Wady i zalety podstępnych powierzchni komercyjnych

Ważenie zalet i wad podnajmu

Istnieje wiele zalet podnajmu powierzchni komercyjnych . Aby jednak w pełni skorzystać z subleasingu, najpierw kupuj zakupy, nigdy nie przyjmuj pierwszej oferty (zawsze staraj się wynegocjować lepszą ofertę) i upewnij się, że uważnie przejrzysz zarówno podnajem, jak i oryginalną dzierżawę podlicencji. Nie można ufać najemcy (podrzędnemu), który nie wskaże ci pierwotnej dzierżawy.

Zalety wynajmu powierzchni komercyjnych

Tańsze i łatwiejsze do zdobycia
Miejsca podnajmowane są często tańsze niż standardowe komercyjne dzierżawy i łatwiej jest zakwalifikować się do podnajmu niż do ekskluzywnej dzierżawy.

Możesz zacząć mały
Możesz wynająć tylko tyle miejsca, ile potrzebujesz. Jeśli Twoja firma jest niewielka i potrzebujesz tylko kilkuset stóp kwadratowych, znajdziesz więcej opcji na rynkach podwykonawców.

Mniej "dołączonych ciągów znaków":
Podnajem jest na ogół prostszy i prostszy niż inne skomplikowane rodzaje komercyjnych dzierżaw . Jednak subleasingi są nadal wiążącymi dokumentami prawnymi i są również zależne od pierwotnej umowy najmu. Powinieneś poważnie zastanowić się, czy prawnik lub zaufany pośrednik nieruchomości nie ogląda dzierżawy podlicencjodawcy, a także podnajmu przed podpisaniem.

Gotowy na klucz: większość poddziedzich spacji jest już gotowa, więc nie musisz się martwić o ulepszenia i rozbudowy.

Dostęp do wspólnych obszarów
Wiele podnajmowanych pomieszczeń zapewnia dostęp do obszarów recepcji, pomieszczeń przerw, sal konferencyjnych, magazynów i innych pomieszczeń wspólnych po obniżonych kosztach lub, w niektórych przypadkach, nawet za darmo.

Darmowe udogodnienia
Ponieważ przestrzenie podnajmowane są częścią większej przestrzeni, możesz nie płacić za systemy alarmowe lub dostęp do Internetu, jeśli przestrzeń jest już podłączona do tych rzeczy.

Możliwość zdobycia całej przestrzeni
Jeśli podnajemca chce się wyprowadzić, zanim ich dzierżawa się skończy, mogą oni podnajmować całą przestrzeń Tobie. Może to ułatwić uzyskanie większych powierzchni, jeśli masz już relację finansową z podnajemcą, a jeśli chcesz zachować przestrzeń po wygaśnięciu pierwotnej umowy najmu, możesz mieć lepszą pozycję do negocjowania umowy najmu z faktycznym gospodarz.

Brak opłat CAM i innych nieprzewidywalnych opłat
W typowej podnajem, jesteś odpowiedzialny za naprawienie szkód, które wywołujesz, ale twój poddomnik (lub ich właściciel ) jest zwykle zobowiązany do naprawy i utrzymania wspólnych obszarów. W większości przypadków subleasing to w pełni obsługiwane dzierżawy o płaskiej miesięcznej rentcie. Może ułatwić planowanie wydatków na czynsz.

Networking i możliwości społeczne
Jeśli pracujesz sam, możesz skorzystać z podstępu, jeśli będziesz pracować z kimś w podobnym zawodzie. Możesz uzyskać rekomendacje biznesowe lub od klientów lub mieć nową branżę, z którą możesz porozmawiać i podzielić się zasobami.

Dostęp do wsparcia administracyjnego
Jeśli przestrzeń jest wspólna i nie jesteś w biurze przez cały dzień, inni podleśnicy lub pracownicy poddomeny mogą być w stanie odebrać telefony, odbierać pocztę i pakiety lub witać nieoczekiwanych użytkowników. Jeśli poprosisz o te usługi, być może będziesz musiał za nie zapłacić, ale nie będziesz musiał być przywiązany do biura przez cały dzień tylko po to, aby dostać pocztę.

Dostęp do usług
Wielu podwykonawców może negocjować umowy najmu, które umożliwiają im dostęp do telefaksu i maszyn do kserokopii lub innej technologii biurowej, więc mają mniej sprzętu do zakupu.

Minusy z podrzędnych powierzchni handlowych

Wady podporządkowania są w większości logistyczne (w jaki sposób można korzystać z nieruchomości mogą być ograniczone) i prawne wady, jeśli masz problemy z sublicencją lub właścicielem lokalu podlicencjodawcy.

Aby zminimalizować ekspozycję prawną i chronić prawa jako podwykonawca, upewnij się, że masz adwokata, który sprawdzi Twoją podnajmę i pierwotną umowę najmu przed podpisaniem czegokolwiek.

Niekorzystne warunki najmu mogą być przekazywane obok ciebie
Jeśli podstrefa wynegocjowała "złą" umowę ze swoim właścicielem, może spróbować przekazać ci pewne opłaty i wyższy czynsz. Przeczytaj zarówno podnajem, jak i oryginalną umowę najmu i porównaj warunki podnajmu z innymi porównywalnymi czynszami i ofertami na podobnych powierzchniach. (Jest to jeden z powodów, dla których powinieneś spojrzeć na jak najwięcej innych przestrzeni, zanim zdecydujesz się na jakąś konkretną przestrzeń).

Domyślnie przez Sublessor
Jeśli Twoja poddomarka jest domyślna, może to również wpłynąć na twoją podnajmę. Możesz zająć się tym, włączając do swojej podnajmu, prawa do odzyskania kosztów i odszkodowań, jeśli zostaniesz eksmitowany z powodu niewypłacalności podlicencjodawcy (np. Płacisz czynsz podlicencjodawcy, ale podlicencjodawca nie płaci właścicielowi).

Nie Twoja prywatna przestrzeń
Może wpływać na zewnętrzne i wewnętrzne znaki, reklamy lub przedstawiać "mniejszy biznes" klientom, którzy przychodzą do Twojego biura. Z tego powodu pomocne jest podnajmowanie kogoś w tym samym zawodzie. Na przykład adwokat powinien najpierw podnajmować inny prawnik, jeśli dzieli on przestrzeń. Łącząc się z innymi podobnymi zawodami, może pomóc w rozproszeniu atmosfery małego biznesu.

Opóźnienia w usługach serwisowych
Jeśli potrzebujesz naprawy nieruchomości lub innych usług świadczonych przez właściciela, możesz nadal musieć przejść przez sublessor w celu zaradzenia. Może to powodować opóźnienia i bóle głowy w rozwiązywaniu problemów i może skomplikować prawne rozwiązania nierozwiązanych problemów.

Ograniczone opcje "zagnieżdżania"
Jesteś na łasce i ozdabiasz gusta swojego sublokatora.

W przeważającej części podnajmowanie oferuje nowym i małym firmom biznesowym niedrogi i wygodny sposób na wyjście z domowego biura do "prawdziwego" świata.