w niektórych przypadkach, mogą poprosić kogoś, kogo podziwia, aby je mentorować. Tak czy inaczej, znalezienie wskazówek i pomoc w poszukiwaniu pracy jest świetnym sposobem na zwiększenie szans na znalezienie pracy, która jest satysfakcjonująca i ekscytująca.

  Poszukaj modeli ról, na które możesz zwrócić uwagę, oraz osób, które interesują się Twoją karierą. Ale tutaj jest ważne ostrzeżenie: nie musisz mieć mentorów, którzy wyglądają jak ty. Gdybym czekał na czarnego, żeńskiego sowieckiego specjalistę, wciąż czekałbym. Większość moich mentorów to byli starzy biali mężczyźni, ponieważ to oni dominowali na moim polu.

  -Condoleeza Rice, dyrektor Graduate School of Business na Uniwersytecie Stanforda w Globalnym Centrum Biznesu i Gospodarki oraz były sekretarz stanu USA - Fast Company

 • 04 Wykorzystaj media społecznościowe do swojej przewagi

  Getty

  Pierwszą rzeczą, jaką musi zrobić nowy poszukiwacz pracy, jest utworzenie profilu na LinkedIn. Poświęć czas, aby uczynić go tak czystym, inteligentnym i pozytywnym, jak to tylko możliwe. Następną rzeczą do zrobienia jest posprzątać ich profile w mediach społecznościowych. Kolegium było zabawne, ale pracodawcy nie muszą oglądać waszych wiosennych wakacji ani zdjęć z miksera sororytów. Zrób zdjęcia, które są mniej pochlebne lub przedstawiają pracodawcom wizerunek partii.

  LinkedIn jest również doskonałym źródłem do ofert pracy.

  Uzyskaj profesjonalne headshot dla wszystkich profili poszukiwania pracy. Jeśli nie masz funduszy ani nie uzyskasz dostępu do kogoś, kto wykona dobre uderzenie głową, znajdź zdjęcie, które szczególnie Ci się podoba, usuń kogokolwiek i napraw je za pomocą witryny takiej jak PicMonkey.

 • 05 Zaryzykuj

  Getty

  Jeśli kiedykolwiek był czas na przetestowanie wód w świecie pracy, to teraz. Ukończenie college'u z dyplomem nie oznacza automatycznie, że młody dorosły jest pewny tego, co chce zrobić dla kariery. Wypróbowanie czegoś, co ich interesuje, ale być może nie opłaca się tak dobrze, jak by sobie życzyli, lepiej jest, gdy dopiero zaczynają, niż kilka lat kariery, kiedy ustalą wydatki, być może rodzinę, a nie jak dużo wiggle pokoju, aby podjąć ryzyko.

  Dla niektórych młodych dorosłych zastanawianie się, co robić, może być trudniejsze niż znalezienie pracy. Istnieją wyjątkowe kariery, które mogą pasować do rachunku dla niezdecydowanego poszukującego pracy.

 • 06 Idź, gdzie są prace

  Getty

  Znalezienie pracy może być znacznie łatwiejsze, jeśli absolwenci szkół wyższych są przygotowani na rynek pracy, do którego zmierzają. Badania powinny rozpocząć się przed ogłoszeniem egzaminu na studia, nawet przed rozpoczęciem studiów. Kierunek na studia z myślą o konkretnej karierze, która rośnie i zwiększa możliwości, może położyć dużo stresu na znalezieniu pracy po ukończeniu studiów. Niektóre z najgorętszych obecnie rynków pracy to informatyk, analityk systemów komputerowych, planista finansowy, fizjoterapeuta i menedżer mediów społecznościowych. Niezależnie od tego, czy major jest zadeklarowany jako student pierwszego roku czy młody dorosły, z wykształceniem, które nie wie, co robić dalej, szukanie miejsc, w których jest najwięcej dostępnych miejsc pracy, jest dobrym sposobem na rozpoczęcie poszukiwania pracy.

 • 07 Przygotuj się na rozmowę

  Getty

  Całe polowanie na pracę na świecie nie może nadrobić słabego wywiadu. Przygotowanie się do odpowiedzi na oczekiwane - i nieoczekiwane - pytania może oznaczać różnicę między "Dzięki za przybycie" i "Pozwól, że przedstawię ci mojego szefa". Poznaj swoich odbiorców - jeśli przeprowadzasz wywiady w sprawie pracy w firmie, ubieraj się ostrożnie, nawet jeśli uważasz, że środowisko może być nieco bardziej zrelaksowane. Jeśli przeprowadzasz wywiady w początkowej lub małej firmie rodzinnej, podejdź do rozmowy z bardziej przyjazną i ciepłą postawą. Wykonaj swoje badania przed wywiadem i będziesz przygotowany na wszystko, i mam nadzieję, że dostaniesz tę ofertę pracy!