Jak zachować aktualność swoich umiejętności zawodowych

Czynność zatrudniania zależy od wielu czynników. Niektóre są poza twoją kontrolą, ale są też inne, nad którymi możesz popracować, aby zwiększyć twoją rentowność.

Jeśli szukasz awansu w pracy lub chcesz zmienić pracę, poświęcenie czasu na doskonalenie umiejętności i kwalifikacji znacznie ułatwi podjęcie kolejnego kroku w karierze.

Osoby, które stale podnoszą swoje kwalifikacje, aby nadążyć za rozwojem w swojej dziedzinie, będą miały największe szanse na dobre wyniki w karierze, zarówno ze swoim obecnym pracodawcą, jak i podczas poszukiwania pracy.

6 sposobów na utrzymanie aktualnych umiejętności zawodowych

1. Sprawdź najbardziej pożądane umiejętności dla Twojego zawodu. Pierwszym krokiem w utrzymaniu aktualnych umiejętności jest identyfikacja umiejętności, które pracodawcy najbardziej cenią w swojej dziedzinie. Przejrzyj tytuły stanowisk dla swojej kariery. Zapoznaj się również z najważniejszymi umiejętnościami wymaganymi przez pracodawców , zarówno ogólnymi, jak i specyficznymi dla stanowiska.

Szukaj miejsc pracy, takich jak Indeed lub SimplyHired, używając zwrotów związanych z pracą, aby uzyskać tytuły najbardziej odpowiednie dla obecnej pracy i stanowisk, w których chciałbyś pracować, gdybyś mógł. Przejrzyj opisy stanowisk i zrób listę umiejętności, których pracodawcy najczęściej szukają u kandydatów.

2. Zdobądź Szufelkę. Porozmawiaj z pracownikiem działu kadr u Twojego obecnego pracodawcy, aby uzyskać lepszy wgląd w najbardziej preferowane umiejętności w swoim zawodzie. Przeanalizuj tło wyróżniających się wykonawców u swoich pracodawców lub gwiazd ze stowarzyszeń zawodowych i poznaj umiejętności, które pomogły im osiągnąć sukces.

Opisy w profilach LinkedIn wykonawców wysokiego szczebla również mogą zapewnić wgląd. Zwróć uwagę na umiejętności, które referenci wspominają w rekomendacjach na LinkedIn dla tych osób. Przejrzyj programy na konferencje i warsztaty online dla swojej dziedziny, aby uzyskać wgląd w inne obszary wiedzy lub umiejętności, które ludzie w Twojej dziedzinie chętnie zdobędą.

3. Sporządź plan. Po zidentyfikowaniu swoich umiejętności docelowych, przygotuj plan wzmocnienia lub zdobycia umiejętności najbardziej pożądanych dla Twojego zawodu. Stowarzyszenia zawodowe oferują warsztaty na corocznych i regionalnych konferencjach oraz przez cały rok. Wiele organizacji ma internetowe samouczki lub warsztaty. Przejrzyj agendy i porozmawiaj z liderami tych organizacji, aby zidentyfikować możliwości.

4. Weź udział w warsztatach. Warsztaty technologii lub samouczki online są często oferowane przez dostawców oprogramowania i grupy stron trzecich. Na przykład dostępne są bezpłatne lub tanie kursy programowania online .

Porozmawiaj ze specjalistami IT w swojej organizacji, aby ustalić, co oferuje twój pracodawca i uzyskać rekomendacje na temat innych renomowanych dostawców usług edukacyjnych. Wiele organizacji zawodowych będzie miało komitet technologiczny, a przewodniczący może również mieć kilka przydatnych sugestii.

5. Idź do szkoły. Ponadto, sprawdź w lokalnych szkołach wyższych i programach kształcenia dorosłych, ponieważ często oferują one kursy lub seminaria, aby pomóc pracownikom w podnoszeniu wiedzy i umiejętności.

6. Wolontariusz. Wolontariusz do podejmowania projektów w pracy lub wolontariatu w organizacjach, w których możesz rozwijać i stosować umiejętności, nad którymi pracujesz. Twoim ostatecznym celem powinno być udokumentowanie swoich kluczowych umiejętności, gdy chcesz wylądować nową pracę, zdobyć awans lub uzasadnić podwyżkę.

Twoja praca wolontariacka może być zawarta w Twoim CV, podobnie jak płatna praca.

Wyróżnij swoje odpowiednie umiejętności podczas ubiegania się o pracę

Pamiętaj, aby odwołać się do najważniejszych umiejętności w listach motywacyjnych i wznowić. Ważne jest, aby to, co umieściłeś w materiałach do składania ofert, było tak blisko dopasowania do pracy, jak to tylko możliwe. Oto jak dopasować swoje umiejętności do wymagań stanowiska pracodawcy. Im bliżej jesteś, tym większe masz szanse na zdobycie pracy.

Zacząć od nowa

Po wykonaniu niektórych lub wszystkich powyższych czynności zacznij od nowa. Utrzymywanie aktualnych umiejętności jest ciągłym procesem. Technologia ciągle się zmienia, a Twoje umiejętności muszą nadążać za tobą, abyś był jak najbardziej rynkowy.

Jeśli planujesz regularnie spędzać czas, będziesz w stanie podnosić swoje umiejętności bez większego wysiłku.

Łatwiej jest planować z wyprzedzeniem niż walczyć, gdy szukasz pracy i uświadomić sobie, że nie masz kwalifikacji, których poszukują pracodawcy.