Co jeśli nie mogę znaleźć pracy?

Na trudnym rynku pracy możesz robić wszystko dobrze, ale wciąż masz trudności ze znalezieniem pracy . Możesz również znaleźć się w sytuacji, w której Twoja praca Cię nie opłaca i masz trudności ze znalezieniem nowej pracy. Dopóki właśnie ukończyłeś szkołę, niedawno zostałeś zwolniony lub jesteś gotowy na zmianę pracy, ważne jest, aby zachować Perspektywa, gdy kontynuujesz polowanie na pracę. Nie wygląda na to, by zdawać się desperacko w rozmowie kwalifikacyjnej.

Znalezienie pracy Twoim pierwszym priorytetem

Po pierwsze, należy przyspieszyć proces poszukiwania pracy. Ważne jest, abyś ustalał cel i trzymał się go co tydzień. Cel ten może oznaczać znalezienie i zastosowanie do pięciu lub dziesięciu ofert pracy tygodniowo, każdego tygodnia, aż do momentu zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin. Może być zniechęcające, jeśli szukasz i nie daje żadnych wyników. W takim przypadku możesz poprosić kogoś o sprawdzenie swojego CV i rozważenie możliwości uzyskania pomocy w procesie rozmowy kwalifikacyjnej. Pamiętaj, aby użyć każdego połączenia, jakie tylko możesz. Może być konieczne poszerzenie wyszukiwania ofert pracy o szerszy zakres zadań lub więcej lokalizacji. Jeśli właśnie ukończyłeś studia, twoja szkoła ma zasoby, z których możesz skorzystać, szukając pracy .

Poszerz swoje wyszukiwanie

Poszerzając wyszukiwanie, możesz potrzebować rozszerzyć obszary lub miasta, w których chcesz pracować.

Może być konieczne rozważenie pracy na wsi lub przeprowadzki w całym kraju w celu znalezienia pracy. Musisz pracować ze swoimi kontaktami. Poproś o pomoc przyjaciół, rodzinę i dalekich znajomych. Jeśli słyszysz o otwarciu w firmie, spróbuj znaleźć kogoś, kto tam pracuje i może nawiązać kontakt.

Zastanów się nad rozszerzeniem swojej dziedziny lub specjalności. Możesz mieć stopień naukowy w programowaniu komputerowym, a okręg szkolny może szukać programisty dla konkretnego projektu.

Rozwiń swoje kwalifikacje

Kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że jesteś wykwalifikowany do pracy. Możesz rozważyć podjęcie pracy na własny rachunek lub staż w dziedzinie, w której chcesz pracować lub na pół etatu . Te rzeczy często otwierają drzwi do pracy w pełnym wymiarze godzin, a nawet jeśli nie, dadzą ci więcej doświadczenia, aby umieścić swoje CV. Dodatkowo, jeśli to możliwe, możesz rozważyć uzyskanie dodatkowych certyfikatów w swoim zawodzie. Powinieneś także sprawdzić, czy nie masz czegoś, co przeszkadza Ci w znalezieniu pracy, jak w złej historii kredytowej. Możesz rozwiązać ten problem, jeśli zdajesz sobie sprawę, że stoi na Twojej drodze.

Wykonaj swój plan B

Jeśli nie możesz znaleźć pracy, musisz mieć plan, z którego możesz skorzystać.

Nie ma powodu, aby nie pracować, zwłaszcza jeśli nie masz zasiłku dla bezrobotnych, ponieważ jesteś ostatnim absolwentem. Zawsze dostępne są prace w niepełnym wymiarze godzin. Wynagrodzenie może być niskie, a godziny niezbyt wielkie, ale lepsze niż nie zarabianie w ogóle. Praca z godzinami wieczornymi lub nocnymi pozostawi wolny dzień, aby móc dalej szukać pracy. Stoły do ​​oczekiwania, pizze, praca w UPS lub podobnej firmie lub półki z zapasami to opcje, które dobrze się opłacają i mogą pomóc Ci w odpłynięciu, podczas gdy możesz dalej szukać pracy. Nie pozwól sobie na pracę, w której nie zarabiasz, ile jesteś wart .

Rozważ swoje wydatki

Wreszcie, powinieneś rozważyć swoje wydatki, aby uniknąć długu, gdy szukasz pracy. Możesz zastanowić się nad warunkami mieszkaniowymi, gdy patrzysz. Najlepszą sytuacją jest sytuacja, w której można dzielić się wysokimi kosztami najmu z innymi. Może to oznaczać grupę współlokatorów lub może oznaczać powrót do domu, podczas gdy nadal szukasz pracy. Chociaż powrót do domu może nie być atrakcyjny, może zapobiec dalszemu zadłużaniu się. Jest to jednak trudna sytuacja i nie chcesz być w to wciągany jako trwałe rozwiązanie. Powinieneś także utrzymywać swoje wydatki na jak najniższym poziomie. Nie wydawaj ton na nowe ubrania lub gry wideo. Możesz to zrobić, gdy otrzymasz pierwszą wypłatę.

Bądź ostrożny, jeśli chodzi o powrót do szkoły

Ostrożność wielu absolwentów rozważa uczęszczanie do szkoły wyższej w nadziei, że rynek pracy będzie lepszy po ukończeniu studiów wyższych. Jeśli rozważasz zrobienie tego, powinieneś dokładnie rozważyć opłacalność tego stopnia i upewnić się, że rzeczywiście będzie on wart pieniędzy, które włożysz w jego uzyskanie. Powinieneś także unikać gromadzenia jakiegokolwiek długu, ponieważ nie ma gwarancji, że rynek poprawi się znacznie w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat.