Wskazówki dotyczące rozpoczęcia nowej pracy dla introwertyków

Przedstawienia. Spotkanie wielu nowych ludzi. Grupy orientacyjne. Biorąc udział w dużych powitalnych lunchach. Pierwsze dni w każdej pracy mogą być przytłaczające i zastraszające. Dotyczy to każdego, ale introwertycy , którzy dążą do sytuacji "jeden na jeden" i oddalają się od dużych grup, mogą uznać pomysł rozpoczęcia nowej pracy za szczególnie zastraszający.

Wskazówki dotyczące rozpoczęcia nowej pracy dla introwertyków

Odkryj strategie, dzięki którym Twój pierwszy tydzień na nowej pracy odniesie sukces, bez względu na to, czy jesteś introwertyczny, trochę nieśmiały, czy po prostu denerwujesz się tym, że zaczynasz nową rolę.

Powiedz tak, ale nie za dużo

Może się wydawać, że warto wybrać jedną z dwóch skrajności: powiedzieć "tak" każdemu zaproszeniu, od drinków do kawy na powitalny lunch, dołączyć do ligi softballowej biura lub odrzucić wszystkie zaproszenia. Staraj się znaleźć szczęśliwe medium: powiedz "tak" rzeczy, które dobrze pasują do twojej osobowości, i odrzuć działania daleko poza twoją strefę komfortu.

Jeśli pogardzasz sportem, śmiało zgłoś się do ligi softballowej. Oczywiście, weź udział we własnym lunchu powitalnym i staraj się dołączyć do co najmniej kilku związanych z pracą działań społecznych, na które jesteś zaproszony. Uważaj, aby się nie przecenić - jeśli zgodzisz się na pracę w poniedziałek, weź wtorkowe i środowe noce.

Celuj w One-on-One

O ile to możliwe, kierować interakcjami społecznymi z kolegami w kierunku małych spotkań. Zaproś swoich rówieśników do kawy lub dołącz do małej grupy na lunch. Prawdopodobnie nie ma taktownego sposobu na rezygnację z dużego powitalnego lunchu lub wymaganej orientacji dla nowych pracowników , ale nawet tam możesz skupić swoją uwagę tylko na ludziach siedzących wokół ciebie.

Nawet jeśli należysz do dużej grupy, możesz ją zmniejszyć, mówiąc tylko do jednej lub dwóch osób naraz.

Przygotuj swoje wprowadzenie

Bycie na miejscu może być niewygodną pozycją dla introwertyków - lub kogokolwiek, kto naprawdę nie uwielbia być w centrum uwagi. Przed pierwszym dniem nowej pracy , spróbuj sobie wyobrazić i zaplanować z wyprzedzeniem prawdopodobne scenariusze, takie jak wprowadzenie na spotkanie zespołu.

Poćwicz, jak się przedstawisz, dzieląc się hobby i danymi osobowymi, a także przegląd historii pracy.

Znajdź miejsce prywatne

Prawie każde biuro - nawet te z otwartymi planami piętra - ma spokojne miejsce, do osobistych rozmów z lekarzem, spotkań jeden-na-jeden lub skoncentrowanej pracy. Nie myśl, że musisz sam znaleźć to wszystko: poproś nowych współpracowników o wskazanie ciszy. Możesz wspomnieć, że czasami musisz ukryć się przed zgiełkiem, aby skoncentrować się na pracy, a nawet zacytować konkretny, szczegółowy projekt, który może wymagać twojej pełnej uwagi.

Poświęć czas dla siebie

Czy możesz opracować harmonogram pracy z domu na dzień w tygodniu? Czy masz drzwi do biura, które możesz zamknąć? Tego typu profity mogą być luksusem, szczególnie dla pracowników rozpoczynających karierę. Rozwijaj inne sposoby samodzielnego spędzania czasu poza biurem, odśwież się od dużych spotkań i ciągłych rozmów w pobliżu. Jeśli działa zgodnie z harmonogramem, możesz przyjechać do pracy wcześnie lub odejść późno. Lub po prostu znaleźć pobliski park lub kawiarnię, aby odwiedzić kilka minut samotności.

Udostępnij swój preferowany styl pracy

Nie ma potrzeby, aby zrobić z tego dużą część, ale możesz swobodnie powiązać swój styl pracy ze współpracownikami lub menedżerem.

Możesz nawet wspomnieć o tym od niechcenia we wstępie, komentując, że jesteś w trakcie milczenia podczas dużych spotkań, lubisz łączyć się jeden na jednego.