Wymagania edukacyjne

Jak zakwalifikować się do pracy

Podczas drugiego etapu planowania kariery poświęcisz czas na zbadanie zawodów, które Cię interesują. Oprócz obowiązków służbowych, zarobków i perspektyw pracy, będziesz chciał dowiedzieć się o wymaganiach edukacyjnych dla każdego zawodu, który rozważasz. Informacje te określają stopień, zajęcia lub szkolenie potrzebne do uzyskania pracy na poziomie podstawowym, a także informują o kwalifikacjach niezbędnych do awansu zawodowego .

Oto przykłady tego, co może zobaczyć:

Dlaczego musisz wiedzieć o wymaganiach edukacyjnych?

Zanim zdecydujesz się na karierę, musisz upewnić się, że chcesz spełnić wymagania edukacyjne, które pozwolą Ci zdobyć pracę na poziomie podstawowym. Jeśli rozwój kariery jest dla ciebie ważny, będziesz również chciał odkryć, co trzeba zrobić, aby awansować w tej dziedzinie. Jeśli nie chcesz spełniać wymagań edukacyjnych lub jeśli musisz natychmiast rozpocząć pracę i nie masz czasu na odpowiednie szkolenie, musisz pomyśleć o innych opcjach. Na podobnej zasadzie możesz nie chcieć pracy, która nie wymaga określonego wykształcenia, na przykład wykształcenie wyższe.

Jak znaleźć potrzebne szkolenie

Kiedy wymagane wykształcenie w zawodzie jest bardzo precyzyjne, na przykład, jeśli musisz uzyskać konkretny certyfikat lub dyplom z akredytowanego programu, będziesz musiał zdecydować, do której instytucji należy uczęszczać. Istnieje kilka sposobów, aby dowiedzieć się, gdzie uzyskać potrzebne szkolenie.

Co musisz wiedzieć o dodatkowych kwalifikacjach

Oprócz wymagań edukacyjnych, państwo lub gmina, w której chcesz pracować, może wymagać posiadania licencji lub certyfikatu. Możesz skorzystać z narzędzia Licencjonowane Zawody z CareerOneStop, aby poznać zasady, które będą na ciebie wpływać. Być może będziesz potrzebować pewnej ilości doświadczenia i musisz zdać pisemne i praktyczne egzaminy, aby uzyskać licencję lub certyfikat.

Powinieneś zdawać sobie sprawę z różnicy między obowiązkową certyfikacją, jak omówiono powyżej, i dobrowolną certyfikacją . Niektóre stowarzyszenia zawodowe przyznają poświadczenia osobom, które wykazują kompetencje w zawodzie lub branży. Właśnie to oznacza certyfikacja dobrowolna. Państwo lub gmina nie będą wymagać od ciebie, ale może to uczynić cię bardziej pożądanym kandydatem do pracy. Niektórzy pracodawcy mogą jednak tego wymagać.