USAJOBS: Praca rządu federalnego

usajobs.gov

Czy jesteś zainteresowany pracą w federalnym rządzie Stanów Zjednoczonych? Czy masz już pracę w federalnym rządzie i szukasz nowej pozycji? A może jesteś weteranem poszukującym pracy? Możesz znaleźć federalne oferty pracy za pomocą strony internetowej rządu federalnego poszukiwania pracy, USAJOBS.

USAJOBS (USAJOBS.gov) to oficjalne źródło ofert pracy rządu federalnego w Stanach Zjednoczonych i za granicą.

Dzięki tysiącom pozycji wymienionych na stronie, jest to miejsce, w którym można umieścić wniosek i znaleźć informacje o zatrudnieniu dla zadań rządu federalnego.

Jeśli okaże się, że ogromna liczba ofert pracy jest przytłaczająca, skorzystaj z tego przewodnika, aby pomóc w dostosowaniu wyszukiwania i pomyślnym ubieganiu się o pracę.

Opcje wyszukiwania pracy

Wyszukaj USJOBS według słów kluczowych (możesz wpisać takie rzeczy, jak tytuł, dział lub agencja), a także lokalizację (która może być tak szeroka jak kraj lub tak wąska jak kod pocztowy).

Możesz również filtrować wyniki wyszukiwania za pomocą filtrów po prawej stronie strony wyników wyszukiwania. Obejmują one takie filtry, jak wynagrodzenie, klasa płac, dział, agencja, seria (która odnosi się do kategorii stanowisk), harmonogram prac (pełny etat, niepełny wymiar czasu itp.), Typ spotkania (stały, tymczasowy itd.), Poświadczenie bezpieczeństwa, i więcej. Możesz także organizować wyniki według trafności, daty rozpoczęcia, wynagrodzenia i innych.

Użytkownicy mogą również wyszukiwać oferty według określonych ścieżek wynajmu.

Niektóre stanowiska federalne są otwarte dla ogółu społeczeństwa, ale inne są otwarte tylko dla niektórych osób w zależności od ich kwalifikowalności. Te ścieżki zatrudnienia obejmują obecnych pracowników federalnych, weteranów, obecnych i ostatnich studentów, wojskowych małżonków i wiele innych. Możesz filtrować wyszukiwanie, aby uwzględnić tylko te prace, do których masz uprawnienia.

Nie wiesz, jakiego rodzaju pracy szukasz? Strona główna USAJOBS wymienia najpilniejsze potrzeby rekrutacyjne rządu, organizowane według dziedzin. Możesz użyć tej listy, aby sprawdzić, jakie rodzaje prac są pożądane.

Tworzenie konta

Tworząc konto w usłudze USAJOBS, można zapisać określone zadania lub zapisać wyniki wyszukiwania, a nawet otrzymywać wiadomości e-mail o aktualizacjach dotyczących nowych zadań spełniających kryteria wyszukiwania. Możesz otrzymywać codzienne, tygodniowe lub miesięczne wiadomości e-mail, które ostrzegają Cię, gdy pojawiają się nowe oferty spełniające Twoje potrzeby i zainteresowania.

Członkowie konta USAJOBS mogą publikować do pięciu CV online, ubiegać się o stanowiska federalne online, zapisywać poszukiwania pracy i skonfigurować alerty wyszukiwania. Istnieje Resume Builder, który pomoże ci stworzyć CV. Ponieważ możesz zamieścić kilka życiorysów na stronie, pamiętaj, aby dostosować swoje CV, aby pasowało do konkretnej pozycji, o którą się ubiegasz. Nawet jeśli ubiegasz się o kilka federalnych ofert pracy o podobnych tytułach, wymagania mogą się różnić w zależności od księgowań.

Możesz także przesłać inne niezbędne dokumenty, w tym listy motywacyjne , transkrypcje i inne.

Po przesłaniu wniosku o pracę możesz sprawdzić swoje konto na stronie USAJOBS, aby uzyskać informacje na temat historii twojego podania o pracę. Jest to świetny sposób na śledzenie zadań, o które aplikujesz i miejsca, w których Twoja aplikacja jest poddawana weryfikacji.

Utworzenie konta jest korzystne z wielu powodów. Pozwala na zapisywanie wyszukiwań (aby można było łatwo sprawdzić nowo wysłane prace), zapisać zadania, które Cię interesują, tworzyć i przesyłać dokumenty oraz składać wnioski o pracę.

Wydarzenia dla osób poszukujących pracy

USAJOBS podaje również listę nadchodzących wydarzeń dla osób poszukujących pracy. Niektóre z nich są wirtualne, np. Szkolenia online dla osób poszukujących pracy. Inne są wydarzeniami krajowymi i międzynarodowymi dla osób poszukujących pracy w rządzie federalnym. Są na przykład warsztaty rekrutacyjne i rekrutacja osób, w których mogą wziąć udział. Możesz sprawdzić nadchodzące wydarzenia na stronie głównej witryny.

Zasoby weteranów

Rząd federalny ma stronę poświęconą wyłącznie weteranom i członkom ich rodzin, zwanym FEDShireVets. Ta strona zawiera narzędzia i zasoby dla wszystkich amerykańskich weteranów, w tym możliwości zatrudnienia, formularze, korzyści, informacje o programach i pomoc szkoleniową dla zatrudnienia w sektorze prywatnym.

Witryna zawiera również informacje na temat tego, czy kwalifikujesz się do preferencji weteranów, co pozwala wykwalifikowanym weterynarzom na uzyskanie preferencji w stosunku do kandydatów nie będących weterankami w procesie rekrutacji.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wypełniania zadań federalnych, procesu rekrutacji, federalnych ofert pracy, egzaminów służby cywilnej i federalnych trendów związanych z zatrudnieniem, skorzystaj z Centrum pomocy serwisu USAJOBS.gov

Powiązane artykuły: Jak znaleźć pracę rządu federalnego | US Office of Personnel Management