Postęp kariery

Jak się poruszać w pracy

Postępy w karierze, gdy dyskutujemy o tym w kontekście rozwoju kariery zawodowej , odnoszą się do ścieżki kariery indywidualnej. Można przejść do jednego zawodu, przenosząc się z miejsca pracy na przykład do stanowiska kierowniczego. Wzrost ten może nastąpić po zdobyciu doświadczenia, ukończeniu dodatkowego szkolenia, uzyskaniu dyplomu lub uzyskaniu certyfikatu.

Awans może również przybrać formę zmiany kariery zawodowej z jednego zawodu na powiązany, który ma większą odpowiedzialność.

Zwykle zaawansowana pozycja wymaga większego doświadczenia i dodatkowej edukacji. Jednym z przykładów może być pomocnik fizykoterapii, który idzie do szkoły, aby zostać asystentem terapii fizycznej . Kolejnym jest stolarz, który staje się kierownikiem projektu budowlanego po zdobyciu doświadczenia i dyplomu.

Dlaczego musisz wiedzieć o postępie

Kiedy odkrywasz zawód , dobrze jest dowiedzieć się, jakie możliwości awansu są dostępne dla osób pracujących w tej dziedzinie. Jeśli jesteś kimś, kto potrzebuje nowych wyzwań i obowiązków, nudzą cię, jeśli twoja kariera nie będzie miała szansy na rozwój. Twoja nuda prawdopodobnie doprowadzi cię do niezadowolenia. Ostatecznie będziesz musiał dokonać wyboru, jak postępować. Możesz zrezygnować z spędzania dni niezadowolonych ze swojej pracy lub zmienić swoją karierę . Przejście na nowy zawód nie jest łatwe - wymaga czasu, energii i pieniędzy - i dlatego wiele osób utknęło w niezadowalającej karierze.

Czytając opis zawodu, poszukaj informacji o możliwościach awansu. Możesz także przeprowadzić wywiady informacyjne z osobami, które pracują w tej dziedzinie, o której myślisz. Wybierz osoby, które mają duże doświadczenie. Zapytaj ich, jak postępują ich kariery, odkąd zaczęli pracować.

W jaki sposób ich zadania na poziomie podstawowym różnią się od tego, co robią teraz? Zapytaj o to, czego oczekują od nas w przyszłości. Czy mają nadzieje na wspinanie się po drabinie korporacyjnej, czy też martwią się, że są w ślepym zaułku?

Poproś także osoby, z którymi rozmawiasz o swoich aspiracjach. Nie każdy, kto ma możliwość rozwoju, skorzysta z tego. Pamiętaj też, że obecność szansy na awans, niekoniecznie oznacza, że ​​będziesz miał szefa, który da ci szansę na rozwój. Aby osiągnąć postępy w pracy, może być konieczne znalezienie nowej pracy, która zapewni mobilność.

Jak awansować w pracy

Jeśli jesteś zatrudniony w zawodzie, który oferuje możliwości awansu, a twój pracodawca jest skłonny do promowania od wewnątrz, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc w postępie. Powinieneś:

Czy coś jest nie tak z byciem szczęśliwym, gdzie jesteś?

Nie każdy stara się awansować w swojej karierze. Niektórzy ludzie cieszą się, że pozostają w miejscu, w którym się znajdują, i nic nie jest z tobą nie tak, jeśli tak uważasz. Nie powoduje to lenistwa ani motywacji. Możliwe jest, że pracujesz tak ciężko lub trudniej, w pozycjach na poziomie podstawowym, niż na wyższym.

Możesz wiedzieć, że nie jesteś materiałem zarządzającym i to jest w porządku.

Należy jednak pamiętać, że brak chęci awansu zawodowego nie musi oznaczać, że nie znudzi się Pani pracą. Jeśli tak się stanie, możesz rozważyć wykonanie bocznego ruchu w swojej organizacji. Obejmuje to przejście z jednej pozycji do drugiej przy różnych obowiązkach, ale na podobnym poziomie odpowiedzialności. Niestety może to oznaczać, że Twoja pensja prawdopodobnie również nie wzrośnie.