Wybór kariery muzycznej

Wiesz, że chcesz pracować w przemyśle muzycznym, ale co dokładnie chcesz robić? W branży muzycznej jest wiele różnych zawodów, a to, że kochasz muzykę, nie oznacza, że ​​KAŻDY kariera muzyczna przełoży się na pracę twoich marzeń. Ten 101 przewodnik przybliży Cię do różnych zadań związanych z branżą muzyczną i do tego, jakie prace są w nich zaangażowane, abyś mógł znaleźć najlepszy biznes muzyczny.

 • 01 Profil kariery: Promotor

  Czy lubisz muzykę na żywo? Wtedy praca jako promotor koncertu może być dla ciebie zadaniem. Promowanie pokazów jest zabawne, szybkie, ekscytujące - i mnóstwo ciężkiej pracy. Dowiedz się więcej o życiu jako promotor.
 • 02 Profil kariery: Agent

  Może promowanie pokazów nie jest dla ciebie. Być może wolałbyś być osobą, która pracuje z wieloma różnymi promotorami, aby złożyć całą trasę. Następnie chcesz być agentem. Praca jako agent wymaga dobrych umiejętności organizacyjnych i dbałości o szczegóły, ale gdy osiągniesz pewien poziom, może to być również bardzo opłacalne. Dowiedz się więcej o tej karierze muzycznej.

 • 03 Profil kariery: kierownik

  Menedżerowie dbają o stronę biznesową dla muzyków, aby artyści mogli skupić się na swojej muzyce. Menedżerowie są twarzą muzyków, jeśli chodzi o branżę i ponoszą masę odpowiedzialności. Dowiedz się więcej o pracy jako menedżer wykonawcy .

 • 04 Profil kariery: Radio PR / Plugger

  Promotorzy radiowi (znani również jako radio PR i radioodbiorniki) są tymi, którzy pełnią funkcję pomostu między muzykami / wytwórniami a stacją radiową. Bycie odnoszącym sukcesy promotorem radiowym wiąże się z wieloma schoozingami i dużą ilością budowania małej czarnej książki kontaktów. Dowiedz się więcej o pracy jako promotor radiowy.

 • 05 Profil kariery: Cover Art Designer

  Iconic okładka albumu sprawia, że ​​niesamowity album jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Dobra okładka może stać się częścią marki muzyka, a nawet w erze cyfrowej grafika wciąż odgrywa ważną rolę w wydawnictwach muzycznych. Dowiedz się więcej o byciu osobą, która projektuje okładki albumów.

 • 06 Profil kariery: dziennikarz muzyczny

  Recenzje muzyczne , wywiady, komentarze do muzyki i popkultury - wszystko to składa się na pracę dziennikarza muzycznego. Dziennikarze otrzymują mnóstwo dodatków, co sprawia, że ​​praca jest atrakcyjna, ale trzeba mieć możliwość korzystania z listy gości , leczenia VIP, a jednocześnie wykonywać swoją pracę. Dowiedz się więcej o tym, jak zostać dziennikarzem muzycznym.

 • 07 Profil kariery: Producent

  Producenci mają ogromny wpływ na sposób, w jaki brzmi muzyka. W niektórych przypadkach producent jest tak samo ważny jak inny członek zespołu. Oczywiście nie każdy producent dostaje tak wiele danych do każdego nagrania, ale jeśli lubisz sztukę nagrywania i życie studyjne, może to być praca dla ciebie. Dowiedz się więcej o pracy jako producent.

 • 08 Profil zawodowy: nauczyciel muzyki

  Nauczyciele muzyki mogą pracować w szkołach, udzielać prywatnych lekcji lub ich kombinacji. Jeśli jesteś biegły w graniu lub śpiewaniu, dzielenie się swoją wiedzą z nowym pokoleniem talentu muzycznego może być twoją alejką. Dowiedz się więcej o nauczaniu muzyki jako kariery.

 • 09 Profil kariery: A & R

  Wielu ludzi twierdzi, że dobry A & R zniknął z branży muzycznej, więc teraz jest świetny czas, aby wskoczyć i zbudować dla siebie nazwę w terenie. Będziesz potrzebować dobrego ucha na następną wielką rzecz i zdolności do przekonania wytwórni, że muzycy, których odkryjesz, zasługują na ofertę. Czy to brzmi jak ty? Uzyskaj więcej informacji o zadaniach A & R.

 • 10 Profil kariery: muzyk sesyjny

  Praca z muzyką sesyjną to świetny sposób, aby muzycy płacili rachunki, jednocześnie bawiąc się w różne style muzyczne i dźwięki. Dowiedz się więcej o pracy z muzykiem sesyjnym.

 • 11 Przemysł muzyczny Praca Zalety i wady

  Nadal nie wiesz, która kariera muzyczna może być dla ciebie odpowiednia? Sprawdź te zalety i wady kilku popularnych branż przemysłu muzycznego.

 • 12 Jak zarabiać w swojej karierze muzycznej

  Minusem życia w branży muzycznej jest to, że większość miejsc pracy nie przychodzi z wypłatą 1 i 15 dnia każdego miesiąca. Dowiedz się, jak zarabiać w różnych zawodach związanych z muzyką.

 • 13 Wywiadów o karierze muzycznej i Bios

  Co ludzie pracujący w przemyśle muzycznym myślą o swojej pracy? Jak oni zaczęli? Sprawdź wywiady i biografie, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat różnych prac związanych z muzyką.