15 szybkich wskazówek, jak szybko uzyskać zatrudnienie

Jest kilka rzeczy, które nie zajmują dużo czasu, aby pomóc Ci szybko uzyskać zatrudnienie. Słyszałem od osób poszukujących pracy, które po prostu nie znały niektórych z tych rzeczy, które pomogą im w skutecznym poszukiwaniu pracy.

Jedna osoba, z którą ostatnio rozmawiałem, nie wiedziała, że po przesłuchaniu należy przesłać notatkę z podziękowaniami . Inny nie wiedział, że nie musi uwzględniać całego swojego wieloletniego doświadczenia w swoim CV

Niektóre rzeczy na liście to małe rzeczy, które mają znaczenie. Inne są na tyle istotne, że mogą przerwać poszukiwania pracy. Oto 15 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o poszukiwaniu pracy, które pomogą ci szybko znaleźć nową pracę.

Przejrzyj listę, aby sprawdzić, czy jest coś, czego nie robisz i spróbować.

15 szybkich porad, które pomogą szybko uzyskać zatrudnienie

1. Możesz zaoszczędzić czas na poszukiwaniu pracy, korzystając z zaawansowanych opcji wyszukiwania na tablicach ogłoszeń. Wszystkie główne tablice ogłoszeń (jak Indeed.com, SimplyHired.com, CareerBuilder, Monster i Dice) mają opcję "Wyszukiwanie zaawansowane", w której możesz wyszukiwać według słów kluczowych, lokalizacji, promienia lokalizacji, stanowiska, firmy, typu pracy, datę wysłania i inne opcje. Oto moja lista 10 najlepszych miejsc pracy i wskazówki dotyczące korzystania z opcji wyszukiwania zaawansowanego . Zapisz się do naszej 30-dniowej klasy New Job, aby przyspieszyć wyszukiwanie pracy.

Szybka wskazówka: znajdź nową pracę w ciągu 30 dni lub mniej

2. Ubieganie się o każdą znalezioną pracę nie zawsze jest dobrym pomysłem . Skoncentruj swoje poszukiwania na zleceniach, do których masz kwalifikacje. Będziesz miał większą szansę na wybranie na rozmowę kwalifikacyjną. Wysyłanie losowych życiorysów i listów motywacyjnych to strata czasu. Zanim zaczniesz polowanie, poświęć trochę czasu, aby zdecydować, jakiego rodzaju pracę szukasz.

Nawet lepiej, wymyśl listę docelową firm , dla których chcesz pracować, i staraj się, aby zostali zauważeni przez nich. Oto, jak zostać zauważonym przez Twoją wymarzoną firmę .

Szybkie porady: 7 najważniejszych powodów, dla których nie możesz ubiegać się o pracę Jak rozszyfrować ogłoszenie pracy

3. Nie przestawaj ubiegać się o pracę, gdy czekasz na odpowiedź od pracodawcy. Większość osób poszukujących pracy jest odrzucana przez ponad 15 pracodawców przed podjęciem pracy. Ucz się na błędach i staraj się aplikować, dopóki nie uzyskasz właściwej oferty. W najgorszym przypadku będziesz żonglował wieloma ofertami pracy . To dobra rzecz.

Szybka wskazówka: najlepsze sposoby ubiegania się o pracę

4. Potrzebujesz konkretnego listu motywacyjnego lub twoje CV może nie zostać rozpatrzone. Masz tylko kilka sekund, aby zaimponować menedżerowi ds. Rekrutacji na tyle, by wybrać Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Wiem, że zatrudniam menedżerów, którzy osobiście sprawdzają każdą aplikację i mówią mi, że jeśli nie pokazujesz, co możesz zrobić dla firmy w pierwszym akapicie listu motywacyjnego, nie dostaniesz wywiadu. Oto jak dopasować swoje kwalifikacje do pracy i wskazówki, jak napisać list motywacyjny .

Szybka wskazówka: przejrzyj przykłady listu motywacyjnego

5. Powinieneś również skierować swoje CV do pracy . To nie tylko list motywacyjny. Twoje CV powinno być edytowane i modyfikowane, więc jest tak blisko dopasowania do pracy, jak to możliwe.

W przeciwnym razie może nie zostać odebrane przez systemy śledzenia stosowane przez firmy, które wykorzystują do przesłuchiwania CV lub rekrutera, który je recenzuje. Oto jak napisać ukierunkowane CV .

Szybka wskazówka: przejrzyj przykłady CV

6. Nie musisz uwzględniać całego swojego doświadczenia w swoim CV . Ktoś udostępnił mi CV, które miało ponad 40 lat doświadczenia zawodowego . Niestety, to nikomu nie zaimponuje. Dochodzi do niego, a to za dużo informacji i za dużo doświadczenia dla większości ofert pracy. Oto, jakie doświadczenia i daty należy uwzględnić w CV .

Szybka wskazówka: 15 rzeczy nie włącza się do CV

7. W swoim CV możesz uwzględnić więcej niż zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin . Jeśli nie masz pracy, nie chcesz, aby Twoje CV wyglądało tak, jakbyś nie zrobił nic, odkąd zostałeś zwolniony. Poza historią zatrudnienia możesz użyć innych rzeczy, aby wzmocnić swoje CV.

Oto lista elementów, które należy uwzględnić w CV, gdy nie masz siły roboczej.

