6 kroków, które musisz wykonać przed zmianą godzin pracy

Pytanie czytelnika:

Jestem pracownikiem administracyjnym, a mój dział przechodzi kilka poważnych zmian, jedną z nich są godziny, w których będziemy otwarci, oraz zadanie objęcia tych godzin ograniczonym personelem. Rozumiem, że na tym stanowisku pracujemy do czasu wykonania pracy, ale także powinno to pozwolić na pewną elastyczność także dla pracownika.

Moje pytanie brzmi, czy właściwe jest zwracanie się do pracowników administracyjnych o regularne zatrudnianie dodatkowych godzin (w celu uwzględnienia czasu pracy w biurze)?

Zdaję sobie sprawę, że może to być w gestii pracodawcy, ale chciałbym wyjaśnienia na temat prawa. Byłbym wdzięczny za wskazówki, które mogą mi pomóc w tym pytaniu.

Odpowiedź działu zasobów ludzkich

Za każdym razem, gdy prosisz pracowników o więcej godzin pracy, może to być trochę drażliwe. Nie chcą więcej pracować, ale potrzebujesz ich więcej. Czy to jest właściwe? No tak.

Firma ma potrzeby i warto poprosić pracowników o spełnienie tych potrzeb. To, jak to zrobisz, może sprawić ogromną różnicę w świecie. Oto pytania, na które musisz znać odpowiedzi, zanim wprowadzisz jakiekolwiek zmiany.

Czy pracownicy są zwolnieni z pracy lub nie są zwolnieni z tego obowiązku? Zwolnieni pracownicy mogą pracować tyle godzin, ile chcesz, bez zwiększania wynagrodzenia. Musisz płacić swoim pracownikom, którzy nie są zwolnieni, za każdą godzinę pracy. Muszą także otrzymywać wynagrodzenie za nadgodziny, gdy osiągają 40 godzin tygodniowo (aw niektórych stanach, jeśli pracują więcej niż 8 godzin w ciągu jednego dnia).

Nie możesz po prostu powiedzieć: "Chcę, żeby wszyscy byli na pensji". Aby móc płacić ludziom wynagrodzenie bez wynagrodzenia za nadgodziny, ich praca musi spełniać surowe kryteria wymagane przez prawo federalne.

Co jest absolutnie potrzebne? Musisz pokryć dodatkowe godziny, ale czy musisz mieć cały czas cały personel? Załóżmy, że Twoje obecne godziny pracy to od 9:00 do 5:00, a masz 5 pracowników.

Teraz twoje godziny są od 8:00 do 6:00 z tymi samymi 5 pracownikami.

Czy masz 2 osoby przychodzące o 8:00 i pracujące do 4:00, dwie przychodzące o 10:00 i pracujące do 6:00 i jedna o 9:00 do 5:00? Wtedy wszyscy pracują tyle samo godzin i ktoś jest zawsze w biurze. Istnieje wiele rozwiązań.

Czego chcą twoi pracownicy? Możesz spędzać wiele godzin podczas planowania spotkań i wymyślić rozwiązanie, którego wszyscy nienawidzą, lub możesz zapytać pracowników, co myślą .

Może się okazać, że Jane chciałaby przyjść wcześniej i wcześnie wyjść, a Steve chciałby zacząć później. Każdy może skakać z szansą na pracę 10 godzin, 4 dni w tygodniu. Nie dowiesz się, czy ich nie zapytasz.

Co jeśli godziny muszą wzrosnąć? Chociaż prawdą jest, że zwolniony pracownik może przepracować więcej godzin bez wzrostu wynagrodzenia, stracisz lojalność. Dla pracowników godzinowych, oczywiście, będziesz musiał podpisać się za wynagrodzeniem za nadgodziny bez żadnej krytyki lub jęcząc o kosztach.

Zwolnionym pracownikom, musisz wymyślić coś, aby je zrekompensować. Najłatwiej jest zwiększyć pensje. Jeśli to nie wchodzi w grę, musisz wymyślić coś innego. Zapytaj swoich pracowników, co ich interesuje.

Wyjaśnij, że zmiany są trwałe. Czasami ludzie chętnie wskakują i robią dodatkowe, gdy zatrudniasz nowego pracownika, aby pokryć dodatkowe godziny. Ale gdy staje się jasne, że nie ma nikogo nowego, ludzie stają się urażeni. Więc nie prowadź ich. Jeśli jest to sytuacja stała, musisz to wyjaśnić od samego początku.

Czy wyjaśniłeś powody zmiany? Gdy dokonujesz dużej zmiany, potrzebujesz pełnej przejrzystości. Pracownicy muszą zrozumieć powody i trzeba ich wysłuchać.

Prawdopodobnie nie będziesz miał łatwego przejścia, ale jeśli zajmiesz się wszystkimi tymi problemami, powinien on przebiegać sprawnie. Możesz zwiększyć obrót, ale kiedy wprowadzisz na pokład nowych ludzi, od razu będą wiedzieć, jak działają godziny i harmonogram.