Wskazówki dotyczące znalezienia pracy na poziomie podstawowym

Czy jesteś absolwentem college'u, który wkrótce będzie mógł rozpocząć pracę na pierwszym poziomie? A może myślisz o zmianie kariery zawodowej w średnim wieku i zdajesz sobie sprawę, że powinieneś wrócić do pracy na poziomie podstawowym i pracować od początku? Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy zmieniasz karierę w średnim wieku, prawdopodobnie potrzebujesz trochę pomocy w rozpoczęciu pracy. Jeśli tak, przeczytaj te wskazówki dotyczące znajdowania pracy na poziomie podstawowym.

Wskazówki dotyczące wyszukiwania pracy dla uczniów szkół wyższych

Jeśli jesteś studentem lub absolwentem, niezależnie od tego, kiedy ukończyłeś szkołę, pierwszym krokiem jest wizyta, zadzwoń lub wyślij e-mail do Biura Karier swojej instytucji. Personel chętnie pomoże ci przejść przez każdy etap procesu poszukiwania pracy. Aby rozpocząć, musisz najpierw umówić się na spotkanie w biurze.

Kariera Usługi biurowe

Najprawdopodobniej zaczniesz od samooceny (określenie roli, jaką twoje umiejętności, wartości i zainteresowania będą odgrywać w Twoich wyborach związanych z pracą), a następnie będziesz w stanie zbadać opcje kariery, aby zdecydować, co chcesz zrobić. Otrzymasz również pomoc w napisaniu CV i listu motywacyjnego, a personel zaoferuje ci pomoc w znalezieniu idealnej pracy.

Twoje biuro kariery może również skontaktować cię z innymi absolwentami z Twojej branży, którzy mogą pomóc na różne sposoby, np. Wywiady informacyjne, śledzenie pracy i tworzenie sieci kontaktów. Nie zapomnij o tej usłudze, ponieważ budowanie sieci jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu zawodowego.

Większość biur karier zapewni ci doradztwo zawodowe, oferty pracy i staże, programy zatrudnienia, zasoby kariery i inne usługi dostępne dla studentów i absolwentów.

Ale co, jeśli nie jesteś związany z college'em lub uniwersytetem, czy też jesteś daleko od tego, gdzie teraz mieszkasz?

Najlepiej jest sprawdzić w Departamencie Pracy swojego stanu, aby zobaczyć, jakie usługi świadczą dla osób poszukujących pracy lub rozważyć zatrudnienie trenera kariery lub doradcy, aby pomóc .

Rozpoczęcie poszukiwania pracy

Personel biura ds. Kariery pomoże ci upewnić się, że jesteś gotowy na kolejny krok, czyli rozpoczęcie poszukiwania pracy. Ale co to oznacza?

Według aktualnych badań przeprowadzonych przez NACE (Krajowe Stowarzyszenie Szkół i Pracodawców) pracodawcy nadal przewidują wzrost zarówno liczby miejsc pracy, jak i początkowych pensji dla absolwentów seniorów.

Pracodawcy, których dotyczyła ankieta, stwierdzili, że będą szukać kandydatów z różnych kierunków, w tym sztuk wyzwolonych, oprócz technologii i kierunków biznesowych, które znajdują się na szczycie listy.

W przypadku studentów, którzy chcą wejść na rynek pracy, istnieje wiele miejsc pracy poświęconych pracy na poziomie podstawowym . Te strony z ofertami pracy oferują szereg zasobów, takich jak przeszukiwalna baza danych ofert pracy, miejsce do zamieszczania swoich CV, aby potencjalni pracodawcy mogli Cię znaleźć i pomocne porady zawodowe.

Zacznij więc. Opublikuj swoje CV, wyszukaj oferty odpowiadające Twojemu zestawowi umiejętności i kwalifikacji i wypełnij te aplikacje.

Zmiana karier i rozpoczęcie od nowa

Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć nową karierę, a nawet rozpocząć swoją pierwszą karierę.

Bez względu na wiek możesz znaleźć pracę na poziomie podstawowym.

Wielu absolwentów będzie musiało poświęcić rok lub więcej po studiach, zanim zacznie szukać "prawdziwej" pracy. Przyjrzyj się tym 15 rzeczom, które możesz zrobić, które dodadzą wartość twojemu życiorysowi przed ustaleniem tradycyjnej pozycji w miejscu pracy.

Wiele kobiet i niektórzy mężczyźni biorą wolne, aby wychowywać swoje dzieci. W rzeczywistości jest mnóstwo matek z domownikami (i ojców), którzy czekają, aby wejść lub ponownie wejść do pracy, dopóki ich dzieci nie dorosną. Zapoznaj się z tymi wskazówkami dotyczącymi pobytu w domu matek i ojców, którzy są gotowi wrócić do pracy.

I nie zapominajcie o zmieniających karierę zawodowcach i emerytach, którzy rozpoczynają drugą lub trzecią karierę w późniejszych latach! Jeśli to ty, nie jesteś sam. Dni posiadania jednej pracy dawno minęły. W rzeczywistości przeciętny pracownik zmienia pozycję 10 - 15 razy w ciągu swojego życia zawodowego.

Dlatego nie wahaj się zastanowić, co możesz zrobić następnym razem. Odśwież swoje CV i szukaj.

Co dalej: jak wylądować pierwszą pracę po college'u | Jak rozpocząć wyszukiwanie pracy