Osobiste oświadczenie o wartości twierdzenia, przykłady

pxhere / Domena publiczna CC0

Co jest wartościową propozycją, gdy szukasz pracy? W świecie biznesu propozycja wartości jest podsumowaniem, dlaczego konsument powinien kupić produkt firmy. W poszukiwaniu pracy propozycja wartości jest podsumowaniem, dlaczego pracodawca powinien zatrudnić osobę poszukującą pracy.

List propozycji wartości jest krótkim oświadczeniem napisanym przez osobę poszukującą pracy do rekrutera lub menedżera ds. Zatrudnienia. W oświadczeniu zwięźle wyjaśnia się, co sprawia, że ​​poszukujący pracy jest wyjątkowym kandydatem do pracy (w tym umiejętności, mocne strony i osiągnięcia) oraz w jaki sposób będzie on stanowił wartość dodaną dla firmy.

Osoba poszukująca pracy może wykorzystać swoją ofertę wartości podczas poszukiwania pracy. Można na przykład użyć go jako wyciągu podsumowującego resume , lub użyć go do odpowiedzi na konkretne pytania do rozmowy kwalifikacyjnej, które wymagają od ciebie określenia osoby poszukującej pracy (np. " Powiedz mi o sobie " i "czym się różnisz od konkurencji? ").

Pisanie i wysyłanie listu wartości do potencjalnych pracodawców to świetny sposób na pokazanie, co czyni cię wyjątkowym kandydatem i jak możesz dodać wartość firmie.

Jak napisać List Propozycji Wartości

Oto wskazówki, jak napisać list o wysokiej wartości, który Cię zauważy.

Wskazówki dotyczące wysyłania listów z propozycjami wartości

Niektóre osoby poszukujące pracy wysyłają listy propozycji wartości w miejsce dłuższych listów motywacyjnych (jednak nie rób tego, jeśli pracodawca prosi o przesłanie listu motywacyjnego).

Inne osoby poszukujące pracy wysyłają listy polecające wartości do firm, dla których chcieliby pracować, w ramach ukierunkowanej kampanii bezpośredniej poczty.

Nawet jeśli firma nie przedstawi oferty pracy, która pasuje do twoich umiejętności, list o wysokiej wartości może poprowadzić pracodawcę, by pamiętał o twoim późniejszym otwarciu.

Czasami pracodawcy nawet tworzą miejsca pracy dla szczególnie silnych kandydatów. Śledź swój list telefonicznie, szczególnie w przypadku firm, w których jesteś najbardziej zainteresowany.

Jeśli zdecydujesz się wysłać swoje listy do firm, wydrukuj list na dobrym papierze i podpisz list atramentem.

List propozycji wartości nr 1

Imię Nazwisko
4321 East Street
Boulder, CO 80302
123-456-7890
nazwisko.nazwa@email.com

Pani Smith
Zastępca dyrektora
ABC Health Systems
1234 West Street
Denver, CO 80218

Droga Pani Smith,

Szukasz doświadczonego lidera w dziedzinie analizy, który jest w stanie tworzyć i zarządzać kampaniami marketingowymi online, jednocześnie generując przychody?

Moje umiejętności jako menedżera mediów społecznościowych poprawią Twoją reputację jako przyjaznej dla klienta firmy, zwiększając w ten sposób klientów i przychody.

Oto niektóre z osiągnięć na wysokim poziomie, które mogę wnieść do ABC Health Systems w ciągu jednego roku:

  • Zwiększ świadomość marki o 20%
  • Wzrost liczby użytkowników stron internetowych oraz obserwatorów Facebooka i Twittera o 35%
  • Obniż budżet marketingowy online o 10%

Mogę wnieść do Twojej firmy ponad dziesięcioletnie doświadczenie w rozwijaniu marek internetowych. Zawarłem moje CV i zadzwonię w przyszłym tygodniu, aby przedyskutować możliwości, jakie mogę wnieść do twojej firmy. Dziękuję Ci.

Z poważaniem,

Twój podpis (drukowany list)

Imię Nazwisko
Menadżer mediów społecznościowych
Firma XYZ PR

Przykład Listu Propozycji Przykład # 2

Oto przykład propozycji zimnego połączenia / oferty bezpośredniej, która jest wysyłana przez osobę poszukującą pracy do firmy, w której chciałaby pracować. Ta litera określa wartość, jaką kandydat oferuje organizacji.

Imię Nazwisko
4321 East Street
Baltimore, MD 21228
123-456-7890
nazwisko.nazwa@email.com

Data

Panie Basil
Chief Talent Office
XYZ Consulting
1234 West Street
Filadelfia, PA 17140

Drogi panie Basilu,

Szukasz doświadczonego lidera, który spełni wszystkie Twoje wymagania związane z zatrudnieniem, jednocześnie oszczędzając pieniądze, poprawiając efektywność?

Jako dyrektor ds. Rekrutacji, z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem , z powodzeniem zatrudniam idealnych kandydatów na stanowiska w każdym dziale dzięki efektywnym kosztowo najlepszym praktykom i strategiom reklamowym.

Jako dyrektor ds. Rekrutacji osiągnę następujące wyniki dla XYZ Consulting:

  • Zwiększyć wskaźnik zatrzymywania zatrudnionych pracowników o 20%
  • Zmniejsz budżet rekrutacyjny o 10%
  • Wdrożenie systemu śledzenia kandydatów online, aby zwiększyć efektywność

Jako innowacyjna nowa firma startupowa skorzystasz z podobnie innowacyjnego, doświadczonego lidera. Zadzwonię w przyszłym tygodniu, żeby omówić możliwości, które mogę wnieść do twojej firmy. Dziękuję Ci.

Imię Nazwisko
Dyrektor rekrutacji
ABC IT Company