Pisanie i edycja listy umiejętności i przykładów

Możesz być świetnym pisarzem, ale nadal potrzebujesz pomocy przy pisaniu własnego CV . Pisanie i edytowanie wymaga wielu powiązanych ze sobą umiejętności i ciężko jest wiedzieć, co dodać.

"Pisanie i edycja" to bardzo szeroka kategoria. Pisemne umiejętności językowe są integralną częścią wielu stanowisk w prawie każdej branży. Nawet stanowiska personelu i wolne miejsca, które koncentrują się wokół umiejętności pisania lub edytowania, występują w wielu dziedzinach, które się nie nakładają.

Na przykład, tylko dlatego, że możesz utworzyć kopię reklamową lub treści internetowe, nie oznacza, że ​​możesz być pisarzem technicznym lub dziennikarzem - i na odwrót.

Jednak istnieją pewne kluczowe umiejętności, które dzielą wszyscy pisarze i redaktorzy, a także inne umiejętności, które są ważnymi cechami wielu form profesjonalnego pisania. Zobacz także poniżej informacje na temat edycji i pisania technicznego oraz listę edytorów umiejętności i pisarzy technicznych.

Ubieganie się o pracę jako pisarz lub redaktor

Poza tradycyjnym CV, będziesz prawdopodobnie musiał dostarczyć portfolio pomyślnie ukończonych projektów i zbiór próbek do pisania . W rzeczywistości, jeśli jesteś wolnym strzelcem, możesz w ogóle nie potrzebować wznowienia, ponieważ będziesz samozatrudniony i szukasz klientów, a nie miejsc pracy.

Dla swojego portfela wybierz te projekty i pisząc próbki, które są najbardziej odpowiednie dla projektu klienta. Skorzystaj z listu motywacyjnego i innej komunikacji, aby wskazać, w jaki sposób umiejętności pokazane w Twojej historii odnoszą się do potrzeb klienta.

Zwróć także uwagę na wszelkie odpowiednie nagrody, kredyty na publikacje lub okazje, w których Twoja praca doprowadziła do udokumentowanych ulepszeń w dolnej linii twojego klienta. Jeśli odwiedzanie witryny zwiększy się o 25% po przepisaniu jej treści, powiedz to. Ponieważ klienci różnią się w zależności od tego, co chcą, przygotujcie się na ponowną organizację materiałów dla każdego boiska.

W wielu przypadkach historia edukacji lub pracy niezwiązana bezpośrednio z pisaniem lub edytowaniem może mieć znaczenie dla konkretnego zadania lub projektu. Na przykład możesz zostać zatrudniony do edycji książki, w którym to przypadku znajomość przedmiotu książki stanowi pewien plus. Zawsze zwracaj uwagę na możliwość, że Twoja specjalistyczna wiedza może być istotna, ponieważ klient może nie myśleć o tym.

Najlepsze umiejętności dla pisarzy i redaktorów

Oto lista najbardziej pożądanych umiejętności dla pisarzy i redaktorów

Doskonała pisownia, gramatyka i interpunkcja
Automatyczne sprawdzanie pisowni i podobne usługi są przydatne, ale żadna nie jest w pełni niezawodna. Znakomita edycja nadal wymaga człowieka. Nie mów jednak potencjalnym klientom, że możesz pisać. Pokaż je, upewniając się, że pisanie w twoim tonie jest doskonałe i włączając doświadczenie, które posiadasz jako czytnik dowodów. Jeśli znasz konkretny styl użytkowania, na przykład Chicago lub Associated Press, powiedz to.

Umiejętności SEO
SEO oznacza Search Engine Optimization i odnosi się do różnych trików wykorzystywanych w celu uatrakcyjnienia tekstu online dla wyszukiwarek. Nawet dla treści online, nie wszyscy klienci wymagają SEO, a wielu z tych, którzy dostarczają wskazówek SEO dla swoich autorów, ale jeśli znasz SEO, jest to ogromna zaleta.

Umiejętności badawcze
Jako profesjonalny pisarz możesz zostać poproszony o napisanie na tematy, o których niewiele wiesz. To wymaga badań, zazwyczaj, ale nie zawsze, w Internecie. Jeśli potrafisz szybko znaleźć i przyswoić duże ilości informacji, powiedz to - i podaj przykłady z historii, aby to udowodnić.

Znajomość odpowiedniego oprogramowania i platform
Niektórzy klienci wymagają użycia określonych programów do edycji tekstu, usług udostępniania plików, aplikacji do współpracy, platform blogowych lub szablonów witryn. Niektóre projekty wymagają innych typów oprogramowania, takich jak arkusze kalkulacyjne lub edycja wideo. Im więcej z nich już wiesz, jak korzystać, tym lepiej. Jeśli możesz doradzić klientowi, które programy, aplikacje i platformy mają być używane, to jest jeszcze lepiej.

Współpraca i komunikacja
Pisanie jest często oparte na współpracy - edycja jest zawsze.

W rzeczywistości wiele osób zatrudnia pisarzy i redaktorów, ponieważ ich umiejętności komunikacyjne są słabe. Aby odnieść sukces, musisz być w stanie dogadać się z innymi, nawet jeśli innym trudno się dogadać.

Pisanie listy umiejętności i przykładów

Badania

Umiejętności interpersonalne

Umiejętności redakcyjne

Pisanie multimediów

Umiejętności techniczne

Edycja listy umiejętności
Cechy osobiste

Umiejętności interpersonalne

Umiejętności redakcyjne

Projektowanie Umiejętności

Znajomość obsługi komputera

Umiejętności dziennikarskie

Lista umiejętności i pisarzy technicznych

Autor techniczny przygotowuje dokumenty instruktażowe i pomocnicze, aby przekazać złożone informacje techniczne w sposób przyjazny dla użytkownika.

Opracowują i zbierają opinie od klientów, projektantów i producentów, pomagając zidentyfikować obszary zamieszania i przedstawiając rozwiązania zespołom projektowym i deweloperskim. Pisarz techniczny jest odpowiedzialny za tworzenie często zadawanych pytań, wykresów, obrazów i dokumentów szkoleniowych, które mogą być łatwo zrozumiałe dla szerokiej gamy środowisk.

Pisarz techniczny musi mieć silne umiejętności komunikacyjne, a także wyjątkowe umiejętności pisania i gramatyki. Licencjat w dziennikarstwie, języku angielskim lub komunikacji jest często wymagany. Jednak niektóre firmy wymagają stopnia i / lub wiedzy w specjalistycznej dziedzinie.

A - G

H - M

N - S

T - Z

Listy umiejętności: Umiejętności zatrudnienia podane przez Job | Listy umiejętności do CV

Pokrewne artykuły: Miękkie i twarde umiejętności | Jak uwzględnić słowa kluczowe w swoim CV | Lista słów kluczowych dla CV i listów motywacyjnych