Pytania i odpowiedzi dotyczące wywiadów otwartych

Większość rozmów kwalifikacyjnych zawiera co najmniej kilka otwartych pytań do rozmowy kwalifikacyjnej. Zasadniczo pytania otwarte to te, na które nie można odpowiedzieć prostym "tak" lub "nie".

Pracodawca może zadać pytanie otwarte z wielu powodów. Ogólnie rzecz biorąc, będzie on zadawał otwarte pytanie, aby uzyskać poczucie swojej osobowości i sprawdzić, czy pasujesz do kultury firmy. On lub ona może również zadać takie pytanie, aby sprawdzić, czy posiadasz cechy potrzebne do tego zadania.

Pytania otwarte mogą czuć się onieśmielające, ponieważ istnieje wiele różnych sposobów na odpowiedź. Pamiętaj, że nie ma dobrych ani złych odpowiedzi . Jednak mocna odpowiedź skupi się na tym, dlaczego jesteś idealnym kandydatem do konkretnej pracy. Odpowiedź będzie dogłębna i może zawierać przykład z przeszłego doświadczenia zawodowego.

Poniżej znajdują się szczegółowe wskazówki, jak odpowiedzieć na pytania z otwartego wywiadu. Zobacz także listę typowych pytań do wywiadu otwartego i linki do przykładowych odpowiedzi dla każdego.

Rodzaje pytań do wywiadów otwartych

Istnieje wiele różnych rodzajów pytań do wywiadu otwartego. Jednym z typowych pytań otwartych jest pytanie dotyczące behawioralnego wywiadu . Pytanie dotyczące wywiadu behawioralnego to takie, w którym osoba pyta Cię o swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Na przykład, pracodawca może zapytać: "Powiedz mi o czasie, w którym starałeś się dotrzymać terminu" lub "Opisz swoje największe osiągnięcie w pracy".

Innym powszechnym rodzajem pytania otwartego jest pytanie o wywiad sytuacyjny . Pytanie o przesłuchanie sytuacyjne to takie, w którym osoba pyta, w jaki sposób poradzisz sobie z hipotetyczną sytuacją w pracy. Na przykład pracodawca może zapytać: "Co byś zrobił, gdybyś wiedział, że twój szef nie miał racji co do twojej pracy?"

Inne pytania otwarte nie pasują do konkretnej kategorii, ale są bardzo powszechne. Na przykład jedno z najczęściej zadawanych pytań otwartych jest w rzeczywistości stwierdzeniem: "Opowiedz mi o sobie".

Istnieje wiele innych rodzajów pytań do wywiadu otwartego, w tym pytania anegdotyczne i pytania dotyczące kompetencji .

Wskazówki dotyczące udzielania odpowiedzi na pytania z wywiadów otwartych

Skup się na opisie zadania. Niezależnie od odpowiedzi, upewnij się, że koncentruje się na umiejętnościach, wymaganiach i / lub doświadczeniach związanych z pracą. Na przykład, jeśli pracodawca prosi o rozmowę na temat czasu, w którym osiągnąłeś sukces w pracy, postaraj się podać przykład odnoszący się do rodzaju pracy wykonywanej w tej pracy.

Podaj przykład. W razie potrzeby podaj w swojej odpowiedzi przykład ze swojego doświadczenia zawodowego. Na przykład w pytaniu dotyczącym wywiadu sytuacyjnego o tym, jak poradzić sobie z przyszłym problemem, możesz udzielić odpowiedzi, przedstawiając wyjaśnienie czasu, w którym rozwiązałeś problem z pracą w przeszłości.

Odpowiadając na pytanie za pomocą przykładu, spróbuj użyć techniki wywiadu STAR . Wymaga to szczegółowego opisania przykładu przeszłego doświadczenia. Wyjaśnij sytuację, zadanie lub problem, którym się zajmujesz, działania podjęte w celu jego rozwiązania i wyniki.

Zajrzyj do głębi, ale zachowaj ją w sposób zwięzły. Chcesz podać dogłębne odpowiedzi na pytania otwarte. Pamiętaj jednak, aby nie rozmawiać i mówić zbyt długo. Skoncentruj się na wyraźnym odpowiedzi na pytanie. Zachowaj swoją odpowiedź na bieżąco i zwięźle.

Jest to szczególnie ważne, gdy zostaniesz poproszony o wspólne pytanie do wywiadu: "Opowiedz mi o sobie." To, czego chce potencjalny pracodawca, to szybki, 2- do 3-minutowy obraz tego, kim jesteś i dlaczego jesteś najlepszym kandydatem do pozycja. Powinieneś porozmawiać o tym, co zrobiłeś, aby przygotować się na najlepszego kandydata na to stanowisko. Użyj przykładu lub dwóch, aby utworzyć kopię zapasową. "Opowiedz mi o sobie" nie znaczy, że wszystko mi powiem. Po prostu powiedz mi, co sprawia, że ​​jesteś najlepszy.

Pytania na temat wywiadów otwartych

Doskonałym sposobem przygotowania się do pytań otwartych na rozmowę kwalifikacyjną jest praktyka odpowiadania na często spotykane pytania.

Oto kilka przykładów pytań o dodatkowe pytania otwarte, na które możesz zostać poproszony, oraz przykładowe odpowiedzi:

Wywiad Artykuły i porady Wywiad i pytania | 10 najlepszych porad dotyczących rozmów kwalifikacyjnych W co się ubrać podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Etykieta rozmowy telefonicznej | Wywiad z Job Thank You Letters