Wznów porady dla starszych osób poszukujących pracy

Wskazówki i porady dotyczące sprawdzania wieku Twojego CV

Wiek nie zawsze jest zaletą, gdy poszukujesz pracy, szczególnie na konkurencyjnym rynku pracy. Zatrudnieni menedżerowie mogą postrzegać starszych pracowników jako droższe do wynajęcia, ponieważ mają przestarzałe doświadczenie lub zbyt duże doświadczenie lub nie są obecni w dzisiejszych technologiach i miejscach pracy.

Jednym ze sposobów na przezwyciężenie percepcji, że twój wiek jest problemem jest potwierdzenie wieku i edycja CV. Ograniczenie tego, co umieścisz w swoim CV, z chronologicznej perspektywy, może pomóc osobom poszukującym pracy uniknąć piętna, że ​​potencjalny pracodawca uważa, że ​​jest "zbyt stary".

Ponadto, pokazując, że jesteś na bieżąco z najnowszą technologią i umiejętnościami potrzebnymi w twoim zawodzie, pomożesz zmaksymalizować swoje szanse na wybranie na rozmowę kwalifikacyjną.

Zapoznaj się z tymi poradami dotyczącymi pisania CV dla starszych osób poszukujących pracy, aby pomóc w promowaniu swojej kandydatury i zaprezentowaniu swoich umiejętności pracodawcom.

Wznów porady dla starszych osób poszukujących pracy

Ogranicz swoje powiązane doświadczenia. Ogranicz związane z tym doświadczenie (związane z pracą, o którą się ubiegasz) dołączasz do swojego CV do 15 lat, pozostawiając starsze prace z twojego CV w całości lub dołączasz, bez dat, w innej sekcji.

Twoje inne doświadczenie. Pozostaw swoje inne doświadczenie z CV lub wymień je bez dat w kategorii Inne doświadczenie lub Więcej doświadczenia.

Nie uwzględniaj dat. Nie zaliczaj daty ukończenia szkoły średniej ani daty ukończenia college'u w przypadku jakichkolwiek innych kursów lub kursów doskonalenia zawodowego. Jeśli masz wykształcenie wyższe, nie umieszczaj liceum w swoim CV.

Uważaj na lata. Nie podawaj długości doświadczenia, które masz w swoim życiorysie, jeśli go używasz. Na przykład nie jest korzystne stwierdzenie, że masz 20 lub 30 lat doświadczenia. Oznaczę Cię jako starszą.

Celuj w swoje CV. Poświęć trochę czasu na napisanie ukierunkowanego CV, które jest dostosowane, tak aby podkreślało twoje doświadczenie, które jest szczególnie istotne dla pracy, o którą się ubiegasz.

Rozważmy życiorys funkcjonalny lub kombinowany. Rozważ skorzystanie z funkcjonalnego życiorysu , zawierającego listę osiągnięć u góry wznowienia lub wznowienie połączenia , a nie chronologiczny życiorys , w którym wymienione są twoje wrażenia z datą.

Podkreśl swoje umiejętności. Promuj fakt, że jesteś na bieżąco z aktualną technologią, włączając najnowsze znane Ci programy i rezygnując z nieaktualnej technologii.

Pokaż, że jesteś połączony. Umieść link do swojego profilu na LinkedIn w CV. Pokaże on menedżerów ds. Zatrudniania, którzy są zaangażowani w bieżące środki komunikacji i tworzenia sieci.

Polskie swoje CV. Prezentacja ma znaczenie. Upewnij się, że Twoje CV jest dopracowane i dobrze zaprezentowane. Nie chcesz, żeby twoje CV wyglądało na staroświeckie.

Przygotuj się na e-mail swoje CV. Pamiętaj, że większość życiorysów jest wysyłanych pocztą e-mail lub przesyłanych na stronę firmy lub na stronie z ofertami pracy w celu ubiegania się o pracę. Prześlij kopię swojego CV do siebie, aby mieć pewność, że formatowanie nie zostanie utracone podczas transmisji. Zapoznaj się z tymi wytycznymi dotyczącymi etykiety e-mail, aby upewnić się, że przestrzegasz właściwego protokołu wysyłania e-maili do CV.

Więcej porad dotyczących resume

Zapoznaj się z najważniejszymi poradami dotyczącymi resume, aby wybrać format CV, wybierając czcionkę CV, dostosowując swoje CV, używając słów kluczowych resume , wyjaśniając luki w zatrudnieniu i więcej wskazówek na temat pisania wywiadów wygrywających wywiady.

Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy dla starszych pracowników

Wskazówki i porady dotyczące radzenia sobie z dyskryminacją ze względu na wiek, przyspieszenia poszukiwania pracy i promowania swojej kandydatury do zatrudnienia.

Dodatkowe informacje

Wskazówki dotyczące listu motywacyjnego dla starszych osób poszukujących pracy