Jak historie wzmacniają twoją pracę Kultura - czy nie

Możesz zapewnić, że Twoje historie o pracy inspirują i motywują pracowników

Czy kiedykolwiek słuchałeś - naprawdę słuchałeś opowieści, które Twoi pracownicy mówią w twoim miejscu pracy? Czy są inspirujące historie o tym, jak zespół ciężko pracował i uratował klienta?

Czy są inspirujące historie o współpracownikach, którzy stworzyli dla grupy chwałę? Czy mówią o stałej rozmowie z klientami, która inspiruje kierunek rozwoju produktu, marketingu i zespołów zajmujących się obsługą klienta?

Czy świętują zespół, który wprowadził projekt do budżetu przed terminem?

A może twoje opowiadania o pracy bardziej narzekają? Nieokreśleni nie spodobał im się mój pomysł. Oczekiwali ode mnie zbyt wiele i nie zapewnili narzędzi i zasobów potrzebnych do odniesienia sukcesu. I odwiecznie pozbawiona mocy opowieść o "nie pozwolili mi", niezależnie od tego, czy historia jest prawdziwa, czy nie, stawia kibosha wielu marzeniom pracowników o autonomii i wartości dodanej.

Czy Twoje historie dotyczące pracy Opisz kulturę organizacyjną, jakiej chcesz?

Czy historie pracowników o pracy wzmacniają pożądaną kulturę pracy i wyróżniają cechy najlepszych pracowników? Czy też opowieści z pracy przedstawiają obraz kultury pracy, która, jak wiesz, podważy zarówno sukces Twojej organizacji, jak i sukces Twoich pracowników?

Menedżerowie w małej firmie produkcyjnej obawiali się, że historie pracowników, które usłyszeli, są uderzająco różne od tego, co organizacja chciała usłyszeć.

Zamiast mówić o swojej pracy misyjnej charytatywnych składek , po bliskiej bankructwie, pracownicy mówili o złych decyzjach o zatrudnieniu , kiepskich praktykach wydawania pieniędzy oraz o braku możliwości ścigania kryminalnych pracowników.

Historie pogorszyły się, gdy bankructwo zostało zażegnane, a menadżer obiecał, że do następnego roku wszyscy będą jeździć czerwonym kabrioletem.

To był jego sposób na powiedzenie, że firma radzi sobie znacznie lepiej. Sądził, że jego słowa uspokoją zdenerwowanych pracowników.

Historia miała odwrotny skutek. Pracownicy obawiali się przyszłości jakiejkolwiek organizacji, którą prowadził. Myśleli, że ma urojenia. Siła tej jednej historii podkopała każdą z towarzyszących historii pracowników o ich odzyskaniu finansów, misji służby i ciągłym wolontariacie społecznym.

Jak historie z pracy kształtują kulturę

Ton i treść twoich opowieści o pracy są potężnymi siłami w kształtowaniu i wzmacnianiu twojej kultury pracy . To, co Twoi pracownicy dzielą się ze sobą i często o tym rozmawia, zostaje odciśnięte w umyśle organizacji.

Tak jak ten mały głos w twojej głowie mówi do ciebie przez cały dzień, więc opowieści dzielone w miejscu pracy stanowią istotny rdzeń doświadczenia pracownika.

A inspirujące opowiadania o pracy są jeszcze ważniejsze dla nowych pracowników. Nowi pracownicy słuchają historii pracy, aby poznać Twoją kulturę i środowisko pracy, które zapewniasz pracownikom.

Nowi pracownicy wykorzystują historie z pracy, aby kultywować i tworzyć oczekiwania dotyczące ich relacji z nowym menedżerem. To, co inni pracownicy mówią ci, czego możesz się spodziewać i doświadczyć silnie, oprawiając własne doświadczenia.

Nowi pracownicy, szczególnie, zauważają, że ich sposób myślenia jest niezauważalnie uzależniony od historii pracy. Bez świadomości kształtują wzorce zachowań i reagują na podstawie oczekiwań sformułowanych w opowieściach, niejednokrotnie nie w rzeczywistości. co się naprawdę dzieje lub że chcesz się wydarzyć.

Tak więc, biorąc pod uwagę, że pracownicy opowiadają historie; historie pracy wpływają i kształtują kulturę pracy, często niedostrzegalnie; a nowi pracownicy są najbardziej zainspirowani od pierwszego dnia opowiadaniami, które są inspirujące - czy też nie, co powinien zrobić pracodawca?

Czy możesz powstrzymać falę negatywnego nastawienia pracowników i wzmocnić inspirujące elementy opowieści o pracy, które mówią Twoi pracownicy?

Upewnij się, że Twoje historie prac wspierają Twoje pożądane środowisko pracy

Możesz. Oto, co możesz zrobić, aby twoje historie o pracownikach były inspirujące, umożliwiające i wzmocniły pożądaną kulturę pracy.

Skoncentruj się na sile opowieści o pracy, aby zainspirować, umożliwić i wzmocnić pożądaną kulturę pracy. Zmiana historii lub budowanie kultury wspierającej opowiadanie historii pomoże Twojej organizacji osiągnąć sukces. Historie pracowników są częścią rekrutacji i zachowywania wiadomości, które każdy pracodawca z wyboru musi pielęgnować.

Więcej o kulturze organizacyjnej i zmianie kultury