4 kroki do stworzenia zdrowej, kwitnącej kultury organizacyjnej

Możesz kształtować swoją kulturę, aby odzwierciedlać wartości, które chcesz w swoim miejscu pracy

Każda organizacja rozwija kulturę organizacyjną. Czasami kultury firmowe po prostu się zdarzają . Z biegiem czasu rozwijają się z interakcji ludzi w organizacji. Nikt nigdy nie usiadł i nie przemyślał tego, co chcieli, aby firma się stała. To dopiero co się stało.

Niektórzy założyciele firmy siedzą i rozmawiają o rodzaju kultury, jaką chcieliby mieć od pierwszego dnia. Skupiają się na tworzeniu określonej kultury.

Czasem im się to udaje, a czasami zawodzą. Dlaczego mieliby zawieść, jeśli są tak nastawieni na rozwój konkretnej kultury?

Grupa Celowych Kultur oferuje wyjaśnienia. Oto, co musisz wiedzieć, aby celowo kształtować kulturę organizacji.

Tylko starsi przywódcy mogą modyfikować kulturę swojej organizacji

Joe w księgowości jest świetnym facetem, który zawsze jest przyjazny, uprzejmy i sprawiedliwy, ale jego zachowanie nie jest wystarczające, aby zmienić ogólną kulturę organizacji. Steve w marketingu może zachowywać się jak palant , ale jego złe zachowanie nie wystarcza, by wylądować w najgorszym miejscu na liście.

Ale zachowania starszych liderów powodują zmiany w kulturze całej organizacji. Aby pomóc przewodnikom wyższego szczebla, by zwracali większą uwagę na kulturę i intencjonalną kulturę , należy wziąć pod uwagę te wskazówki od S. Chris Edmonds, dyrektor generalny Celowej Grupy Kultury.

"Spraw, by Twoja kultura była równie ważna jak wyniki, Twoje wartości były tak samo ważne jak produktywność. Twoja organizacja określiła oczekiwania dotyczące wydajności i stara się, aby wszyscy ponosili odpowiedzialność za te oczekiwania.

To, czego większość organizacji nie posiada, to oczekiwania dotyczące wartości , wyzwalające zasady zapewniające współpracę, pracę zespołową, walidację i (tak) zabawę w pracy.

"Zarówno oczekiwania formalne, jak i oczekiwania formalne określone i uzgodnione, wiesz dokładnie, jak chcesz, aby wszyscy zachowali się".

Czy mówisz, że kultura twojej organizacji to otwartość i uczciwość, ale podejmujesz wielkie decyzje za zamkniętymi drzwiami? Jeśli pracownik narzeka na coś, czy jest on chwalony za zwracanie uwagi na uwagę kierownictwa wyższego szczebla, czy też unikał bycia niewiernym czy tattletale?

Wiele firm twierdzi, że ceni sobie jeden rodzaj działań, ale nigdy nie ukarałoby menedżera za naruszenie tych zasad kultury. Upewnij się, że trzymasz wszystkich w swojej organizacji zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi kultury . Jeśli nie zatrzymujesz wszystkich dla siebie, nie jest to twoja prawdziwa kultura.

"Stwórz wartości zauważalne, namacalne i mierzalne, jeśli poprosisz dziesięć osób w twojej firmie, co oznacza uczciwość , dostaniesz dziesięć różnych odpowiedzi. (Może dwadzieścia.) Musisz zdefiniować swoje wartości w kategoriach behawioralnych. jak chcesz, żeby ludzie zachowywali się.

"Możesz zdecydować, że uczciwość oznacza" dotrzymuję obietnicy " lub" robię to, co mówię, że zrobię ". Te specyficzne zachowania pozostawiają niewiele miejsca na interpretację.Zauważ, że definiujesz tylko pożądane zachowania, a nie wyrażasz zdania typu "Nie przeklinam moich klientów". Formalizuj tylko te zachowania, które każdy chce modelować. "

Oświadczenia są nieco trudne do wykonania, jeśli nie wiesz dokładnie, co masz na myśli.

Wiele firm - zwłaszcza w świecie startupów - chce się bawić kulturami. Ale co to znaczy? Czy to oznacza, że ​​uprawiasz sport lub walczysz na wodzie podczas lunchu?

Jeśli nie potrafisz określić, co oznacza kultura zabawy, nie możesz jej wymusić i zmierzyć. Jest to ważny krok, który zajmuje dużo czasu, ale nie pomiń go lub nigdy nie ukształtuj kultury, którą chcesz.

"Żyj swoimi cennymi zachowaniami w każdej interakcji. Po prostu mówienie ludziom, jak chcesz, aby zachowali się, nie oznacza, że ​​od razu zaczną działać w ten sposób. Przywódcy muszą być wzorami pożądanych cennych zachowań .

"W jaki sposób przywódcy obejmują, modelują i coachują te cenione zachowania, to w jaki sposób członkowie zespołu będą (lub nie będą) ich akceptować. Modele zachowań liderów są potężne - i muszą weryfikować pożądane zachowania innych osób i przekierowywać ludzi, którzy nie modelują pożądanych zachowań . "

Przestrzeganie podanych wartości może również oznaczać podejmowanie trudnych decyzji. Jeśli twoją wartością jest uczciwość, a twoje oświadczenie I brzmi "Traktuję wszystkich jednakowo", musisz zwolnić biurowego tyrana, nawet jeśli przynosi największą sprzedaż i duże kwoty pieniędzy. Może to wydawać się bolesne, ale twoi pracownicy nie potraktują twojej kultury poważnie, jeśli nie podejmiesz trudnych decyzji zgodnych z wartościami.

"Każdego uważaj za codzienne przeżywanie swoich cennych zachowań, nie toleruj już złych zachowań, tak jak spełnienie oczekiwań dotyczących wydajności zasługuje na nagrodę i uznanie, tak samo powinno być modelowanie pożądanych cennych zachowań.

"Podobnie jak brakujące oczekiwania dotyczące wydajności zasługują na przekierowanie i coaching , tak samo nie powinno się modelować pożądanych cennych zachowań, ponieważ ludzie ponoszą odpowiedzialność za wydajność i wartości, co zwiększa częstotliwość pożądanej wydajności i pożądanych wartości."

To jest najbardziej krytyczny krok. Nie możesz pozwolić, by wartość ześlizgnęła się, ponieważ chodzi o czas kryzysu lub w grę wchodzi duży klient, którego nie możesz utracić. Jeśli to zrobisz, twoje prawdziwe wartości są inne niż podane wartości, a twoja prawdziwa kultura nie jest tym, co jest wydrukowane na tablicy w twoim pokoju.

Jako lider najważniejszą osobą, która jest w stanie spełnić ten standard, jesteś Ty. Nie można robić wyjątków dla przywództwa lub wysokiej wydajności. To albo wartość firmy, albo jej nie ma.

Trzymanie ludzi odpowiedzialnych każdego dnia zmieni świat kultury Twojej firmy i stanie się pozytywnym środowiskiem pracy. Dzięki pozytywnemu środowisku pracy, polepszysz także wydajność pracowników, a Twoje miejsce pracy stanie się atrakcyjniejszym miejscem dla pracowników najwyższej jakości .