Co to jest płaca minimalna?

Ile wynosi płaca minimalna w skali kraju?

Federalne wynagrodzenie minimalne to minimalna kwota, którą pracodawca może zapłacić pracownikowi objętemu ubezpieczeniem bez pokrycia za przepracowaną godzinę. Federalne przepisy dotyczące minimalnych wynagrodzeń zawarte są w ustawie Fair Lawards Standards Act (FLSA) .

Wiele stanów ma również minimalne prawa płacowe. Sprawdź swój stan pod kątem minimalnych wymagań płacowych.

Możesz wyświetlić aktualną listę minimalnego wynagrodzenia we wszystkich stanach . Lista zawiera również informacje na temat minimalnych podwyżek płac, które są obecnie planowane.

Dokonaj podwójnego sprawdzenia ze swoim stanem, nawet jeśli liczby te są wyczerpujące. Łatwo jest popełnić błąd.

W przypadku gdy pracownik podlega zarówno ustawom federalnym, jak i federalnym dotyczącym minimalnego wynagrodzenia, pracownik ma prawo do wyższej z dwóch minimalnych wynagrodzeń.

Federalna płaca minimalna wynosi obecnie 7,25 USD za godzinę. Ale wiele stanów wymaga od pracodawców, aby płacili więcej - a wiele państw miało zaplanowane podwyżki w 2014 roku. Sprawdź, czy twierdzisz, że był jednym z nich.

W określonych okolicznościach obowiązują różne wyjątki w zakresie płacy minimalnej dla pracowników niepełnosprawnych, studentów studiów dziennych, młodzieży w wieku poniżej 20 lat w ciągu pierwszych 90 dni kalendarzowych od zatrudnienia , pracowników naprowadzanych i uczniów uczących się.

Na przykład w 2014 roku pracownicy zatrudnieni na kontrakcie federalnym i kontraktach budowlanych mają płacę minimalną w wysokości 10,10 USD za godzinę. Ta nowa ustawa weszła w życie dla wszystkich nowych i wygasających umów 1 stycznia 2015 r.

Kongres okresowo podwyższa płace minimalne, więc upewnij się, że płacisz bieżące i odpowiednie wynagrodzenie, sprawdzając je w swoich stanowych i federalnych departamentach pracy.

W 2015 r. Rozmowa na temat płacy minimalnej wyniosła 15,00 USD za godzinę, a niektóre państwa, gminy i władze lokalne wdrażały lub mówiły o wprowadzeniu tej podwyżki płac.

Możesz być także zainteresowany płaceniem za nadgodziny niezależny wykonawca | Jak zaplanować i zapłacić pracownikom sezonowym i tymczasowym | Wpływ minimalnego wzrostu płac

Więcej minimalnych zasobów płacy