Wskazówki dotyczące rozpoczynania kariery w reklamie

Chcesz rozpocząć karierę w reklamie? Programiści reklamowi tworzą reklamy płatne dla telewizji, radia, mediów drukowanych i internetowych oraz opracowują strategie skutecznego kierowania reklam na określone grupy konsumentów, którzy mogą kupować produkty lub usługi. Prace te są wykonywane przez agencje reklamowe i medialne w imieniu organizacji klientów, a także przez wewnętrzny personel marketingowy dla własnych organizacji.

Praca w reklamie

Oferty pracy z agencjami reklamowymi zazwyczaj należą do następujących kategorii:

Pracownicy działu kreatywnego projektują wizualne komponenty reklam i piszą kopie reklam, reklam drukowanych i stron internetowych. Kreatywny asystent, asystent kopiowania i asystent projektowania to typowe role na poziomie podstawowym. Talent artystyczny, kreatywne myślenie i umiejętność pisania, udokumentowane przez portfolio, są kluczowe dla kandydatów poszukujących pracy.

Dział medialny bada odpowiednie rynki zbytu dla konkretnych celów konsumenckich, formułuje plany, aby dotrzeć do tych odbiorców po odpowiednich kosztach, a także kupuje czas i przestrzeń od mediów. Asystent media planner, asystent badacza mediów lub asystent kupującego media to typowe role na poziomie podstawowym. Umiejętności analityczne , zdolności ilościowe i umiejętności negocjacyjne są cenione przez pracodawców pracowników mediów.

Członkowie personelu w zakresie usług kont pomagają klientom i pracownikom agencji pomagać w organizowaniu planów i zaspokajaniu potrzeb klientów.

Koordynatorzy konta wspierają pracę menedżerów konta na poziomie wejścia. Finesse z ludźmi, umiejętności komunikacyjne , dbałość o szczegóły, umiejętności organizacyjne i prezentacyjne są kluczowe dla sukcesu.

Dział Produkcji odpowiada za fizyczne tworzenie reklam i reklam interaktywnych.

Asystenci produkcji wspierają pracę producentów i menedżerów produkcji w tym procesie twórczym. Nowi pracownicy muszą być zorientowani na szczegóły, zaradni, dobrze zorganizowani i mieć wyczucie komunikacji wizualnej.

Wymagania edukacyjne

Licencjat jest wymagany w przypadku większości reklam, promocji i stanowisk zarządzania marketingowego. W przypadku stanowisk związanych z zarządzaniem reklamą pracodawcy mogą preferować tytuł licencjata w dziedzinie reklamy lub dziennikarstwa.

Wskazówki dotyczące rozpoczynania kariery w reklamie

Licealiści i studenci mogą przygotować się do wejścia w pole reklamowe, wykonując niektóre lub wszystkie z poniższych czynności:

Rozwijaj solidną wiedzę z zakresu marketingu , biorąc lekcje, które eksponują Cię na teorie i strategie marketingu produktów i usług.

Pracuj dla swojej szkolnej gazety, czasopisma lub rocznika w dziale reklamy. Możesz wziąć udział w roli, która zapewni Ci doświadczenie w projektowaniu / układaniu reklam, pisaniu kopii, zabezpieczaniu klientów reklamowych i opracowywaniu opcji reklamowych odpowiadających ich potrzebom.

Twórz strony internetowe i blogi dotyczące interesujących Cię tematów. Wykorzystaj media społecznościowe i inne techniki marketingowe, aby promować swoje witryny i zwiększać ruch. Udokumentuj swój sukces w poszerzaniu grona odbiorców.

Rozgrywaj role promocyjne i promocyjne w klubach i organizacjach studenckich.

Twórz i twórz kreatywne plany, aby zwiększyć frekwencję na imprezach i zwiększyć członkostwo w klubie.

Zapisz się na zajęcia reklamowe i seminaria, na których możesz tworzyć kampanie dla swojego portfolio. Uczniowie kierowani na dział kreatywny powinni rozważyć wyspecjalizowane szkoły reklamowe, takie jak "Creative Circus" lub "The Portfolio Center".

Pracuj dla swojej kampusowej telewizji lub stacji radiowej, gdzie możesz tworzyć i produkować reklamy. Często wiąże się to z opracowywaniem kampanii dla punktów usług publicznych dla organizacji uniwersyteckich / społecznościowych.

Spotkaj się z profesjonalistami ds. Reklamy, aby przeprowadzić wywiady informacyjne, aby dowiedzieć się więcej o tej dziedzinie. Otrzymuj zalecenia dla profesjonalistów, którzy będą kierować reklamy z biur poradnictwa i karier oraz kontaktów rodzinnych.

Zastanów się nad pracą w cieniu wszelkich kontaktów, z którymi rozwijasz dobre relacje podczas przerwy szkolnej.

Dołącz do profesjonalnych organizacji reklamowych, które umożliwiają członkostwo studentów. Sieć z członkami, uczestniczyć w konferencjach studenckich i brać udział w konkursach studenckich (poproś nauczycieli i profesorów o rekomendacje).

Weź udział w jak największej liczbie staży w lokalnych firmach marketingowych, mediach lub reklamach. Większość z tych ról będzie nieodpłatna, więc rozważ przyłączenie stażu w niepełnym wymiarze z płatną pracą.

Przygotowując się w ten sposób, odróżnisz się od konkurencji i położysz fundament pod satysfakcjonującą karierę w reklamie.

Pracodawcy umiejętności będą szukać

Oto lista umiejętności, których poszukują pracodawcy, gdy zatrudniają do pracy w reklamie. Podkreśl umiejętności zdobyte podczas studiów, staży i stanowisk pracy podczas studiów w listach motywacyjnych, CV i aplikacjach.

A - D

F - PO

PR - Z

Czytaj więcej: Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy College Student | Wznów porady dla studentów