Jak ponownie złożyć wniosek o pracę po odrzuceniu

Powinieneś ponownie złożyć wniosek o pracę, jeśli po raz pierwszy odrzuciłeś ją i zobaczysz, że pozycja jest nadal publikowana lub została ponownie wystawiona na aukcję? Zależy, ale ogólnie rzecz biorąc, najgorsze, co może się zdarzyć, to to, że znowu zostaniesz odrzucony. Najlepiej scenariusz, możesz mieć większe szanse na uzyskanie akceptacji za drugim razem.

Kiedy ponownie zastosować po odrzuceniu

Wnioskodawcy często zastanawiają się, czy należy ponownie ubiegać się o pracę, o którą już ubiegali się w przeszłości.

Krótka odpowiedź brzmi: jeśli uważasz, że pozycja jest bardzo atrakcyjna, zazwyczaj nie ma nic do stracenia poza czasem. Szanse na otrzymanie poważnej uwagi za drugim razem będą większe, jeśli upłynie znaczny czas i / lub zwiększysz swoje poświadczenia w jakiś sposób. Zazwyczaj ponowne stosowanie nie ma sensu, dopóki minie co najmniej cztery miesiące od początkowej aplikacji.

Jeśli wcześniej przeprowadziłeś etap rozmowy kwalifikacyjnej i zostałeś finalistą lub otrzymałeś pozytywną opinię, możesz być wystarczająco silnym kandydatem, aby otrzymać ofertę tym razem, ponieważ może istnieć mniej konkurencyjna stawka.

Kolejnym powodem, dla którego warto rozważyć ponowne zastosowanie w przypadku upływu czasu, jest to, że pracownicy odpowiedzialni za wznawianie badań przesiewowych mogą się zmienić, a nowi kontrolerzy mogą mieć inne podejście do wiarygodności twoich poświadczeń. Nigdy nie wiesz, co dzieje się za kulisami. Pula wnioskodawców mogła ulec zmianie od czasu pierwszej aplikacji.

Pracodawca mógł dopracować swój profil dla idealnego kandydata. Z różnych powodów, tym razem możesz mieć większe szanse na wybranie.

Możliwe też, że nie wiesz na pewno, że zostałeś odrzucony, tylko że nie zostałeś wybrany. Wielu pracodawców nie przejmuje się przesyłaniem listów odrzucenia .

W takim przypadku nie zakładaj, że Twoje zgłoszenie zostało aktywnie odrzucone. Możliwe, że Twoje CV i list motywacyjny nie przeszły przez system śledzenia kandydata. W takim przypadku problem tkwi nie w twojej kandydaturze, ale w twoich materiałach aplikacyjnych - łatwiejsze rozwiązanie niż zdobycie nowego certyfikatu lub dodanie lat doświadczenia.

Celuj w swoje CV i listy

Większość dużych i wielu mniejszych pracodawców wykorzystuje systemy śledzenia kandydatów do przesiewania kandydatów. Te programy automatycznie zarządzają procesem rekrutacji, przyjmowaniem i sortowaniem CV oraz pomagają zatrudnić menedżerów i przedstawicieli HR w ich przeszukiwaniu.

Korzyści z punktu widzenia pracodawcy są oczywiste: ATS oszczędza czas, który musieliby w innym przypadku zainwestować, aby ludzie przeczesywali stosy życiorysów. Jednak może to stanowić poważny problem dla osoby poszukującej pracy, jeśli nie wiedzą, jak pisać swoje życiorysy zarówno dla ludzi, jak i dla robotów. Jeśli nadal będziesz aplikować do pracy online i nigdy nie usłyszysz niczego od prawdziwej, żywej osoby, możesz zostać złapany w sieci ATS. Może się zdarzyć, nawet jeśli masz pełne kwalifikacje. Wszystko sprowadza się do użycia właściwych słów kluczowych CV .

Słowa kluczowe opisują wymagania dotyczące określonej pracy, w tym umiejętności, certyfikaty, kwalifikacje edukacyjne i inne cechy, na które kieruje się menedżer ds. Rekrutacji.

Poświęć trochę czasu na kierowanie swoim CV i listem motywacyjnym , w tym słowami kluczowymi pasującymi do ogłoszenia o pracę , a będziesz miał większą szansę na rozpatrzenie wniosku o pracę. Nie bój się wymieniać umiejętności, które wydają ci się oczywiste - na przykład, jeśli lista stanowisk pracy wskazuje, że kandydat powinien zapoznać się z pakietem Microsoft Office, powinieneś to uwzględnić lub ryzykować odfiltrowanie z rywalizacji.

Pamiętaj także, aby w liście motywacyjnym wyróżnić dodatkowe doświadczenia, nagrody, osiągnięcia lub szkolenia, które zebrałeś od czasu ostatniej aplikacji.

Co napisać w swoim liście motywacyjnym

Zwykle odwołujesz się do swojego poprzedniego wniosku w swoim liście motywacyjnym, jeśli wcześniej przeprowadziłeś wywiady dla tego stanowiska. Możesz wspomnieć, dlaczego byłeś przekonany, że pracodawca i praca były doskonale dopasowane w wyniku tej ekspozycji i że doceniłbyś wynagrodzenie pracodawcy za to stanowisko.

Jeśli nie otrzymałeś listu odrzucenia lub nie udzielasz wywiadu i minęło dużo czasu, nie musisz odwoływać się do poprzedniego wniosku w swoim liście.