Dowiedz się więcej o outsourcingu IT i jego działaniu

Obecnie setki, jeśli nie tysiące firm, w pewnym stopniu korzysta z outsourcingu, w dużej mierze z sektora technologii. Outsourcing IT obejmuje podwykonawstwo lub "wydzierżawianie" pewnych funkcji technologii informatycznych niezależnym firmom lub osobom trzecim, zamiast utrzymywać je we własnym zakresie. Innym terminem często używanym do opisania wynajętej pomocy zagranicznej jest "wirtualna". Tak jak w przypadku "wirtualnego pracownika" lub "wirtualnego personelu".

Zagłębiajmy się w to głębiej i zastanówmy się, czy jest to coś, o czym powinieneś się zastanowić.

Rodzaje outsourcingu IT

Istnieje kilka rodzajów outsourcingu IT, definiowanych przez miejsce, w którym odbywa się zlecona na zewnątrz praca. Obejmują one:

Przykłady często outsourcingowych usług IT

Zalety outsourcingu

Musi być dobre wytłumaczenie, dlaczego tak wiele miejsc to robi, prawda?

Oto kilka powodów, dla których firmy / przedsiębiorcy decydują się na outsourcing części swojej działalności.

Wady Outsourcingu

Oto kilka potencjalnych wad outsourcingu.

Gdzie zatrudnić Outsourced Help

W dzisiejszych czasach istnieje wiele miejsc, w których można znaleźć zlecanych na zewnątrz pracowników.

W zależności od potrzeb Twojej firmy możesz potrzebować tylko jednej osoby, zespołu lub całego działu.

Znalezienie indywidualnych wirtualnych pracowników lub małych zespołów jest zwykle dość proste. Oto kilka miejsc do zobaczenia:

  1. Upwork: Dawniej ODesk i Elance, Upwork jest doskonałym miejscem do znalezienia zagranicznych freelancerów lub bardziej stałej pomocy w pełnym wymiarze godzin. Każdy może zarejestrować się jako członek w różnych kategoriach roboczych, więc będziesz musiał wykonać całą pracę związaną z czytaniem profili i propozycji freelancerów. Publikowanie ofert jest bezpłatne.
  1. Wirtualny Wyszukiwacz Pracowników: Ta strona jest jak usługa kojarzeń dla przedsiębiorców szukających wirtualnej pomocy. Chociaż koszty wstępne są wyższe, pracownicy wirtualni, z którymi się z tobą zgadzają, są na najwyższym poziomie, co oznacza mniejszy czas wyszukiwania na końcu.
  2. Easy Outsource: Ta platforma działa na zasadzie abonamentu miesięcznego, za który płaci się tylko przy zatrudnianiu pracowników. Oferują także darmowy abonament, który pozwala na mniejszą liczbę przywilejów.

Oprócz tych trzech, istnieje wiele stron internetowych do wyszukiwania wirtualnych talentów. Jeśli szukasz krótkoterminowej pomocy lub niższych stawek za proste zadania, outsourcing może być właściwym posunięciem dla Twojej firmy. Pamiętaj jednak, aby być mądrym i nie wybierać najtańszej oferty, ponieważ często jest to prawdą, że dostajesz to, za co płacisz.