Jak napisać stronę o mnie (z przykładami)

Zapisywanie strony lub sekcji "O mnie" w portfolio , witrynie lub blogu nigdy nie jest łatwe. Ale dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli zastosujesz się do poniższego wzoru i skorzystasz z poniższych wskazówek, powinieneś być w stanie wygenerować angażujące oświadczenie "O mnie" bez zbytniego wysiłku. Pamiętaj też, że twoja strona "O mnie" jest żywym dokumentem, więc za każdym razem, gdy natrafisz na inspirację, możesz (i powinieneś) wrócić i zaktualizować stronę, aby upewnić się, że dokładnie odzwierciedla to, gdzie jesteś w życiu.

Zacznijmy.

Twoja sekcja "O mnie" powinna przekazać, kim jesteś i co robisz, jak się tam dostałeś i gdzie chcesz iść dalej. Poniższe ćwiczenia mogą być pomocne w ustaleniu tego wszystkiego. Poświęć około 5 minut na każde pytanie. Możesz użyć odpowiedzi "przykładowych", aby dać wyobrażenie o tym, jak ta odpowiedź może brzmieć w ostatecznej formie, ale pamiętaj, aby użyć własnych słów.

1. Co aktualnie robisz ( jeśli chodzi o twoją karierę ) i jak się tam dostałeś? W jaki sposób twoje tło czyni Cię wyjątkowym?

Przykładowa odpowiedź:

2. Z jakich aspektów najbardziej pasjonujesz się pod względem wykonywanej pracy? Czemu?

Przykładowa odpowiedź:

3. Co sądzisz o swoich największych osiągnięciach zawodowych i osobistych? W jaki sposób Twoje atrybuty przyczyniły się do tych osiągnięć? Bądź tak konkretny, jak tylko możesz.

Przykładowa odpowiedź:

4. Czego szukasz teraz? Jeśli szukasz pracy , rozważasz zmianę kariery lub chcesz wziąć udział w projektach zewnętrznych , wspomnij o tym w swoim oświadczeniu. (Podaj swój adres e-mail jako ostatnie zdanie.)

Przykładowa odpowiedź:

Wskazówki dotyczące pisania wspaniałej strony "O mnie"

1. Gdy wykonasz powyższe ćwiczenia, będziesz miał trochę materiału do pracy na swojej stronie "O mnie". Idealnie, każda odpowiedź powinna przejść do następnej. Ponownie, chcesz, aby gotowy produkt przekazał ci, kim jesteś i co robisz, jak się tam dostałeś i gdzie chcesz iść dalej. Gdy twoje odpowiedzi zostaną podzielone na akapity, będą czytać coś takiego:

Madison jest dyrektorem marketingu marki, z doświadczeniem w zarządzaniu globalnymi zespołami i wielomilionowymi kampaniami. Jej doświadczenie w zakresie strategii marki, projektowania wizualnego i zarządzania kontem informuje ją o uważnym, ale konkurencyjnym podejściu.

Madison jest napędzana pasją do zrozumienia niuansów reklamy międzykulturowej. Uważa się za "studenta na zawsze", pragnącego zarówno budować na swoich akademickich podstawach z psychologii i socjologii, jak i pozostać w zgodzie z najnowszymi cyfrowymi strategiami marketingowymi poprzez kontynuację zajęć.

Jej głód wiedzy i determinacji, aby włączyć informacje w czyn, przyczynił się do jej ostatnich sukcesów w Rockwell Group, gdzie prowadziła międzynarodowe, wielokrotnie nagradzane kampanie dla takich marek, jak Puma, Gucci i Rolex.

W międzyczasie znacznie poprawiła wydajność swojego zespołu, wdrażając strategiczne strategie zarządzania projektami i zapewniając równowagę między pracą a życiem prywatnym w jej departamencie. Madison uważa, że ​​uważność w miejscu pracy jest kluczem do sukcesu - zasada, że ​​żyje dzięki swoim zainteresowaniom jogą, medytacją, ogrodnictwem i malarstwem.

Madison pracuje obecnie jako niezależny dyrektor ds. Marketingu i zawsze jest zainteresowany wyzwaniem. Sięgnij do madisonblackstone@gmail.com, aby się połączyć!

2. Zdecyduj, czy chcesz używać trzeciej, czy pierwszej osoby. Pierwsza osoba polega na użyciu oświadczenia, jak w "Ja i ja", podczas gdy trzecia osoba (jak pokazano powyżej) używa "on / ona" lub "ona / ona". Znajdziesz w nim słowa "O mnie" napisane w obie strony. Najważniejsze jest to, że trzymasz się jednego, zamiast na przemian między nimi. Jeśli piszesz o "Oświadczenie" na stronie internetowej firmy, zazwyczaj zaleca się korzystać z trzeciej osoby. Jeśli jednak Twoja witryna jest osobistym portfolio lub blogiem, najlepiej skorzystać z pierwszej osoby.

3. Nie włócz się. Najprawdopodobniej uwaga czytelnika nie będzie zbyt długa. Staraj się, aby twoje zdanie było maksymalnie 250 słów, maksymalnie.

4. Zachowaj pokorę. Chociaż ważne jest uwzględnienie twoich osiągnięć i doświadczenia, rób to w rozsądny sposób, unikając dziwacznych stwierdzeń.

Deklaracje takie jak "Jestem najlepszym specjalistą od marketingu" to, lub "Każda firma, która mnie przywiodła na pokład, ma szczęście, że mnie masz" z pewnością cię skrzywdzi bardziej, niż pomoże ci zatrudnić.

5. Użyj własnego głosu. Nie używaj słów z tezaurusa lub książki biznesowej. Użyj swojego naturalnego głosu, starając się osiągnąć równowagę między osobistym a zawodowym. Nie przedstawisz się w ten sam sposób, w jaki byłbyś, na przykład, komuś, kogo właśnie spotkałeś w barze, ale nie powinieneś brzmieć jak polityk kandydujący na prezydenta. Bądź też szczery o swoich zainteresowaniach i celach.

6. Nie staraj się być zabawny, jeśli nie jesteś zabawny. Na niektórych stronach "O mnie" zobaczysz, że humor może być całkiem skuteczny. Jednak unikaj dowcipów, jeśli nie przychodzą ci one naturalnie i nie czuj się presją, by brzmieć sprytnie i zabawnie. Zamiast tego skoncentruj się na zbliżaniu się jako przystępnym i angażującym.

7. Bądź szczery. Strona "O mnie" powinna odzwierciedlać Twoje prawdziwe zainteresowania, niezależnie od tego, czy są one osobiste, czy związane z pracą. Nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś może użyć materiału w swoim oświadczeniu, aby nawiązać rozmowę. Na przykład, jeśli nie jesteś naprawdę zaangażowany w jogę, nie pisz, że jesteś jogą, lub jeśli nienawidzisz aspektu zarządzania kontem w swojej pracy, nie pisz, że pasjonujesz się doświadczeniem klienta.

8. Sprawdzaj, drukuj i czytaj na głos. Typos sprawiają, że wyglądasz nieostrożnie i zmniejszasz profesjonalizm swojej strony. Zatwierdź oświadczenie, gdy jest kompletne, i poproś znajomego, aby zrobił to samo. Następnie wydrukuj i przeczytaj na głos. Nie tylko pomoże ci to złapać inne literówki lub błędy gramatyczne, ale jest to najlepszy sposób, aby upewnić się, że wypowiedź brzmi naturalnie i brzmi jak ty. Jeśli coś jest nietypowe, zabawne lub po prostu nie wydaje się czymś, co powiesz, przerób zdanie, aż brzmi jak coś, co powiesz.

9. Dołącz linki, jeśli to możliwe i odpowiednie. Upewnij się, że Twój adres e-mail jest linkiem. Jeśli używasz słowa "doświadczenie", możesz połączyć to ze swoim profilem LinkedIn . Jeśli wspominasz o konkretnych projektach, nad którymi pracowałeś, dodawaj linki, kiedy tylko możesz, niezależnie od tego, czy jest to link do Twojego portfolio, pozytywny artykuł z wiadomościami, czy nawet wpis na blogu w swojej witrynie, który omawia te doświadczenia.

Więcej sposobów na promowanie siebie: Jak napisać doskonałe podsumowanie LinkedIn Jak dodać oświadczenie dotyczące marki do swojego CV | Przykłady i porady dotyczące wysokości podnoszenia