Wynagrodzenie administratora bazy danych

Administrator bazy danych (DBA) zarządza oprogramowaniem służącym do przechowywania cennych danych firmy. Bazy danych przechowują informacje o klientach, pracownikach i finansach, a decydenci muszą uzyskać do nich dostęp, aby mogli dokonywać mądrych wyborów. Ponieważ sukces w biznesie zależy od danych, zapisy muszą być dokładne i muszą być bezpieczne. Korupcja danych lub tajemnice handlowe wpadające w niepowołane ręce mogą oznaczać katastrofę dla firm próbujących przetrwać w klimatycznym klimacie biznesowym.

Wraz z architektami danych i analitykami danych administratorzy baz danych odgrywają kluczową rolę w usprawnianiu przepływu danych firmy i jej zabezpieczaniu. I są odpowiednio wynagradzani - pensje są na trajektorii rosnącej i nie ma śladu tej zmiany.

Ogólny przegląd wynagrodzeń

Najnowsze statystyki Departamentu Pracy pokazują, że administratorzy bazy danych zarobili średnio 811,710 USD w 2015 r. (Średnie wynagrodzenie stanowi punkt środkowy wszystkich pensji, przy czym połowa zarabia więcej niż ta liczba, a połowa mniej niż w domu). Liczba ta jest podobna do wszystkie zawody związane z komputerem w Stanach Zjednoczonych. Ich mediana zarobków wyniosła 81.430 USD w tym roku. Pensje DBA są ponad dwukrotnie wyższe od mediany krajowej dla wszystkich zawodów, które wyniosły 36 200 $ według tego samego raportu. Największe zarabianie 10% DBA spadło o ponad 127 080 USD w 2015 r., Podczas gdy najniższe zarobki wyniosły 45 460 USD.

Wariacje regionalne

Podobnie jak większość zawodów, wynagrodzenia różnią się regionalnie. Oto przykład dwunastu średnich zarobków DBA w 2015 r. Według danych każdego państwa.

Zobacz najnowsze mediana wynagrodzeń administratora bazy danych w Twoim stanie na stronie Biura Statystyki Pracy.

Zarobki według branży

Administratorzy baz danych zarabiają zgodnie z branżą, w której pracują. Oto zestawienie średnich zarobków w różnych sektorach w 2015 roku:

Wynagrodzenia według wiedzy specjalistycznej

Strona wyszukiwania ofert pracy Indeed.com oblicza średnie dochody administratorów baz danych z różnymi zestawami umiejętności. Wynagrodzenia administratorów danych raportujące do witryny wyniosły średnio 58 000 USD w kwietniu 2016 r. Administrator bazy danych MySQL Postgresql zarabia średnio 87 000 USD, a baza danych Oracle DBA 94 000 USD. Główny administrator bazy danych zarabia średnio 98 000 USD.

Liczby są wyższe w następnej grupie zadań. Według danych Indeed.com, starszy DBA zarabia poniżej 100 000 $, a starszy DBA Oracle zarabia 102 000 $.

Administrator bazy danych SQL w finansach zarabia średnio 112,000 USD, a starszy SQL DBA zajmuje 153 000 USD.

Wynagrodzenia według wykształcenia

Edukacja administratorów baz danych jest na równi z innymi zajęciami komputerowymi jako całością. Oto, jak kwalifikacje edukacyjne odnoszą się do DBA w wieku od 25 do 44 lat według CareerOneStop, partnera amerykańskiej sieci Job Centre:

Umiejętności, które maksymalizują potencjalne zyski, to Oracle, PL / SQL, Linux i UNIX.

Outlook do 2024

Biuro Statystyki Pracy zgłosiło w 2014 r. 120 000 stanowisk administratora bazy danych w USA.

Oczekują, że wzrośnie o 11 procent do 2024 do 133 400 miejsc pracy. Jednak przewiduje się, że liczba stanowisk w branży przetwarzania danych, hostingu i powiązanych branżach wzrośnie o 26 procent. Jest to spowodowane rosnącą zależnością od przetwarzania w chmurze i bazy danych jako usługi. Pozycje w branży medycznej będą silnie zyskiwały (7%), gdy dokumentacja medyczna zostanie zdigitalizowana, a bazy danych są przechowywane w rejestrach pacjentów.

Wniosek

Administratorzy baz danych są niezbędni, aby dane były dostępne, dzięki czemu można je inteligentnie analizować i wykorzystywać do kierowania firmami do przodu. Na dużych danych nakładane są większe wymagania, a ilość danych gromadzonych przez firmy wciąż rośnie. Wzrost liczby miejsc pracy powinien pozostać dodatni, a administratorzy baz danych mogą poprawić potencjał zarobkowy dzięki rozwijaniu umiejętności związanych z dużymi danymi.

Zaktualizowany przez Laurence'a Bradforda.