Army Job: MOS 36B Financial Management Technician

Nawet armia potrzebuje cruncherów

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniami z zakresu finansów, księgowości, sprawozdawczości budżetowej i spędzasz dzień w środowisku biurowym, specjalność wojskowa (MOS) 36B Technik zarządzania finansami to wielki krok w kierunku dalszego szkolenia jako księgowy lub finansista. planista w cywilnym świecie.

Jeśli chcesz służyć swojemu krajowi, istnieje wiele miejsc pracy, które pasują do ogólnych umiejętności i zainteresowań wszystkich.

Od żołnierzy biorących udział w walce, żołnierzy zaopatrujących i wyposażających armię w żywność, sprzęt, broń i amunicję, w personel administracyjny, który utrzymuje system w ruchu wraz z wynagrodzeniem, korzyściami, premiami przydzielanymi wszystkim żołnierzom.

Ta praca należy do tej drugiej kategorii. Chociaż większość ludzi prawdopodobnie nie wchodzi do armii z planami zmniejszenia liczby żołnierzy, ci żołnierze dbają o to, by pieniądze trafiały tam, gdzie trzeba, aby każdy dostał zapłatę na czas, a zasoby armii są wydawane zgodnie z protokołem.

Wymagane umiejętności dla MOS 36B

Zainteresowanie matematyką, statystyką, księgowością i rachunkowością może być pomocne, a umiejętność pracy z liczbami, organizowania papierkowej roboty i zabezpieczenia pieniędzy będzie kluczowa. Powinieneś być zainteresowany obsługą maszyn biurowych oraz w pracy, która wymaga doskonałej dokładności "do grosza"

Obowiązki technika zarządzania finansami armii

Technik zarządzania finansami jest odpowiedzialny za obsługę dokumentów dotyczących zobowiązań i zobowiązań, a także systemów księgowych i budżetowych.

MOS 36B otrzymuje i przetwarza kontrole skarbowe dla płatności, utrzymuje rozprowadzanie plików i przygotowuje raporty finansowe.

Bycie technikiem zarządzania finansami wymaga przygotowania i obliczania bonów podróżnych oraz przetwarzania dokumentów płacowych. MOS 36B dokona również przeglądu umów, faktur i otrzymywania raportów oraz przygotuje bony płatnicze zgodnie z różnymi przepisami rządowymi.

Żołnierze ci mogą być również wezwani do działania w charakterze kasjerów.

Informacje szkoleniowe dla MOS 36B

Szkolenie zawodowe dla technika zarządzania finansami wymaga dziesięciu tygodni podstawowego szkolenia bojowego (boot camp) i dziewięciu tygodni zaawansowanego szkolenia indywidualnego (AIT) w Fort Jackson w Południowej Karolinie. Niektóre z umiejętności, których się nauczysz, obejmują zasady i procedury księgowe, utrzymywanie sprawozdań finansowych i budżetów, analizowanie danych finansowych oraz obliczanie wynagrodzenia i odliczeń.

Kwalifikacje do MOS 36B

Aby kwalifikować się do tego zadania, musisz uzyskać co najmniej 101 punktów w obszarze biurowym (CL ) testów umiejętności zawodowych baterii uzbrojenia zawodowego (ASVAB) . Żadne poświadczenie bezpieczeństwa Departamentu Obrony nie jest wymagane, ale będziesz podlegać sprawdzaniu w tle, ponieważ będziesz codziennie zajmować się dużymi kwotami pieniędzy.

Ponadto, nie powinieneś mieć żadnych wyroków skazujących za jakiekolwiek przestępstwo związane z "moralną niedoskonałością" i mieć nienaganny charakter i uczciwość.

Podobne zawody cywilne do MOS 36B

Będziesz miał odpowiednie kwalifikacje do pracy jako cywilny księgowy, księgowy lub audytor, a najprawdopodobniej znajdziesz karierę jako urzędnik płac lub urzędnik kontroli czasu poza wojskiem.