Dowiedz się, jak komunikować się w branży muzycznej

Branża muzyczna w ogóle nie jest tak formalna jak inne firmy. Praca w dżinsach jest całkiem normalna, a czasem praca wymaga słuchania muzyki na żywo i wypicia kilku drinków. Ale to, co często oddziela tych, którzy mogą zarobić na życie w przemyśle muzycznym od tych, którzy nie potrafią, to zdolność cieszenia się tymi korzyściami, przy poważnym traktowaniu pracy. W rzeczywistości praca w muzyce to naprawdę ciężka praca i ważne jest utrzymanie pewnego poziomu profesjonalizmu.

Jednym z najbardziej podstawowych sposobów na wykazanie swojego profesjonalizmu jest sposób komunikacji z kolegami z branży muzycznej. Niezależnie od tego, czy jesteś muzykiem zbliżającym się do wytwórni płytowej, wytwórnią zbliżającą się do dystrybutora lub menedżerem wannabe, który kontaktuje się z doświadczonym menedżerem, aby uzyskać porady, a także w sprawach zawodowych. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Przejdź do rzeczy

Utrzymuj komunikację punktowo i jak najkrótszą. Podaj wszystkie wymagane informacje, których może potrzebować osoba na drugim końcu, aby odpowiedzieć na twoje pytania. Jasno określaj, co chcesz, lub o co prosisz.

Upewnij się, że temat wiadomości e-mail jest zwięzły, aby nie został uwikłany w filtr antyspamowy odbiorcy. Jeśli nigdy wcześniej nie komunikowałeś się z osobą, z którą wysyłasz e-maile, nie przyjmuj zbyt swobodnego lub nieformalnego tonu. Bądź uprzejmy.

Nie bądź zbyt przypadkowy

Unikaj używania pisowni slangowych do słów (np. "UR" zamiast "jesteś", zastępując wszystkie litery "s" literami "z" itd.), Pisząc podręczne skróty lub przeklinając, szczególnie przy pierwszym kontakcie.

Możesz być w stanie uciec z tym, kiedy ty i odbiorca jesteście starymi przyjaciółmi, ale niczego nie zakładajcie. Te mniej formalne sposoby komunikowania się mogą mieć miejsce, ale nie w firmowych e-mailach lub listach.

Respect Boundaries

Tylko dlatego, że znasz czyjś numer telefonu komórkowego, nie oznacza to, że powinieneś do niego zadzwonić o 1 w nocy z twoim pytaniem.

Nie pokazuj się w czyimś biurze bez zaproszenia i nie używaj magii Internetu do wyśledzenia czyjegoś numeru domu i / lub adresu. W dzisiejszych czasach taki rodzaj naruszenia prywatności danej osoby nie pójdzie dobrze.

Nie trać lęku

Nigdy nie trać radości z kimś, z kim współpracujesz. Nawet jeśli cię rozwalą, oprzyj się pokusie odwetu. Jeśli ktoś mówi do ciebie w nieprofesjonalny sposób, spróbuj wziąć wysoką drogę. To trudne, ale przemysł muzyczny to małe miejsce. Zbudujesz reputację, która szybko się rozejdzie i może być ciężko rzucić.

Bądź uprzejmy

Kiedy ktoś robi coś, aby ci pomóc, dziękuj im. Oddzwoń, kiedy mówisz, i nie pozostawiaj nikogo czekającego na odpowiedź. Jeśli okazujesz, że jesteś godny zaufania i traktujesz ludzi z dobrą wolą, bardziej prawdopodobne jest, że otrzymasz w zamian tego rodzaju leczenie.

Za każdym razem, gdy dobrze traktujesz kogoś i trzymasz się komunikowania jak profesjonalista, to tylko popsuje twoją reputację w przemyśle muzycznym. Miej to na uwadze za każdym razem, gdy piszesz e-mail lub dzwonisz.