Pytania, które należy zadać przed powrotem do Graduate School

Czy Graduate School pomoże mi poprawić moje finanse?

Absolwent szkoły może zakwalifikować Cię do szerszej gamy stanowisk. W zależności od badanej dziedziny może to oznaczać znaczny wzrost twojego potencjału zarobkowego, ale w przypadku niektórych pól może to nie być tak dużo, jak myślisz. Powody, dla których rozważasz powrót, powinny być w znacznym stopniu obciążone decyzją o powrocie. Wiele osób wraca do szkoły, ponieważ mają trudności ze znalezieniem pracy. Planowanie radzenia sobie z przejściem między college'em a pracą pomoże ci ustalić, czy szkoła dla absolwentów jest właściwym wyborem dla ciebie. Ważne jest, aby uświadomić sobie, że po ukończeniu studiów będziesz w takiej samej sytuacji, w jakiej teraz jesteś, a żadna szkoła nie zagwarantuje, że znajdziesz pracę po ukończeniu studiów. Ważne jest również, aby starannie wybrać szkołę, do której jedziesz po powrocie do szkoły. Oto kilka typowych pytań, które powinieneś zadać sobie przed powrotem do szkoły.

 • 01 W jaki sposób stopień poprawi moją aktualną sytuację w miejscu pracy?

  Jeśli spędziłeś kilka lat pracując na swoim stanowisku i wiesz, że potrzebujesz wyższego stopnia, aby zakwalifikować się do awansu lub przenieść na stanowisko kierownicze, powinieneś zdecydowanie rozważyć powrót do szkoły. Jeśli masz trudności ze znalezieniem pracy w polu, w którym chcesz pracować, nowy stopień może nie pomóc ci znaleźć pracy. Przed powrotem do szkoły powinieneś rozważyć poszerzenie swojej pracy, poszukiwanie w powiązanych dziedzinach oraz w większej lokalizacji geograficznej. Znalezienie pracy zajmuje trochę czasu, a znalezienie znajomych może być trudne nawet po znalezieniu pracy. Przed powrotem do szkoły powinieneś mieć sesję planowania kariery zawodowej, aby upewnić się, że pomoże ci to osiągnąć pożądane rezultaty. Jeśli jesteś gotowy, aby przejść do nowej pracy , powinieneś upewnić się, że desperacja, aby opuścić bieżącą pracę, nie prowadzi do decyzji o powrocie do szkoły.
 • 02 Czy dyplom poprawi moje wynagrodzenie?

  Istnieje wyższy wzrost zarobków w uzyskaniu MBA w stosunku do większości innych stopni magisterskich. Na przykład, zwiększysz swój potencjał zarobkowy, jeśli uzyskasz tytuł magistra w dziedzinie edukacji, ale z takim samym potencjałem jak w przypadku MBA. Jeśli uzyskujesz stopień, przede wszystkim w celu poprawy swojej sytuacji płac, powinieneś rozważyć, ile będzie kosztować uzyskanie dyplomu. Nie ma sensu zadawać 100 000 USD długu za dyplom, jeśli tylko zwiększysz swój potencjał zarobkowy o około 10 000 $ rocznie. Nie oznacza to, że nie powinieneś wracać do szkoły wyższej, ale w niektórych sytuacjach mieć dużo więcej sensu, aby przejść do państwowego programu, który jest bardziej przystępny niż prywatna uczelnia, nawet jeśli oznacza to trochę więcej czasu na zdobycie dyplomu.

 • 03 Czy chcę kontynuować na tym polu kariery?

  To jeden z powodów, dla których uzyskanie prawdziwego doświadczenia w świecie to dobry pomysł. Wiele osób specjalizuje się w danej dziedzinie, a następnie odkrywa, że ​​nienawidzi pracy we wszystkich aspektach tej dziedziny i decyduje się na zmianę kariery . Jeśli nigdy nie pracowałeś w branży, w której zdobywasz stopień naukowy, powinieneś spróbować zdobyć doświadczenie zawodowe, zanim przejdziesz do następnego stopnia. Wakacyjne staże to świetny sposób na zrobienie tego, gdy jesteś w szkole. Jeśli wrócisz, aby zmienić pola kariery, powinieneś spróbować zdobyć doświadczenie w dziedzinie, w której chcesz się znaleźć.

 • 04 W jaki sposób powróci do szkoły średniej wpływa na mój styl życia?

  Jeśli planujesz powrót do szkoły w pełnym wymiarze i mieszkasz w całości na kredytach studenckich lub stypendiach, czy jesteś w stanie zmniejszyć swój styl życia? Jeśli planujesz uczęszczać na zajęcia wieczorowe lub program studiów niskodokładowych, czy zadałeś sobie pytanie, jak wpłynie to na twoje obecne relacje. Jeśli jesteś w związku małżeńskim, twój współmałżonek musi wspierać decyzję i ofiary, które będziesz podejmował. Musisz pracować, aby jak najlepiej uniknąć długów. Ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób powrót do szkoły wpłynie na twoją zdolność do pracy i zarządzania innymi aspektami twojego życia, jeśli planujesz kontynuować pracę. Jeśli chcesz się przenieść do swojego programu, musisz znaleźć nową pracę i zastanowić się, jak znaleźć pracę do szkoły.

 • 05 Czy istnieją alternatywne sposoby płacenia za Graduate School?

  Wielu pracodawców jest skłonnych zapłacić za całość lub część zajęć, jeśli ma im to pomóc w przyszłości. Skontaktuj się z działem zasobów ludzkich, aby sprawdzić, czy Twoja firma oferuje program zwrotu czesnego. Chociaż możesz poświęcić nieco więcej czasu na zdobycie dyplomu, jeśli pójdziesz w niepełnym wymiarze godzin w godzinach wieczornych lub w weekend, możesz zachować swój obecny styl życia i uzyskać stopień, który chcesz lub potrzebujesz. Złóż wniosek o dotacje i stypendia. Jeśli wracasz na pełen etat, zgłoś się do wszystkich asystentur. Zanim złożysz podanie, określ, ile jesteś w stanie pożyczyć, aby zapłacić za szkołę.