Jak napisać osobiste oświadczenie o poszukiwaniu pracy

Co to jest osobiste oświadczenie i dlaczego potrzebujesz go, gdy szukasz pracy? Osobiste oświadczenie o poszukiwaniu pracy to miejsce, w którym możesz wyrazić, dlaczego interesujesz się stanowiskiem i dlaczego dobrze pasujesz. W swoim oświadczeniu możesz zyskać trochę osobistego - wykorzystaj przestrzeń, aby dzielić się szczegółami i spostrzeżeniami na swój temat, i nawiązać kontakt z potencjalnymi pracodawcami.

Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak napisać udane osobiste oświadczenie, które będzie dalej szukać pracy.

Różne typy osobistych wypowiedzi

Osobiste oświadczenie może być zawarte w życiorysie lub CV. Podobnie jak osobista mowa winda lub sekcja podsumowania w CV , osobiste oświadczenie CV podkreśla twoje cele i umiejętności. Ponieważ CV może rozciągać się na kilka stron, pozwala to na prezentację widocznych szczegółów z poziomu dokumentu. Będziesz chciał napisać kilka zdań na osobiste oświadczenie w CV.

Lub może być konieczne napisanie osobistego oświadczenia w ramach podania o pracę. Pomaga to rekrutować menedżerów do oddzielania kandydatów ubiegających się o pracę w danej kategorii (np. Składanie wniosków o stanowisko "kierownik produkcji") od bardziej zaangażowanych kandydatów, którzy są zainteresowani firmą. Napisz coś, co pasuje do żądanej liczby aplikacji; jeśli nie jest dostarczony, dążyć do 250 do 500 słów.

Niezależnie od tego, gdzie się pojawi, twój cel w osobistym oświadczeniu jest taki sam: spróbuj połączyć swoje pochodzenie i cele z wykonywaną pracą.

Co powinieneś zawrzeć?

W swoim osobistym oświadczeniu chcesz nawiązać połączenie między tobą a pozycją. Pomyśl o tym jako o trzyczęściowym procesie:

  1. Podziel się kilkoma szczegółami na swój temat. Kim jesteś? Możesz powiedzieć takie rzeczy jak "Zaawansowany kierownik produkcji" lub "Ostatni absolwent z wyróżnieniem".
  2. Podkreśl swoje najważniejsze doświadczenia i talenty i dziel się tym, co przyniosłeś firmie. Pomyśl: "Silny, szybki pisarz zdolny do tworzenia kopii reklam, która angażuje i urzeka". lub "W ciągu moich lat jako kierownik projektu, nigdy nie przepuściłem szczegółów, wygrałem wewnętrzne nagrody dla najlepszego gracza zespołu, moje projekty zostały wydane na czas i dopasowane do wymaganych specyfikacji."
  1. Podaj trochę informacji na temat swoich celów zawodowych . Na przykład: "szukam stanowiska pisarza pracowniczego" lub "chętny do umieszczenia w średniej firmie jako inspektora nadzoru" lub "szukam stanowiska jako asystent produkcji, aby dalej rozwijać swoje umiejętności w telewizji i wykorzystać moje umiejętności zarządzania czasem test. "

Chociaż nazywa się to osobistym oświadczeniem, unikaj nadmiernego dzielenia się. Uwzględnij tylko te informacje, które są istotne dla danego zadania. Oznacza to, że jeśli ubiegasz się o stanowisko księgowego, nie musisz wspominać o swoim celu zostania pisarzem pracowniczym w magazynie.

Pamiętaj, że głównym celem osobistego oświadczenia jest dalsze poszukiwanie pracy.

Wskazówki dotyczące pisania poszukiwania pracy Osobiste oświadczenie

Twoje osobiste oświadczenie powinno zawsze być spersonalizowane - błędem jest ponowne użycie tego samego osobistego oświadczenia dla każdej pracy, o którą się ubiegasz. Nie musisz za każdym razem zapisywać osobistego oświadczenia od zera - wystarczy dokonać poprawek, aby odzwierciedlały one potrzeby firmy i cechy wymagane w opisie stanowiska.

Oto więcej wskazówek dotyczących pisania osobistego oświadczenia o pomyślnym poszukiwaniu pracy:

Poznaj swoich odbiorców: kieruj swoje osobiste oświadczenie na konkretne stanowisko i firmę. Poświęć trochę czasu na zbadanie firmy, aby dowiedzieć się, czego szukają u kandydata.

Dekoduj opis zadania, aby zrozumieć, że firma potrzebuje kandydata. Notuj, gdzie twoje kwalifikacje pasują do tego stanowiska.

Zrób kilka list: Co zrobiłeś, o czym powinni wiedzieć pracodawcy? Zrób listę swoich osiągnięć (pamiętaj, że podczas gdy rozchlapane nagrody są ważne, tak samo jak reorganizacja chaotycznego systemu, który daje każdemu uli, aby był przyjazny dla użytkownika). Brainstorm listę twoich talentów, jak również twoich miękkich , komunikacyjnych i ogólnych umiejętności .

Dość długo na swój pierwszy projekt - a następnie go uciąć: Miejmy nadzieję, że czas spędzony na myśleniu o potrzebach firmy i tym, co masz do zaoferowania, dał ci mnóstwo pożywienia, aby zacząć pisać swoje osobiste oświadczenie. W tym momencie nie martw się o długość; pisz tyle, ile chcesz. Następnie wróć i edytuj - skieruj kilka zdań na CV i około 250 do 500 słów w aplikacji.

Wytnij niepotrzebne słowa i klisze, które nie dodają znaczenia. Zamiast tego użyj czasowników akcji . Chociaż dobrze jest pisać w pierwszej osobie, unikaj nadmiernego używania słowa "ja". Staraj się zmieniać skład zdania.

Celuj w to: masz wiele umiejętności, zainteresowań i doświadczenia zawodowego. To, co chcesz podkreślić w jednej pozycji, niekoniecznie jest tym, co chcesz podkreślić w innym. Jeśli masz kwalifikacje zarówno pisarza, jak i redaktora, wybierz talent, który chcesz zawrzeć w swoim osobistym oświadczeniu - i spraw, by był on najbardziej odpowiedni dla danej pracy.

Przykłady osobistych wypowiedzi

Oto kilka przykładów osobistych wypowiedzi do wykorzystania jako inspiracja:

Więcej oświadczeń dotyczących marki dla osób poszukujących pracy

Wypełnianie wniosku o pracę

Co musisz wiedzieć o CV