Jak i dlaczego warto prowadzić firmę

Po co tracić czas na badania firmy? Jest kilka dobrych powodów, dla których warto badać firmy.

Powody dla firm badawczych

Przede wszystkim spędzanie czasu na szukaniu i na pracodawcach da ci wyobrażenie, jakie firmy są w twoich branżach i dziedzinach z wyboru.

Będziesz także w stanie określić, które firmy zatrudniają i jakie typy ofert pracy mają. Jeśli ubiegasz się o stanowisko, będziesz chciał dowiedzieć się wszystkiego, co możesz o firmie, zanim usiądziesz na rozmowę kwalifikacyjną.

Poza tym, po wszystkich badaniach, będziesz dobrze przygotowanym kandydatem do pracy. Znajomość specyfiki produktów, polityki i kultury firmy zrobi wrażenie na menadżerze rekrutującym, który jest żywo zainteresowany jego pozycją, oraz umiejętnością szybkiego przyswojenia się do produktywnej roli.

Skoncentruj się na swojej branży - lub twoim obszarze zainteresowań i wiedzy

Poświęć trochę swojego cennego czasu na badanie firmy, badając potrzeby i korzyści organizacji w Twojej branży, które wydają się oferować znacznie więcej niż inne. Czy oni konkretnie potrzebują ludzi w twojej dziedzinie?

Czy też generalizują się, jak to mówią, "czereśnia wybierz pracowników". Jeśli możesz, porozmawiaj z ludźmi, którzy tam pracują, aby ustalić, czy jest to miejsce, w którym chcesz pracować, i czy doceniliby twoje szczególne umiejętności. Nie chcesz, aby pewnego dnia zostałeś powitany, a następnie zwolniony sześć miesięcy później.

Pomocne jest również zapoznanie się z historią firmy, stabilnością finansową, produktami i usługami, personelem, a także pewnymi informacjami o kulturze firmy i sposobach jej dopasowania; większość firm, dużych i małych, ma strony internetowe (patrz poniżej), w których gromadzą najlepsze produkty.

Przygotowanie do rozmowy to kolejny powód do badania pracodawców. Będziesz chciał wiedzieć jak najwięcej o potencjalnym pracodawcy.

Standardowe pytania do wywiadu to "Co o nas wiesz?" i "Dlaczego chcesz tu pracować?" Badania pozwolą ci uzyskać świadomą, szczegółową odpowiedź - i właściwe pytania, pamiętaj: "rozmowa jest dialogiem".

Użyj swoich połączeń

Jeśli masz połączenie, które pomoże Ci znaleźć informacje poufne, użyj go. Czy znasz kogoś, kto tam pracuje? Zapytaj ich, jaka jest kultura firmy i jak dokładne i aktualne są informacje na ich stronie. Jeśli jesteś absolwentem college'u, zapytaj swojego Biura Karier, czy może podać listę absolwentów, którzy pracują w Twojej firmie docelowej. Następnie zadzwoń lub napisz e-mail i poproś o radę i pomoc.

Użyj katalogów, które pomogą Ci znaleźć te firmy

Możesz wyszukać Online Hoover według nazwy firmy lub słowa kluczowego. Superpages pozwala wyszukiwać według nazwy firmy, kategorii lub lokalizacji. Vault i WetFeet oferują osobom poszukującym pracy dogłębne spojrzenie na niektóre z najgorętszych branż. Zapewniają także doradztwo zawodowe oraz profile firmowe i branżowe.

Jeśli interesuje Cię wielki biznes, możesz przeglądać listę najlepszych firm z listy Fortune 500. Następnie spójrz na migawkę, aby poznać szczegóły firmy, przychody i dane kontaktowe. Fortune dostarcza podobne listy 100 najszybciej rozwijającym się firmom i 100 najlepszym firmom, dla których warto pracować.

Chcesz zagrać w tym wywiadzie?

Przeczytaj cokolwiek i wszystko, co możesz o swojej firmie docelowej. Użyj wyszukiwarki Google, aby znaleźć stronę internetową pracodawcy. Następnie przejrzyj witrynę, aby zobaczyć, co firma mówi o sobie.

Wiele razy można znaleźć artykuły lub linki na temat nowych produktów lub technologii, w których wspomniana jest firma. To dobre miejsce do zbadania, aby uzyskać więcej szczegółowych badań.

Następnie spójrz na to, co mówi reszta świata; Raporty Vault to dobry materiał do wyszukiwania konkretnych, szczegółowych informacji o konkretnym pracodawcy.

Poświęć trochę dodatkowego czasu na zbadanie firmy przed rozmową kwalifikacyjną, aby zrobić różnicę między uzyskaniem drugiego wywiadu (lub ofertą pracy) a przejęciem.

Sugerowane czytanie

Jak zostać zauważonym przez Twoją wymarzoną firmę