Wskazówki dotyczące uznawania pracowników

Chcesz, aby uznanie pracowników było bardziej skuteczne i motywujące?

Organizacje zajmują się rozpoznawaniem personelu tak, jakby to była rzecz skończona - łatwa w użyciu. Jeśli coś jest łatwe w użyciu, musisz go używać oszczędnie, jeśli w ogóle. W końcu gromadzenie oznacza, że ​​nigdy się nie skończysz. Możesz go zapisać, kiedy będziesz go potrzebować.

Guy Kawasaki w swojej książce Enchantment: The Art of Change Hearts, Minds and Actions mówi: "Istnieją dwa rodzaje ludzi i organizacji na świecie: jedzący i piekarze.

Jedzący chcą większego kawałka istniejącego ciasta; piekarze chcą zrobić większe ciasto. Jeźdźcy myślą, że jeśli wygrywają, przegrywasz, a jeśli wygrywasz, przegrywają. Piekarze uważają, że każdy może wygrać z większym ciastem ".

Czy nie wolałbyś być piekarzem? Ja bym. Rozpoznawanie pracowników jest tak skutecznym sposobem dotarcia do serc i umysłów Twojego personelu - do zaangażowania się i utrzymania ich . Przysięgnij, aby uzyskać więcej rozpoznania personelu, upiecz większe ciasto, używając tych 7 porad.

