Jak założyć list motywacyjny z przykładami i wskazówkami

Jaki jest najlepszy sposób na rozpoczęcie listu motywacyjnego do pracy? Pierwsze zdanie lub dwie z listu motywacyjnego są najważniejsze. Rekruterzy i menedżerowie ds. Rekrutacji mogą spędzić zaledwie kilka sekund na skanowaniu aplikacji. Aby wyróżnić swój list motywacyjny, musisz natychmiast przyciągnąć ich uwagę.

Co powinny powiedzieć te wszystkie ważne zdania pierwsze? Pamiętaj, że masz nadzieję odróżnić się od konkurencji.

Może to oznaczać wyróżnienie kontaktu, szybkie wyświetlenie odpowiedniego tła i doświadczenia oraz / lub podkreślenie znaczącego osiągnięcia.

Zastanów się, dlaczego menedżer ds. Rekrutacji powinien wybrać ciebie, a przede wszystkim innych kandydatów, na rozmowę kwalifikacyjną, a będziesz na dobrej drodze.

Jak założyć list motywacyjny

Bądź bezpośredni. W tych początkowych zdaniach chciałbyś wyraźnie poinformować czytelnika, na której pozycji się ubiegasz. Na przykład:

"Jestem zainteresowany pozycją koordynatora w firmie ABC."

Wymień kontakt. Jeśli ktoś odesłał cię do stanowiska , dołącz te informacje również. Na przykład:

"Jane Doe dała mi znać o tej pracy i zasugerowała, że ​​aplikuję o stanowisko."

Stan realizacji. Postaraj się podać osiągnięcie z poprzedniej pracy. Jeśli możesz, pokaż, w jaki sposób zwiększyłeś wartość swojej poprzedniej firmy, dla której pracowałeś. Możesz nawet dodać tytuł pracy, który posiadałeś, jeśli jest podobny do tego, o który się ubiegasz.

Ekspresowe podniecenie. Przekaż swoją pasję do pracy i emocje związane z pracą i firmą. Twój list motywacyjny jest okazją do sprzedania się menedżerowi ds. Zatrudnienia i podzielenia się tym, dlaczego jesteś dobrze przygotowany do pracy. Na przykład:

"Byłbym bardzo wdzięczny za możliwość spotkania się z Państwem w celu omówienia tego, co muszę wnieść na stanowisko w firmie ABC."

Użyj słów kluczowych. Jeśli możesz uwzględnić dowolne słowa kluczowe z listy zadań, zrób to. Na przykład możesz wspomnieć o umiejętności, które masz na liście. Nie przesadzaj jednak. Chcesz, aby twój list był czytany naturalnie, a nie wyglądać, jakby był wypełniony słowami kluczowymi.

Spersonalizuj swój list motywacyjny

Jeśli nie wiesz, jak zacząć, przejrzyj te przykłady otwierania listów motywacyjnych, ale pamiętaj, aby dostosować wprowadzenie do osobistych okoliczności i pracy, o którą się ubiegasz.

Im bardziej dostosujesz swój list motywacyjny, aby pokazać, że pasujesz do wymagań stanowiska , tym większe masz szanse na wybranie na rozmowę kwalifikacyjną.

Przykład listu motywacyjnego do otwierania zdań

Co napisać w dalszej części listu motywacyjnego

Oto więcej przykładów każdej sekcji, a także przykłady pełnych listów przewodnich.

Przeczytaj więcej: Top 10 wskazówek pisania listów motywacyjnych Co uwzględnić w liście motywacyjnym | Email Cover Letters