Music Supervisor Profil kariery

Jest to wysokoprężne, głośne dzieło branży muzycznej

Opiekunowie muzyki umieszczają muzykę w mediach, takich jak filmy, programy telewizyjne, gry wideo i reklamy. Współpracują ze studiami, muzykami i ich przedstawicielami, aby wybrać odpowiednią muzykę, a następnie zabezpieczyć licencje, aby z niej korzystać.

Charakter pracy sprawia, że ​​bycie kierownikiem muzycznym jest często stresującą pracą, a wynagrodzenie opiekuna muzycznego opiera się na budżecie projektu.

Music Supervisor Job Basics

Aby zrozumieć tę karierę, rozważ promotora muzyki pracującego nad filmem.

Najpierw spotyka się z zespołem produkcyjnym, aby dowiedzieć się, jakiej muzyki potrzebuje film. Producenci mogą mieć na myśli konkretne utwory lub po prostu mieć ogólne wyobrażenie o rodzaju muzyki lub odczuwaniu ich pragnienia.

Następnie przełożony znajduje odpowiednią muzykę i rozpoczyna proces licencjonowania. Może być kilka licencji na utwór, a ostateczna akceptacja nie może nadejść, dopóki filmowanie nie zostanie zakończone. Opiekunowie muzyczni mają często niewielki czas na zabezpieczenie licencji przed datą premiery filmu.

Music Supervisor Salary

Opiekunowie muzyki zazwyczaj otrzymują płaskie opłaty za swoją pracę. Ilość zarobionych pieniędzy zależy od wielkości budżetów projektu. Większość instytucji nadzorujących muzykę telewizyjną otrzymuje na przykład kilka tysięcy na odcinek, podczas gdy najbardziej poszukiwani nadzorcy muzyczni zarabiają ponad 200 000 USD za swoje usługi w dużych produkcjach filmowych.

Opiekunowie muzyki czasami negocjują tantiemy na ścieżkach dźwiękowych i otrzymują premie, jeśli produkcje, na których działają, przekraczają ustalone progi zarobków.

Jak zostać superwizorem muzyki

Podobnie jak w przypadku większości karier muzycznych , nie ma wyraźnej ścieżki do zostania kierownikiem muzycznym. Niektórzy początkujący opiekunowie muzyki podejmują zajęcia, aby zdobyć wiedzę na temat zasad licencjonowania muzyki, więc do tego celu mogą pomóc zajęcia z muzyką biznesową.

Mogą również poszukiwać możliwości odbycia stażu w przemyśle muzycznym, aby nauczyć się lin, nawiązywać kontakty i uzyskać płatną pracę.

Nadchodzący audytorzy muzyczni często zaczynają od wykonywania niskopłatnych i niepłacących zadań, aby budować swoje portfele. Wielu nadzorców muzycznych pracuje jako freelancerów, więc portfele pokazują swoje doświadczenia potencjalnym klientom.

Najtrudniejsza część zadania Music Supervisor

Opiekunowie muzyki zajmują się trudnymi negocjacjami. Nawet filmy z wielomilionowymi budżetami zwykle przeznaczają niewielką ilość pieniędzy na muzykę. Muzycy i właściciele praw zwykle uważają, że studia mogą płacić dużo więcej za muzykę, więc mają tendencję do ustalania wysokich cen. W środku jest kierownik muzyczny, który musi znaleźć plan, który działa dla obu stron.

Jeśli nie jest to wystarczająco trudne stanowisko, negocjacje nie mogą się zakończyć, dopóki film się nie opakuje. Ponadto każdy utwór muzyczny wymaga wielu licencji. Ze względu na daty premiery filmu czas realizacji pracy nadzorcy muzycznego może być bardzo krótki. Zwrot produkcji telewizyjnej może być jeszcze bardziej zaostrzony.

Napięte negocjacje i napięte terminy nie są dla serca, ale są to elementy pracy, w których nadzorcy muzyczni zarabiają na swoich paskach. Ci, którzy prowadzą kilka głośnych projektów do udanego zakończenia, często mają długie i dochodowe kariery.