Jakie są koszty podróży i wydatki?

Koszty podróży są wydatkami, które pracownik ponosi podczas podróży służbowych. Firma może obejmować na przykład konferencje, wystawy, spotkania biznesowe, spotkania z klientami i klientami, targi pracy, szkolenia i rozmowy sprzedażowe.

Wydatki mogą obejmować zakwaterowanie, zwrot kosztów za samochód , loty, transport naziemny, wskazówki dotyczące dzwonów, posiłki, wskazówki dla kelnerów, obsługę pokoju i inne nieprzewidziane wydatki, których pracownik może doświadczyć podczas podróży.

Wydatki, które organizacja zwróci, znajdują się w polityce podróży służbowych firmy. Zapoznaj się z polityką firmy, ponieważ wydatki tak zróżnicowane, jak czyszczenie na sucho i członkostwo w siłowni mogą być pokryte na dłuższych trasach.

Rozrywka dla klientów na konferencjach, podczas rozmów sprzedażowych i wizyt na miejscu to kolejny wydatek podlegający zwrotowi, ale poznaj zasady firmy, aby nie przekroczyć limitów związanych z kosztami rozrywki.

Zazwyczaj organizacje pokrywają koszty podróży pracowników na te trzy sposoby.

Pracownicy podróżujący w interesach powinni być na bieżąco z zasadami podróży służbowych i kosztami refundowanymi. Wydatki, które nie mieszczą się w polisach, zazwyczaj nie są refundowane ani pokrywane.

Wpływy są wymagane przez większość firm, z wyjątkiem tych, które płacą dziennie. Twoja firma ma prawdopodobnie również formę, której oczekują od pracowników, aby pokryć koszty podróży.

Aby być na bieżąco z wydatkami podlegającymi zwrotowi, pracownicy często otrzymują termin, w którym muszą złożyć raport z wydatków i obrócić stosowne wpływy. Dział finansowy będzie dysponował wytycznymi, które pomogą mu pozostać aktualnymi.

jeśli masz pytania dotyczące tego, co stanowi odpowiednie koszty podróży w Twojej organizacji, skontaktuj się ze swoim przełożonym i działem kadr.

Nie chcesz wydawać pieniędzy i otrzymać niespodzianki później.

Więcej: 10 wskazówek, jak zmniejszyć koszty podróży służbowych Czy pracownicy powinni dzielić pokoje?