Szybka porada: jak włączyć pracę wolontariuszy do CV

8. Ubieraj się jak menedżer lub osoba odnosząca sukcesy w swoim zawodzie. Może wygląd nie powinien mieć większego znaczenia, ale tak. Pierwsze kilka minut rozmowy to moment, w którym można zrobić to krytyczne pierwsze wrażenie. Upewnij się, że jesteś odpowiednio ubrany w typ pracy i firmę, o którą się ubiegasz. Oto odpowiedni strój do przeprowadzania wywiadów dla różnych stanowisk pracy i środowisk pracy.

Szybka wskazówka: jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną

9. Bądź sobą. Susan Heathfield, ekspert ds. Zasobów ludzkich, mówi, że musisz być sobą. Rehearsed odpowiedzi, fałszywe uśmiechy i mówiąc to, co uważasz, że wywiad chce usłyszeć, zamiast tego, w co naprawdę wierzysz, wprowadzić w błąd pracodawcy. Pracodawcy chcą wiedzieć, kogo zatrudnili, i to jest osoba, której oczekują od pierwszego dnia pracy.

Szybka wskazówka: Wskazówki dotyczące uzyskiwania dostępu do wywiadu

10. Opowiadanie historii podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest doskonałym sposobem na podzielenie się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami . Jednym ze sposobów na pokazanie pracodawcy, jak naprawdę jesteś, jest opowiadanie historii. Gdy podczas rozmowy kwalifikacyjnej będziesz zadawać pytania, przekażesz konkretne umiejętności i doświadczenie, a także, jak radzisz sobie z sytuacjami, o które Cię pytano. Im więcej konkretnych informacji podasz, tym bardziej menedżer ds. Rekrutacji będzie wiedział, jakie masz kwalifikacje. Oto jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu .

Szybka wskazówka: Umiejętność tworzenia opowieści o biznesie

11. Nigdy nie mów nic złego o poprzednim pracodawcy. Kiedy byłem menedżerem ds. Zatrudniania, zwykłem krzyczeć, gdy ludzie obrzucali ich szefem. W rzeczywistości jednym z najczęstszych błędów w rozmowie kwalifikacyjnej jest obawa szefa lub współpracowników . Pierwszą rzeczą, o której będzie zastanawiał się ankieter, będzie to, co powiesz o swojej firmie, gdy będziesz się przemieszczał.

Szybka wskazówka: unikaj błędów związanych z rozmowami kwalifikacyjnymi

12. Po rozmowie kwalifikacyjnej należy przesłać notatkę z podziękowaniami. Po rozmowie kwalifikacyjnej należy podjąć dalsze działania. Jest to sposób na okazanie wdzięczności za wzięcie pod uwagę pracy. To także sposób na powtórzenie swoich zainteresowań i podzielenie się wszystkim, czego zaniedbałeś podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Oto jak podziękować za rozmowę o pracę wraz z przykładowymi notatkami z podziękowaniami i wiadomością e-mail.

Szybka wskazówka: Wywiad o pracę Dziękuję za przykłady listu

13. Tworzenie sieci jest niezbędnym elementem udanego polowania na stanowiska. Większość miejsc pracy wciąż znajduje się w sieci, niezależnie od tego, czy jest online, czy osobiście. Nigdy nie wiesz, kto może ci pomóc znaleźć następną pracę, chyba że powiesz o swoich powiązaniach, że szukasz pracy. Oto jak wykorzystać kontakty w firmie .

Szybka wskazówka: jak poprosić o skierowanie

14. Referencje mogą mieć duże znaczenie w zatrudnianiu . Referencje są ważne, a pracodawcy je sprawdzają. Otrzymuj rekomendacje od szefów, współpracowników, klientów, podwładnych i dostawców. Przechowuj je na stronach takich jak LinkedIn i udostępniaj je, gdy to możliwe. Jeśli martwisz się o uzyskanie kiepskiego odniesienia od swojego przełożonego, pracuj nad uzyskaniem osobistych referencji, które możesz dodać do swoich referencji. Oto, co zrobić w przypadku złych referencji .

Szybka wskazówka: kogo poprosić o referencję

Dopuszczalne jest ubieganie się o tę samą pracę więcej niż jeden raz . Więc złożyłeś podanie o wymarzoną pracę i nic nie usłyszałeś od firmy. Następnie zobaczysz pracę wysłaną ponownie. "Do zrobienia" jest w porządku, ale upewnij się, że starannie dopasowujesz swoje kwalifikacje do wymagań stanowiska w swoich życiorysach i listach motywacyjnych. Sprawdź też LinkedIn, aby zobaczyć, kogo znasz. Po raz drugi możesz otrzymać skierowanie. Oto, jak znaleźć kontakty w firmie .

Szybka wskazówka: jak ponownie się zastosować, gdy odrzuciłeś podanie o pracę

Wskazówki dotyczące premii

Poleruj swoje buty przed rozmową kwalifikacyjną. Ten jest dodatkowym, ale tak, menedżerowie zatrudnieni szukają swoich butów. Jeśli nie masz pasty do butów, działa skórzana lub uniwersalna czyścik do czyszczenia. Ważne jest, aby wyglądać najlepiej od stóp do głów!

Zwróć uwagę na szczegóły. Kiedy szukasz pracy, możesz poczuć się jak gra wielozadaniowa, aby spróbować nadążyć. Jest tyle rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, kiedy chcesz zaimponować potencjalnemu pracodawcy. Oto 10 ważnych rzeczy, o których nie należy zapominać, gdy poszukujesz pracy .