Dowiedz się więcej o nowym krajowym centrum dokumentacji kadr

The National Personnel Records Centre, St. Louis, MO. Oficjalne zdjęcie amerykańskiego rządu

National Staff Records Centre oficjalnie otworzyło swoje drzwi 15 października 2011 r. Z oficjalną ceremonią otwarcia prowadzoną przez Archiwistę Stanów Zjednoczonych Davida S. Ferriero.

National Personnel Records Centre

National Personnel Records Center (NPRC) jest jedną z największych operacji National Archives and Records Administration. Jest centralnym archiwum zapisów związanych z personelem zarówno dla wojskowych, jak i pracowników służby cywilnej rządu Stanów Zjednoczonych.

Jego misją jest dostarczanie światowej klasy usług agencjom rządowym, weteranom wojskowym i członkom ich rodzin, byłym cywilnym pracownikom federalnym i ogółowi społeczeństwa.

NPRC, tak jak istnieje dzisiaj, jest efektem kilku poprzednich operacji. Dzisiejsza organizacja jest ucieleśnieniem polityki National Archives and Records Administration (NARA), która umieszcza wszystkie nieaktywne akta policji, zarówno wojskowe, jak i cywilne, pod nadzorem jednej jednostki administracyjnej.

Podstawy NPRC

The National Personnel Records Centre, o pojemności ponad 2,3 miliona metrów sześciennych rekordów, jest domem dla wszystkich archiwalnych i trwałych zapisów Agencji. W NPRC znajdują się wszystkie oficjalne wojskowe pliki pracowników (OMPF), pliki organizacyjne i pomocnicze oraz oficjalne foldery pracowników (OPF) byłych cywilnych pracowników federalnych, którzy oddzielają się przed 1973 r. W centrum. Obiekt jest także domem dla personelu NPRC i kilkunastu innych agencji federalnych.

Posiada najnowocześniejsze laboratorium konserwatorskie do przechowywania zapisów, dużą publiczną salę badawczą oraz wielofunkcyjne pomieszczenie na spotkania i działania publiczne.

Omówienie NPRC Records Holdings

Istnieją dwa rodzaje rekordów dostępne w NPRC, Archiwach i Federalnych rejestrach. Zapisy są dołączane do archiwów narodowych i stają się archiwalne 62 lata po odejściu członka służby od wojska.

Zapisy z datą absolutorium sprzed 62 lat lub dłużej są archiwalne i są otwarte dla publiczności. Zapisy z datą zakończenia mniej niż 62 lata temu są niearchiwalne i są prowadzone w ramach federalnego programu Records Center. Dokumenty niearchiwalne podlegają ograniczeniom dostępu. Zapisy archiwalne otwarte dla publiczności są następujące:

Dokumenty federalne podlegające ograniczeniom dostępu są następujące:

Odwiedzający i naukowcy na miejscu są w stanie uzyskać dostęp do informacji w pomieszczeniach badawczych obiektów, ale wymagane jest spotkanie.

Więcej informacji

Aby uzyskać więcej informacji, koniecznie zajrzyj na stronę NARA. Obiekt znajduje się pod adresem 1 Archives Drive, Saint Louis, Missouri, 63138 na przedmieściach North St. Louis County.