Czy mój szef nagrywa moje połączenia telefoniczne?

Co mówi prawo o pracodawcach, którzy słuchają rozmów telefonicznych pracowników?

f Jeśli zadzwonisz pod dowolną linię obsługi klienta, prawdopodobnie usłyszysz nagrane oświadczenie wyjaśniające, że twoja rozmowa telefoniczna może być "monitorowana pod kątem kontroli jakości". Tego typu monitorowanie jest standardową procedurą operacyjną dla wielu firm, a przy pewnych parametrach jest całkowicie legalne. Co nasuwa pytanie "jakie są granice możliwości pracodawców, aby wykorzystać telefony pracowników?"

Kiedy jest legalne, aby pracodawca słuchał rozmów telefonicznych lub wiadomości służbowych?

Twój pracodawca ma prawo do wysłuchania każdej rozmowy telefonicznej związanej z biznesem, nawet jeśli nie dadzą Ci znać, że słuchają.

Według legalnej strony internetowej Nolo.org:

Zasadniczo pracodawcy są uprawnieni do monitorowania rozmów telefonicznych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej do iz własnej siedziby - na przykład w celu oceny jakości obsługi klienta. Jednak prawo federalne, Ustawa o ochronie prywatności w komunikacji elektronicznej lub ECPA (18 USC § § 2510 do 2720) nakłada poważne ograniczenia na to prawo. ECPA ogranicza osoby prywatne i organizacje, w tym pracodawców, do przechwytywania komunikacji przewodowej, ustnej lub elektronicznej.

Zgodnie z ustawą, nawet jeśli rozmowa jest monitorowana ze względów biznesowych, co jest całkowicie legalne, w przypadku osobistego połączenia, pracodawca musi się rozłączyć, gdy tylko zda sobie sprawę, że rozmowa jest osobista. Pracodawca może monitorować połączenie osobiste tylko wtedy, gdy pracownik wie, że dane połączenie jest monitorowane - i on lub ona wyraża na to zgodę.

Chociaż wydaje się to dość prostym orzeczeniem, może ono obejmować wszystkie komunikaty lub ich nie obejmować.

Na przykład, co się stanie, jeśli wykonasz prywatną rozmowę telefoniczną, pomimo zasad obowiązujących w twoim dziale "bez telefonu"? Według Privacy Rights Clearinghouse "gdy pracownikom mówi się, aby nie wykonywali osobistych połączeń z określonych telefonów służbowych, pracownik podejmuje wówczas ryzyko monitorowania połączeń w tych telefonach."

Jakie inne typy nadzoru pracowników są legalne?

Podczas gdy twój pracodawca nie powinien słuchać twoich prywatnych rozmów telefonicznych bez twojej wiedzy i zgody, oni mają inne prawa, które są prawie tak inwazyjne. Na przykład pracodawcy mają prawo do nagrań audio i wideo pracowników (pod warunkiem, że nie są w łazienkach lub szatniach). W niektórych stanach mają oni prawo do odsłuchiwania poczty głosowej zapisanej na telefonach służbowych (zazwyczaj po usłyszeniu wiadomości przez pracownika).

Oprócz tego rodzaju nadzoru pracodawcy mają również prawo do instalowania oprogramowania śledzącego korzystanie z Internetu, monitorują naciśnięcia klawiszy i obserwują liczbę godzin, podczas których faktycznie pracujesz nad dokumentami związanymi z pracą.

Podsumowanie

Jeśli obawiasz się, że Twój pracodawca wykorzystuje osobiste telefony, media społecznościowe lub pocztę e-mail, masz rację. W zależności od rodzaju pracy i rodzaju pracodawcy, dla którego pracujesz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś monitorowany. Istnieje również duża szansa, że ​​monitoring jest legalny. Aby uniknąć dzielenia się prywatnymi informacjami z szefem, najlepiej jest skorzystać z własnego telefonu i laptopa i odebrać osobistą komunikację poza budynkiem biurowym.