Przyczyny negatywnego nastawienia pracowników

Zapoznaj się z 5 przyczynami zapobiegania i radzenia sobie z negatywną pracą

Typowe miejsce pracy ma swoje wzloty i upadki pod względem negatywnego nastawienia pracowników. Wiele miejsc pracy stara się być zorientowanych na pracowników. Ale nawet najbardziej zorientowane na pracowników miejsce pracy może drżeć pod ciężarem negatywnego myślenia.

Negatywne myślenie może rozprzestrzeniać się jak pożar w typowo pozytywnym miejscu pracy. To podstępne i trudne do zrozumienia i kontroli. Ale pracodawcy mają możliwość zachowania negatywnego nastawienia pracowników.

Kiedy pracodawcy rozumieją przyczyny negatywnej postawy pracowniczej i wprowadzają środki zapobiegające negatywnym skutkom pracowniczym , negatywność nie zyskuje tej pozycji w środowisku pracy. Zapobieganie negatywnym skutkom wymykania się spod kontroli i przenikaniu do miejsca pracy powinno być priorytetem dla wszystkich pracodawców.

Trzymaj ucho zawsze przy ziemi - upewnij się, że jesteś na bieżąco z plotkami o pracownikach i wiesz, czego potrzebują i potrzebują Twoi pracownicy . Trzeba zatracić negatywne nastawienie pracowników u źródła - zanim rozprzestrzeni się i zacznie gnić.

Wcześniejszy artykuł skupił się na tym, jak pracodawca może zapobiegać negatywnym skutkom w pracy. Inny zajmował się tym, co zrobić z negatywnym nastawieniem w miejscu pracy, jeśli już istnieje w twoim miejscu pracy. Przez cały ten nacisk na negatywne nastawienie pracowników, ciągłe pytanie otrzymywane od menedżerów brzmi: co tak naprawdę powoduje negatywne nastawienie pracowników?

Przyczyny Negatywności pracowniczej

Badanie odpowiedziało na pytanie, co powoduje negatywne nastawienie pracowników.

Badanie przeprowadzone przez Towers Perrin i badaczy Gang & Gang zbadało losowo wybraną grupę 1100 pracowników i 300 starszych kierowników Human Resources pracujących dla średnich i dużych firm w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Uczestnicy zostali poproszeni o opisanie swoich odczuć na temat ich obecnego doświadczenia zawodowego. Zostali również zaproszeni do opisania idealnego doświadczenia zawodowego z ich własnej perspektywy.

Według "Employee Benefit News", badanie "wykorzystało unikalną technikę badawczą opartą na emocjach o nazwie Resonance, która uchwyciła spontaniczne emocjonalne reakcje uczestników na całkowite doświadczenie zawodowe."

W badaniu ustalono, że przyczyną większości negatywnych nastawień pracowników są te, które można uznać za wielką piątkę:

Wyzwanie pracodawcy w zakresie przeciwdziałania negatywnym wynikom pracowniczym

Przekonasz się, że nasilenie któregokolwiek z tych czynników powoduje negatywne nastawienie pracowników. Wiedząc o tych przyczynach negatywnego nastawienia pracowników, można podjąć działania mające na celu zapobieganie lub eliminowanie negatywnego nastawienia pracowników . W oparciu o te badania, oto kilka przykładów działań, które możesz podjąć, aby zminimalizować negatywne nastawienie pracowników w miejscu pracy.

Jest to migawka przyczyn negatywnego nastawienia pracowników. Jeśli zdołasz wyeliminować te pięć, przeszedłeś długą drogę w kierunku budowania pozytywnego, wspierającego środowiska pracy. Zminimalizowałeś potencjał negatywnego nastawienia pracowników.

I nie znajdziesz się w roli negatywnego pracownika, ponieważ wiesz już, czego szukać u negatywnego pracownika.