7 wskazówek dotyczących rozpoznawania

 1. Zwracaj uwagę i angażuj ludzi w rozmowę, aby pokazać swoje szczere zainteresowanie. Dzwonić do ludzi po imieniu. Po przybyciu do pracy powiedz "cześć", cieszę się, że cię widzę. Dzień dobry, Michael. Zapytaj ludzi, jak podobał im się weekend.
  Zapytaj, czy Alice miała dobry obiad. John doceni, że chcesz się dowiedzieć, jak wyglądał jego doroczny weekend doradców w college'u. Zapytaj Tabithę, w jaki sposób poszła gra w hokeja na trawie jej córki.
  Udział w uprzejmej rozmowie jest potężnym narzędziem do budowania relacji . Personel zauważy, że poświęcasz czas, aby zaangażować ich w konwersację, nagradzając i rozpoznając. Stawiasz również przykład, gdy nawiązujesz uprzejmą interakcję jako oczekiwanie w swoim miejscu pracy.
 1. Nigdy nie lekceważ wartości dzielenia czasu i budowania relacji z personelem. Doceniają twoje prawdziwe zainteresowanie swoimi pomysłami i przemyśleniami na temat ich pracy. Lubią podskakiwać z Tobą pomysły i szukać szczerego wkładu w swoje projekty i cele.
  Rola mentora i coacha jest potężna w szkoleniu kultury i oczekiwań organizacji. Jest także znaczącym źródłem empirycznej wiedzy, historii, metod pracy i szkolenia w miejscu pracy.
  Jesteś podważany przez nowy personel Gen Y, aby zwracać na nie uwagę, rozpoznawać ich i zapewniać ekscytującą pracę. Aby zapewnić konstruktywną krytykę, którą oni faktycznie wdrożą, musisz najpierw nawiązać z nimi relację.
 1. Używaj pozytywnych słów, aby stworzyć miłe, uprzejme miejsce pracy, w którym członkowie Twojego personelu czują się rozpoznawani i nagradzani. Powiedz dziękuję. Okazuj wdzięczność za ciężką pracę i wkład. I, nie zapomnij powiedzieć, proszę również często.
  Zrobiłeś miłą robotę podczas tej prezentacji, Jim. Te wykresy były łatwe do naśladowania i dały mi świetny przegląd twojego postępu w projekcie, Elizabeth. Społeczne drobiazgi i komplementy należą do pracy. Bardziej miłe, uprzejme miejsce pracy jest doceniane przez wszystkich. Oto 40 sposobów na dziękowanie w pracy.
 2. Jedną z najlepszych form uznawania jest zapewnienie możliwości dla współpracującego pracownika. Możliwości mogą przybierać różne formy. Ale wszystkie z nich są poza normalnym codziennym wymogiem ich planu pracy .
  Pracownicy cenią sobie szanse na szkolenia i cross-szkolenia. Chcą uczestniczyć w specjalnym komitecie, w którym zauważono ich talenty. Chcieliby poprowadzić zespół, który realizuje ważny cel.
  Chętnie biorą udział w profesjonalnych spotkaniach stowarzyszeń i są dumni z tego, że reprezentują Twoją organizację na imprezach o charakterze obywatelskim i filantropijnym. Będą wdzięczni za zielone światło w związku z realizacją idei mającej na celu zwiększenie morale w miejscu pracy.
  Są chętni, by przestać robić część swojej pracy, które stały się dyskretne na korzyść nowych celów i zadań, które rozciągają ich umiejętności i rozwijają ich umiejętności.
 1. Pracownicy chcą wiedzieć, że wykonali dobrą robotę - a zwłaszcza, że ​​zauważyliście. Pracownicy chcą być wdzięczni i doceniani, każdego dnia może się wydawać. Jednak lider pracowników sprawia, że ​​inni ludzie czują się ważni i doceniani , dlatego częste uznanie przesyła potężne przesłanie.
  Podstawą tego udanego związku jest zdolność przywódcy do tego, aby ludzie czuli się ważni. Ważne jest, aby sukces menedżera był uzależniony od tego, czy pracownicy chcą go śledzić .
  Oprócz słów uznania, działania menedżera mówią głośno pracownikom o ich wartości. Zachowaj swoje zobowiązania wobec pracowników. Jeśli masz cotygodniowe spotkanie z każdym z członków zespołu raportującego, anuluj to spotkanie tylko w prawdziwym wypadku.
  Każda wiadomość o braku szacunku , którą wysyłasz, może całkowicie podkopać całą resztę energii, którą zainwestowałeś w skuteczne rozpoznanie. Zadaj sobie pytanie regularnie, czy tak traktuję kogoś, kto jest dla mnie ważny? Twoja odpowiedź na to pytanie mówi głośno o tym, jak postrzegają cię Twoi pracownicy.
 1. Możesz powiększyć wartość uznania przyznanego pracownikom. Uznanie jest silniejsze, jeśli chodzi o pracownika w kilku formach jednocześnie. Na przykład możesz podać mały prezent, gdy werbalnie dziękujesz i chwalisz pracownika.
  Możesz napisać notatkę do pracownika, która dokumentuje powody, dla których otrzymuje bon upominkowy. Możesz nazywać pracowników publicznie na spotkaniu i powiedzieć innym uczestnikom, co zrobili, aby zasłużyć na uznanie.
  Inne metody powiększania rozpoznawalności obejmują: wysyłanie ogłoszenia pocztą e-mail w całej firmie i publikowanie nazwisk pracowników w biuletynie firmy wraz z opisem ich wkładów. Możesz również zaksięgować uznanie na swojej stronie internetowej oraz w kanałach komunikacyjnych dla pracowników online.
  Również komunikaty z ogłoszeń w obszarach o dużym natężeniu ruchu są skuteczne. Kilka z tych metod ma dodatkową zaletę, polegającą na wzmacnianiu zachowań i wkładów, które chcesz widzieć od reszty pracowników.
 2. Gdy rozpoznajesz pracowników werbalnie, wypisz także uznanie . Bez względu na to, jakie uznanie dajesz pracownikowi, z czasem łatwo jest zapomnieć o słowach, zjeść smakołyk, wydać pieniądze i zrobić bonusową część tygodniowego planu wydatków. Właśnie dlatego chcesz towarzyszyć uznaniu listem lub notatką, która określa, co zrobił pracownik, dlaczego jest ważna i jak działania służyły Twojej organizacji.
  Przekaż kopię listu pracownikowi i kierownikowi działu lub dyrektorowi generalnemu, w zależności od wielkości firmy. Umieść kopię w pliku pracownika, aby pozytywne wysiłki pracownika zostały podświetlone w tym pliku. Pracownicy zapisują te notatki na zawsze.
  Przypinają je na ścianach swoich kabin, rozbijają kartotekę na szafce lub stanowisku pracy i przypinają je do tablic korkowych. Widziałem nawet notatkę przyklejoną do wielu metalowych pras. Kiedy krzyki się kończą, dostarczają pracownikowi zapis jego osiągnięć.

Skorzystaj z tych siedmiu wskazówek, aby poprawić ilość i jakość uznawania pracowników. Chociaż nie mogę zagwarantować przekształconego miejsca pracy, mogę zagwarantować, że Twoja kultura w miejscu pracy będzie bardziej pozytywnie wspierać Twoją zdolność do osiągania celów biznesowych. Twoi pracownicy będą szczęśliwsi i bardziej zaangażowani . Czy to nie brzmi jak wygrana dookoła?

Szukasz informacji o tym, co jest ważne w formalnym programie uznawania kwalifikacji? 6 klawiszy do udanego programu rozpoznawania

Więcej informacji na temat podziękowań i uznania pracowników